Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2020 06 16

Ką daryti, kai grynųjų neturintys klientai aplenkia jūsų parduotuvę

Ką daryti, kai grynųjų neturintys klientai aplenkia jūsų parduotuvę

Karantino metu žmonės ne tik ėmė daugiau naudotis šiuolaikinėmis technologijomis, bet ir drąsiai išbandė naujoves. Tai rodo ir SEB banko klientų elgsena – per mėnesį kas septintas  klientas pradėjo atsiskaityti telefonu, jį tiesiog pridėjęs prie kortelių skaitytuvo. Ar ir jūs pastebėjote, kad klientai vis dažniau nori atsiskaityti kortele, o ne grynaisiais? Dalijamės patarimais, kaip išsirinkti tinkamą mokėjimo kortelių skaitytuvą.

Pasirinkti mokėjimo kortelių skaitytuvą reikėtų pagal verslo dydį, atsiskaitymų kiekį ir atsiskaitymo būdą – jūsų klientai atsiskaito prie kasos ar skirtingose vietose?

Stacionarieji skaitytuvai – atsiskaitymams prie kasos

Turintiems nuolatinę prekybos ar aptarnavimo vietą, pavyzdžiui, nedidelę drabužių parduotuvę, kur už prekes atsiskaitoma tik prie kasos, tinka stacionarusis kortelių skaitytuvas. Vienu tokiu skaitytuvu gali naudotis keli prekybininkai (pavyzdžiui, kelios kirpėjos, dirbančios tame pačiame salone), kurie jungdamiesi naudojasi atskirais kodais. Šis skaitytuvas nėra susietas su kasos sistema ir veikia naudojant elektrą bei fiksuotojo arba mobiliojo interneto ryšį.

Didelėms įmonėms, turinčioms didelį klientų srautą ir poreikį jį sparčiai aptarnauti, siūlomas su kasos įranga susietas skaitytuvas: jis užtikrina didelį greitį ir mažą klaidų riziką bei suteikia galimybę pritaikyti lojalumo ar nuolaidų programas ir akcijas.

Mobilieji skaitytuvai tinkamiausi kavinėms

Mobilieji kortelių skaitytuvai tinkami įvairaus dydžio parduotuvėms, restoranams, grožio salonams ir kitoms prekybos ar aptarnavimo vietoms, kur klientas atsiskaito ne prie kasos. Skaitytuve galima pritaikyti lojalumo programas bei juo priimti arbatpinigius. Renkantis tokį skaitytuvą reikėtų atkreipti dėmesį į jo signalo stiprumą ir baterijos ilgaamžiškumą, kad abiejų pakaktų visos dienos prekybai.

Naujovė rinkoje – mažas ir lengvas išmanusis kortelių skaitytuvas, tinkamiausias smulkiesiems prekybininkams ar individualia veikla besiverčiantiems verslininkams. Jis idealiai tinka užsiimantiems sezonine, nereguliaria ar mobiliąja prekyba, kai nėra didelio klientų srauto – rekomenduojamas operacijų skaičius atsiskaitant šiuo skaitytuvu yra iki 15 per dieną.

Išmanusis skaitytuvas veikia susietas „Bluetooth“ jungtimi su „Android“ ir „iOS“ sistemos išmaniaisiais įrenginiais: jo valdymui pakanka atsisiųsti mobiliąją programėlę ir nereikia jokio papildomo interneto ryšio. Be to, jis turi ir papildomų funkcijų, tokių kaip galimybė sudaryti paslaugų krepšelį ar stebėti pardavimą. Šis skaitytuvas kvitų nespausdina, todėl prisidėsite ir prie gamtos tausojimo – kvitą klientams bus galima išsiųsti el. paštu.

Pirkti ar nuomotis?

Mokėjimo kortelių skaitytuvus galite nuomotis iš skaitytuvus prižiūrinčių įmonių arba – iš banko. Tokiu atveju jums bus pasiūlyta naujausia įranga, pasirūpinta jos atitikimu vis besikeičiantiems saugumo reikalavimams, o taip pat įrangos įdiegimu, valdymu bei atnaujinimu. Tai ypač aktualu tuomet, kai tik pradedate savo versle naudoti mokėjimo kortelių skaitytuvus ir norisi išsibandyti, kuris variantas tinkamiausias, išvengiant didelių investicijų.

Nuomojantis mokėjimo kortelių skaitytuvus, išlaidos skeliamos į dvi dalis: abonementinį mokestį bei transakcijomis pagrįstą kainą, dėl kurios pasirašoma individuali sutartis, atsižvelgiant į vidutinį kliento operacijų skaičių ir apyvartą.

Pasiūlymas naujai įsikūrusioms įmonėms
 • Abonementinis kortelių skaitytuvo mokestis netaikomas pirmus naudojimo metus.
 • Komisinis mokestis – 0,9 proc. atsiskaitymo kortelėmis sumos ir 0,01 Eur  vienos operacijos mokestis.
 • Po pirmų naudojimo metų pradedamas taikyti 12 Eur mėnesinis abonementinis mokestis.
 • Pasiūlymas galioja, jei įrengiama ne daugiau kaip trys elektroniniai kortelių skaitytuvai vienai įmonei.

Daugiau apie pasiūlymą

 

Prioritetas – saugumui

Šiandien mobilieji kortelių skaitytuvai itin pasitarnauja greitam ir sklandžiam atsiskaitymo procesui: galime pamiršti laikus, kai paslaugų teikėjas su kliento mokėjimo kortele bėgdavo prie kasos įrengto kortelių skaitytuvo arba prašydavo prieiti prie prekystalio, klientui panorėjus atsiskaityti kortele. Visgi, koncentruojantis į lengvumą ir patogumą, reikėtų nepamiršti svarbiausio aspekto – atsiskaitymo saugumo, nes būtent jo užtikrinimas kuria patikimą ryšį su klientu.

Jei abejojate, kuris mokėjimo kortelių skaitytuvo variantas geriausiai atitinka verslo poreikius ar turite klausimų dėl skaitytuvų naudojimo – kreipkitės į SEB banko specialistą, kuris pasiūlys jūsų individualiam atvejui geriausią sprendimą.

Visi mokėjimo kortelių skaitytuvų pasiūlymai čia.


 • Verslui - 2020 06 29

  Kaip patobulinti klientų patirtį elektroninėje parduotuvėje?

  Kaip patobulinti klientų patirtį elektroninėje parduotuvėje?

  Šiais laikais apsipirkti internetu nestinga nei vietų, nei būdų, tačiau padidėjusi pasiūla užkėlė vartotojų lūkesčių kartelę ir išlaikyti jų dėmesį darosi vis sunkiau. Patarimų, kaip patenkinti vartotojų lūkesčius ir užtikrinti jų gerą patirtį apsipirkimo metu, kviečiame klausytis vebinare „Kaip patobulinti klientų patirtį elektroninėje parduotuvėje?“ arba skaityti straipsnyje.

  Daugiau

 • Verslui - 2020 02 27

  Ar jau perkėlėte įmonės finansų tvarkymą į savo išmanųjį?

  Ar jau perkėlėte įmonės finansų tvarkymą į savo išmanųjį?

  Patvirtinti skubius mokėjimo nurodymus, prieš skrydį patikrinti sąskaitų likučius ar tiesiog pervesti pinigus eurais – įmonės finansus patogiai galima tvarkyti ir mobiliajame telefone. Iš privataus į verslo kliento paskyrą perjungti galima programėlės lango viršuje.

  Daugiau

 • Verslui - 2020 04 27

  Įmonių sąskaitos keliuose bankuose? Tvarkykite jas viename interneto banke

  Įmonių sąskaitos keliuose bankuose? Tvarkykite jas viename interneto banke

  SEB banko klientai, prisijungę prie interneto banko, jau gali matyti „Swedbank“, „Citadele“ ir LHV bankų sąskaitas, turimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Į savo interneto banke matomų sąskaitų sąrašą galima įtraukti tiek kitų bankų sąskaitų, kiek tik pageidaujama, – jų skaičius nėra ribojamas, o paslauga teikiama nemokamai. Aktyvinti paslaugą ir privatūs, ir verslo klientai gali savarankiškai, prisijungę prie interneto banko.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.