Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2016 06 07
Inovacijos | Verslo finansavimas

Į verslą ragina žvelgti nauju kampu: neišvengiami pokyčiai atsilieps visiems

Į verslą ragina žvelgti nauju kampu: neišvengiami pokyčiai atsilieps visiems

Jau netrukus nebus nė vienos verslo srities, kuriai nedarytų įtakos sparčiai tobulėjančios technologijos ir vis populiarėjantis skaitmeninimas. Didelių ir sėkmingai verslą kuriančių įmonių vadovai ragina nenumoti ranka į vykstančius pokyčius ir kuo greičiau prie jų prisitaikyti.

Į tai verta atsižvelgti, nes ir nedidelės ar paprastos technologinės naujovės gali padėti verslui plėtotis ir augti, sutaupyti nemažai lėšų ir net apsaugoti aplinką.

Telekomunikacijų bendrovės „Teo“ ir mobiliojo ryšio operatoriaus „Omnitel“ generalinis direktorius Kęstutis Šliužas ir Meksikos koncerno „Cemex“, valdančio cemento gamybą daugelyje pasaulio šalių, valdybos narys Erikas Michaelis Trusevičius neabejoja, kad inovacijų įtaka šiuolaikiniame pasaulyje yra milžiniška.

Ragina imti pavyzdį iš pasaulinių verslo lyderių

Dviejų didelių įmonių vadovas K. Šliužas įsitikinęs, kad naujosios technologijos kasdieniame gyvenime įsigali daug greičiau, negu galima numanyti, todėl skaitmeninimas neišvengiamai darys įtaką visoms verslo sritims.

„Yra manančių, kad naujosios technologijos yra skirtos tik vaikams ar pramogaujant, tačiau tai netiesa. Dauguma technologinių naujovių gali būti taikomos ir kasdieniame gyvenime, ir versle. Pavyzdžiui, prieš porą metų 3D spausdinimo idėja buvo tarsi iš mokslo fantastikos srities. Šiandien tokios didžiosios pasaulinės bendrovės kaip orlaivių gamintoja „Boeing“ ar inžinerijos įmonė „Rolls-Royce“ naudoja 3D spausdinimo technologijas gamindamos savo gaminių detales  ir taip didina  viso savo gamybos proceso efektyvumą“, – pasakojo K. Šliužas.

„Teo“ bei „Omnitel“ generalinis direktorius ir Lietuvos įmonėms pataria drąsiai naudotis inovacijomis. O tam, kad tai būtų padaryta kuo geriau, būtina ieškoti įvairių įgūdžių turinčių darbuotojų.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į susitikimą


Kaip puikų to pavyzdį K. Šliužas nurodo amerikiečių elektrinių automobilių gamintoją „Tesla Motors“. Ši įmonė į darbą nepriima  žmonių, kurie yra dirbę automobilių gamybos pramonėje. Taip elgdamasi elektromobilių gamintoja siekia, kad jos darbuotojai į viską žvelgtų nauju kampu.  

Technologijų inovacijos veikia net ir visuomenės saugą 

„Cemex“ valdybos narys E. Trusevičius pastebi, kad sparčiai tobulėjančios technologijos daro įtaką ne tik įmonių veiklai, infrastruktūrai, bet ir tokioms sritims kaip visuomenės sauga.

„Klimato atšilimas ir padidėjęs anglies dvideginio kiekis atmosferoje – opus klausimas visame pasaulyje. Jį bando spręsti ir visų šalių vyriausybės, ir cemento pramonės įmonės. Mums šis klausimas ypač svarbus, nes  cemento pramonei tenka 5 procentai viso pasaulyje išmetamo anglies dvideginio kiekio“, – kalbėjo E. Trusevičius. 

Norėdamas spręsti šią problemą Baltijos šalyse, koncernas „Cemex“ pastatė naują modernią cemento gamyklą Latvijoje. Joje net apie 80 procentų sunaudojamo kuro kiekio yra išgaunama iš perdirbtų atliekų.

„Cemex“ gamykloje Latvijoje vietoje iškastinio kuro, kurį kasant ir naudojant susidaro anglies dvideginis, deginamos naudotos padangos ir kitos atliekos, o jų pelenai naudojami gaminant cementą. E. Trusevčius tikina, kad tokiu būdu pagaminto cemento kokybė nėra niekuo prastesnė, bet išmetamas anglies dvideginio kiekis yra kur kas mažesnis.

„Tam, kad būtų galima aiškiau suprasti,  pateiksiu palyginimą – investavę tik į šią vieną inovaciją, mes  sumažinome išmetamo anglies dvideginio kiekį tiek, kiek jo išmeta 200 tūkstančių automobilių. Taigi ši naujovė mums padėjo gerokai sumažinti anglies dvideginio  taršą Baltijos šalyse“, – džiaugėsi  E. Trusevičius.  

Kitoks požiūris į kelių tiesimą

„Cemex“ valdybos narys pastebi, kad Baltijos šalių infrastruktūra nėra optimali. Ypač kalbant apie kelių tinklą. Baltijos šalių vyriausybės didelę dalį kelių tinklo infrastruktūrai skiriamų lėšų išleidžia asfaltuotų kelių priežiūrai – tam, kad keliais būtų galima saugiai važinėti, reikia milžiniškų investicijų. „Cemex“ ir šioje srityje diegia naujoves ir tiki, kad jos padės visiems sutaupyti.

„Pastaruosius kelerius metus diegiame inovacijas, susijusias su klimato pokyčiams įtaką darančiomis medžiagomis. Pavyzdžiui, tiesdami kelius vietoj asfalto pradėjome lieti betoną. Jį gaminame naudodami tą pačią techniką kaip ir asfalto gamybai. Tačiau naudoti betoną yra pigiau. Priešingai negu asfalto dangos, jos nereikės rekonstruoti kas kelerius metus. Betono dangos priežiūros darbų prireiks tik po  25 metų“, – sakė E. Trusevičius.

Pasak „Cemex“ valdybos nario, inovacijos gali padėti išspręsti ir kitą svarbią Baltijos šalių problemą – pernelyg didelę kelių apkrovą.

„Baltijos šalių keliais važinėja 30 ar net daugiau tonų sveriantys sunkvežimiai, o tai kelia grėsmę visuomenei. Norėdami to išvengti, mes pradėjome naudotis dabar gerokai atpigusiomis šiuolaikinėmis technologijomis: GPS imtuvais, tachografais, mobiliojo ryšio prietaisais. Mūsų cementą vežančiuose, bet mums net nepriklausančiuose sunkvežimiuose įrengę šias priemones, mes galime kontroliuoti, kur tuo metu yra mūsų krovinys ir taip padėti išvengti visuomenės saugai keliamo pavojaus“,  – pasakojo E. Trusevičius.


 • Verslui - 2016 04 22

  Norintiems sėkmingai plėsti verslą – šeši eksperto patarimai

  Norintiems sėkmingai plėsti verslą – šeši eksperto patarimai

  Skaitmeninės technologijos ir socialinė žiniasklaida tobulėja taip greitai, kad susigaudyti gali būti sunku net tiems, kurie, rodos, jau seniai yra perpratę skaitmeninės rinkodaros subtilybes. Kaip nepasiklysti sekant socialinės žiniasklaidos madas? Kaip pasirinkti savo įmonei teisingiausią priemonę?

  Daugiau

 • Verslui - 2016 03 31

  Naujausi verslo modeliai – panosėje

  Naujausi verslo modeliai – panosėje

  Bendrovių vadovai turėtų pakelti galvas, patyrinėti, kokie verslo modeliai naudojami kituose sektoriuose, ir kai kuriuos jų išbandyti savo įmonėse: aklai kopijuoti sėkmingų verslo ir veiklos modelių neverta, nes pirmas rinkoje visada bus sėkmingiausias. Bet sėdėti sudėjus rankas irgi negalima, nes nusistovėjusią tvarką griaunantys jauni verslai kaip „Uber“ ar „Airbnb“ ateis ir jūsų kiemą.

  Daugiau

 • Verslui - 2016 02 17

  6 patarimai, kaip protingai valdyti įmonės pinigus ir gauti pelno

  6 patarimai, kaip protingai valdyti įmonės pinigus ir gauti pelno

  Kiekvienas įmonės vadovas siekia, kad veikla būtų sėkminga, o metų pabaigoje džiugintų pelnas. Tačiau tam, kad užsibrėžti tikslai ir siekiai būtų įgyvendinti, vien norų nepakanka. Efektyvus apyvartinio kapitalo valdymas – vienas iš raktų į ilgalaikę ir stabilią sėkmę.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.