Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2015 04 08
transportas | lizingas

Kaip efektyviau valdyti įmonės automobilių parką?

Kaip efektyviau valdyti įmonės automobilių parką?

Efektyviau dirbti norinčios įmonės vis dažniau stengiasi atsisakyti veiklos, kuri nesusijusi su pagrindiniu verslu. Iš kitų paslaugų teikėjų pirkti įvairias paslaugas, tokias kaip kompiuterių priežiūra, buhalterijos tvarkymas, patalpų valymas ar netgi darbuotojų atranka bei samdymas, jau tapo įprasta. Automobilių parkas taip pat yra ta sritis, kur įmonės turi galimybių sumažinti savo sąnaudas, patikėdamos šias paslaugas išoriniams teikėjams.

„Pastebime, kad automobilių parko valdymo ir priežiūros paslaugos tampa vis aktualesnės mūsų klientams. Ypač daugiau automobilių turinčios įmonės nori labiau integruotų sprendimų, kurie apimtų paslaugas nuo veiklos nuomos iki padangų keitimo. Įmonėms svarbu gauti kokybišką ir patogią susisiekimo paslaugą ir neeikvoti savo resursų rūpinantis automobilių technine priežiūra, remontu ir kitais su įmonės tiesiogine veikla nesusijusiais reikalais“, - sako SEB banko Lizingo departamento vadovas Saulius Mickus.

Automobilių parko valdymo paslaugos privalumai

Efektyvumas. Įmonei nereikia paskirti už transportą atsakingo žmogaus, automobiliais nebereikia rūpintis ir patiems darbuotojams. Tai padeda efektyviau išnaudoti jų darbo laiką ir daugiau dėmesio skirti tiesioginėms savo verslo funkcijoms.

Profesionalumas. Automobilių priežiūra patikima profesionalams, kurie išmano, kaip tai padaryti kokybiškai ir efektyviai, žino automobilio priežiūros sąlygas ir reikalavimus.

Lankstumas. Įmonės gali pasirinkti, kokių paslaugų pageidauja. Pavyzdžiui, gali būti siūloma pagalba kelyje, pakaitinis automobilis, nemokamos vietos oro uostų aikštelėse, reguliarus mašinų plovimas ir valymas, dokumentų tvarkymas įvykus draudžiamajam įvykiui.

Stabilumas. Bendrovė gali planuoti savo biudžetą, tiksliai žinodama, kiek per metus kainuos automobilių parko priežiūra, ir išvengti išaugusių išlaidų  nenumatytiems įvykiams.

Patikimumas. Periodiškai pagal gamintojo reikalavimus prižiūrimas automobilis tarnauja ilgiau ir geriau išlaiko savo vertę.

„Profesionalus įmonės automobilių parko valdytojas turi galimybę analizuoti  parko padėtį, techninę būklę, draudimo sąlygas ir rekomenduoti, kaip turimas transporto priemones valdyti ir prižiūrėti efektyviau – nustatyti ir sumažinti perteklines sąnaudas, taupyti parkui valdyti skiriamą laiką“, - sako SEB banko partnerės bendrovės „AVIS Lietuva“ vadovė Daiva Žemaitė.

Tyrimų bendrovės „Autotyrimai“ duomenimis, 2014 metais Lietuvoje lizingo įmonės įregistravo 8 809 naujus lengvuosius automobilius. Tai apie 15 proc. daugiau negu 2013 metais. SEB bankas, klientams pasiūlęs automobilių parko valdymo paslaugas, užima daugiau nei trečdalį automobilių veiklos  nuomos rinkos.

Plečiantis veiklos nuomos paslaugoms ir įmonių automobilių parkams, didės ir profesionalių automobilių parko priežiūros paslaugų poreikis. Tad įmonės ieškos būdų, kaip sumažinti šias sąnaudas ir automobilių parką išnaudoti kuo efektyviau.


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.