Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2020 10 19

Kodėl įmonei verta imti žaliąją paskolą

Kodėl įmonei verta imti žaliąją paskolą

Reaguodama į didėjantį investuotojų poreikį savo lėšas nukreipti į klimato kaitą mažinančius projektus, 2017 metais SEB grupė išleido pirmąsias 500 mln. eurų vertės žaliąsias obligacijas. Dabar SEB grupė siekia investuoti šių obligacijų pritrauktas lėšas Baltijos šalyse ir pasiūlyti Lietuvos, Latvijos bei Estijos įmonėms paskolas žaliesiems projektams finansuoti (angl. green loan). Žaliosios paskolos verslui – naujiena Baltijos šalių rinkoje.

„Žaliasis“ sertifikatas – konkurenciniam pranašumui rinkoje

„Stengiamės rodyti pavyzdį žaliojo finansavimo srityje, nes bankų sektorius vaidina svarbų vaidmenį kuriant tvaresnę verslo aplinką – finansuodami savo klientų projektus, galime tiesiogiai prisidėti prie mažai anglies dvideginio išskiriančio ir aplinkai draugiško verslo kūrimo.

Nuo šiol projektų, skirtų kovoti su klimato kaita ir mažinti aplinkai bei ekosistemai daromą įtaką, plėtotojai gali kreiptis į mūsų banką dėl žaliosios paskolos. Tokias paskolas, įteikdami įmonės tvarią veiklą patvirtinantį sertifikatą, galėsime suteikti Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonėms, kurios nori finansuoti atsinaujinančios energijos, atliekų tvarkymo, tvarios miškininkystės ir kitus gamtą tausojančius projektus.

Tai – ir atsakingų įmonių veiklos įvertinimas, ir skatinimas toliau vystyti savo verslą įgaunant konkurencinį pranašumą“, – sako Vilius Juzikis, SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

Kaip gauti tvarią veiklą patvirtinantį sertifikatą?

Teikdamas žaliąsias paskolas, SEB bankas kiekvieną projektą vertina individualiai – atsižvelgiama:

 • ar gavęs finansavimą ir įgyvendinęs projektą, verslas mažins anglies dvideginio išmetimą į aplinką,
 • ar bus prisidedama prie aplinkos ir ekosistemos puoselėjimo, kaip nustatyta SEB žaliųjų obligacijų programoje (angl. SEB Green Bond Framework).

Šiuos kriterijus atitinkančios paskolos gali būti įtraukiamos į SEB grupės žaliųjų obligacijų investuotojų ataskaitą (angl. SEB Green Bond Investor Report).

Tarptautinės SEB grupės tikslas – išlikti lyderiu ekologiškų investicijų srityje ir toliau remti savo klientus įgyvendinant tvaresnius ir ekologiškesnius projektus. Skaičiuojama, kad visi finansuoti žalieji projektai 2019 m. padėjo pasiekti, kad bendra anglies dvideginio (CO2) emisija sumažėjo daugiau negu 229 tūkst. tonų.


Maždaug pusę žaliųjų paskolų portfelio SEB grupėje iki šiol sudaro paskolos atsinaujinančios energijos projektams, likusią dalį –  žaliųjų pastatų, švaraus transporto ir energijos vartojimo efektyvumo didinimo projektams. Remiantis „SEB Green Bond Impact Report 2019“ ataskaitos duomenimis, šiuo metu SEB grupės žaliųjų paskolų portfelyje daugiausiai lėšų suteikta projektams Švedijoje, antra pagal suteiktų paskolų portfelį yra Suomija, toliau seka Norvegija, Jungtinė Karalystė ir Vokietija.


 • Verslui - 2020 10 06

  Ar apsimoka investuoti į žaliąją energetiką?

  Ar apsimoka investuoti į žaliąją energetiką?

  Pasaulio energetika dėl įvairių priežasčių – teisinių reguliavimų, geopolitinių motyvų ir pokyčių visuomenėje – sparčiu žingsniu juda tvarumo link, tad nenuostabu, kad, vertinant gavybą iš atsinaujinančių šaltinių, galima teigti, jog praėję metai buvo rekordiniai. Skaičiuojama, kad pasaulyje gaminamos žaliosios elektros galia 2019 metais padidėjo 200 gigavatų – šis šuolis  didžiausias iki šiol.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2020 09 04

  Kaip užtikrinti savo verslo idėjos finansavimą?

  Kaip užtikrinti savo verslo idėjos finansavimą?

  „Paplitęs populiarus mitas, kad startuoliai randa investuotojus, duodančius jiems nemažai lėšų, ir taip įgyvendina savo idėją. Tačiau vien tik už idėjas investuotojai pinigų tikrai nedalija – jie nori kuo mažesnės rizikos, kad galėtų atgauti savo pinigus“, – patirtimi, kaip gauti finansavimą savo verslo idėjai ir jos planui įgyvendinti, dalijasi konsultacijų ir tyrimų įmonės „Civitta“ ekspertas Vytautas Černiauskas.

  Daugiau

 • Verslui - 2020 08 10

  Verslo klientams – dar daugiau nuotolinių paslaugų

  Verslo klientams – dar daugiau nuotolinių paslaugų

  Pasauliui vis dar kovojant su pandemija, poreikis kiek įmanoma daugiau paslaugų gauti nuotoliniu būdu išlieka didelis. Tai ypač aktualu įmonėms – besikeičiant aplinkybėms svarbu reaguoti greitai, todėl nuolatos plečiamas nuotoliniu būdu siūlomų banko paslaugų spektras.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.