Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2020 11 13

Kuo susijęs maišelis sumuštiniams su telefonu?

Kuo susijęs maišelis sumuštiniams su telefonu?

Kepimo popierių didmeninės prekybos ir viešbučių, restoranų, kavinių (HORECA) sektoriams Lietuvoje bei užsienyje tiekiantis „Amber Paper“ gali pasigirti dideliu patirties savo industrijoje bagažu. Visgi sudalyvauti SEB akceleratoriuje verslui įmonė nusprendė turėdama visiškai inovatyvų produktą ir siekdama žinių, kaip efektyviau jį įvesti į pasaulinę rinką.

Įmonės „Amber Paper“ direktorius Aidas Ditkus pasakoja, kad orientuotis išskirtinai į popieriaus produktų gamybą maisto sektoriui įmonė pradėjo nuo 2012–ųjų, o nuo 2016–ųjų ši sritis dar susiaurinta. „Prieš ketverius metus apsisprendėme tiekti kepimo popierių tik verslo segmentui – kepykloms ir HORECA rinkai. Pagrindinis mūsų šiuo metu tobulinamas produktas, dėl kurio ir atėjome į SEB akceleratorių verslui – inovatyvūs maišeliai sumuštiniams su silikonu padengta vidine puse“, – atskleidžia A. Ditkus.

Su tokiomis įmonėmis, kaip „Mantinga“ ir „Margiris“, dirbančios įmonės vadovas sako, kad 90 proc. Lietuvos degalinių grilyje šildomų sumuštinių yra supakuota minėtuose „Amber Paper“ maišeliuose. „Mes visiškai pakeitėme anksčiau naudotus popierinius maišelius, dengtus plastiku. Silikonu dengti maišeliai daug inovatyvesni, draugiškesni aplinkai, nes greitai suyra ir turi dar daug kitų gerųjų savybių. Pavyzdžiui, laikant maistą šaldytuve, dėl silikoninės dangos ypatybių maišelyje nesusidaro kondensatas – taigi, maisto produktai  nesušlampa, neištęžta, išlaikoma jo pirminė tekstūra ir skoninės savybės. Be to, nėra cheminių medžiagų  migracijos – net jei sumuštinis kaitinamas 250–300 laipsnių temperatūroje 3–5 minutes, jokios cheminės medžiagos nepatenka į maisto produktą, nes silikonas yra neutralus“, – naujojo maišelio privalumus vardija A. Ditkus. Pasak jo, tokius maišelius šiuo metu Europoje gamina tik dvi įmonės Prancūzijoje ir Austrijoje.

Veiklos kryptis išryškėjo ne iškart

Pasak A. Ditkaus, jų parduodamas kepimo popierius – aukščiausios kokybės visoje Europoje, mat gaminamas jį impregnuojant silikonu: drėgnas popierius panardinamas į silikoną ir, liaudiškai tariant, išgręžiamas, o tada džiovinamas. Pasak pašnekovo, Kinija ir kitos trečiosios šalys silikonu padengia sausą popierių – dėl šios priežasties, aukštoje temperatūroje kaitinant gaminį tokioje pakuotėje, tarp silikono esantis popieriaus sluoksnis ima degti, o silikonu impregnuotame popieriuje toks procesas nevyksta.

Tiesa, savo veiklos kryptį ir nišą įmonė atrado ne iškart: 2002–aisiais įsteigta „Amber Paper“ pradėjo prekiauti pačia įvairiausia popieriaus produkcija. Nuo 2007–ųjų įmonė pradėjo koncentruotis į popierinių pakuočių gamybą, o nuo 2012–ųjų įmonės kryptis tapo popierinių produktų gamyba maisto sektoriui. „Rinkuškių“ alaus buteliai, sukami į specialų popierių, buvo mūsų projektas, o šiandien Lietuvoje beveik visas riekelėmis pjaustytas sūris pakuotėse yra atskiriamas mūsų popieriumi – jį tiekiame „Žemaitijos pienui“, „Pieno žvaigždėms“, „Vilkyškių pieninei“, – vardija pašnekovas.

Į „Amber Paper“ tiekiamą popierių sukami ir visose Baltijos šalyse parduodami „Karvutės“ bei „Iriso“ saldainiai, „Kalev“ saldumynai, lietuviams puikiai pažįstamų „Pergalės“ ir „Rūtos“ įmonių gaminiai.

Planuojama plėsti eksportą į JAV

A. Ditkus neslepia, kad naujieji maišeliai yra dvigubai brangesni už įprastinius, dengtus polimeru, tad pasiūlyti juos klientams nebuvo lengva, tačiau patirtis parodė, jog verta. „Jau trejus metus šiuos maišelius eksportuojame į Prancūziją ir Italiją – nebuvo nei vieno kliento, kuris būtų sugrįžęs prie senojo varianto“, – tvirtina verslininkas.

Panašios sėkmės įmonė siekia ir JAV rinkose, kur šiuo metu eksportuoja kepimo popierių. Pasak pašnekovo, JAV rinkoje šiuo metu naudojamas kepimo popierius nuo 2022 metų bus visiškai uždraustas, o silikonizuoto popieriaus gamintojų šalyje dar nėra daug. „Kol kas bendradarbiauti tik pradedame, be to, amerikiečiai yra gana konservatyvūs: kai bendravome su vienu „McDonald‘s“ lygio tinklo savininku, jis tvirtino, kad nei už ką nekeis nuo 1958 metų naudojamų popierinių maišelių. Jį įkalbėjome tik pasakę, kad šiame XXI–ame amžiuje, kai visi naudoja liečiamus ekranus, valgant iš paprastų popierinių maišelių, lieka riebaluoti pirštai – tokiais  nepatogu ir nehigieniška liesti ekraną“, – pasakoja A. Ditkus.

Pašnekovas teigia apie SEB akceleratorių verslui žinojęs seniai, tačiau sudalyvauti nusprendė tik šiemet. „Nors ir turime didelį žinių bagažą apie savo produktus, tikrai daug ko nežinome. Šiuo konkrečiu atveju, turime puikų produktą ir puikią galimybę, taigi norisi ją tinkamai pasinaudoti ir nepridaryti  klaidų, – savo motyvus aiškina „Amber Paper“ vadovas ir akcentuoja, kad akceleratoriuje įmonei yra svarbiausios žinios ir patarimai bei įžvalgos iš šalies. – Tam net buvome galvoję samdyti išorės ekspertus su patirtimi, tačiau, manau, kad akceleratoriaus programa gali tam puikiai pasitarnauti“.

Įmonė šiuo metu rengia šių maišelių bandomąją partiją į JAV, o patarimų tolimesniems žingsniams tikisi gauti  SEB verslo akceleratoriuje. A. Ditkaus teigimu, JAV metinė rinka sudaro apie 3 milijardus dolerių, o įmonė sėkmės atveju pretenduotų į 5–10 proc. sumos, kas sudarytų apie 150–300 milijonų.

SEB akceleratoriaus verslui programą jau baigė 50 įmonių, šiuo metu įgyvendinama 5-oji programa, kurioje dalyvauja 13 įmonių – net apie 40 proc. jų vysto produktus, prisidedančius prie aplinkosaugos gerinimo. Žinių gauti gali kiekvienas motyvuotas ir idėjų turintis verslas, nemokamai išklausydamas programos lektorių paskaitas. Detalią viešų paskaitų programą galima rasti čia.


 • Verslui - 2020 11 03

  Lietuvių idėja – kojinės iš plastikinių butelių: prisidėti prie verslo gali kiekvienas

  Lietuvių idėja – kojinės iš plastikinių butelių: prisidėti prie verslo gali kiekvienas

  Vienai kojinių porai pagaminti reikalingas vienas perdirbtas plastiko buteliukas, o tokią įsigijus, perdirbama dar 50 – ši unikali prekės ženklo „Ūkai“ kūrėjų Darijos Ilevičiūtės-Zaveckienės, Karolio Zavecko ir Austėjos Kazlauskaitės idėja SEB verslo akceleratoriuje pelnė Inovatyviausios įmonės apdovanojimą. Šiandien prie tokio lietuvių verslo prisidėti gali kiekvienas – tam, kad realizuotų savo idėją, kūrėjams reikia 10 tūkst. Eur, kuriuos surinkti „Ūkai“ tikisi pasitelkę pasaulinę sutelktinio finansavimo platformą „Kickstarter“.

  Daugiau

 • Verslui - 2020 10 19

  Kodėl įmonei verta imti žaliąją paskolą

  Kodėl įmonei verta imti žaliąją paskolą

  Reaguodama į didėjantį investuotojų poreikį savo lėšas nukreipti į klimato kaitą mažinančius projektus, 2017 metais SEB grupė išleido pirmąsias 500 mln. eurų vertės žaliąsias obligacijas. Dabar SEB grupė siekia investuoti šių obligacijų pritrauktas lėšas Baltijos šalyse ir pasiūlyti Lietuvos, Latvijos bei Estijos įmonėms paskolas žaliesiems projektams finansuoti (angl. green loan). Žaliosios paskolos verslui – naujiena Baltijos šalių rinkoje.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2020 10 02

  Ekspertai įvardijo, ko trūksta sėkmingam e. prekybos verslui

  Ekspertai įvardijo, ko trūksta sėkmingam e. prekybos verslui

  Inovacijų ir technologijų festivalyje „Login“ surengtoje diskusijoje dalyvavę ekspertai pažymėjo, kad elektroninės prekybos augimas yra ilgalaikis reiškinys. Norėdami pasinaudoti augančiu prekybos internetu populiarumu, verslininkai turėtų pagalvoti ne tik apie savo elektroninės parduotuvės kūrimą.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.