Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2017 02 13
Nekilnojamasis turtas | Lietuvos makroekonomikos apžvalga

NT ekspertas: „Biurų rinka stipriai kaista“

NT ekspertas: „Biurų rinka stipriai kaista“

Diskusijoje, vykusioje po Lietuvos ir pasaulio makroekonomikos apžvalgos, kurią pristatė SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Robertas Dargis apžvelgė biurų rinkos tendencijas.

Skirtingai nei gyvenamosios statybos, biurų rinkoje matomas stiprus rinkos „įkaitimas“. Pastarųjų metų užsienio kompanijų paslaugų centrų perkėlimas į Lietuvą suteikė smarkų akstiną investuotojams imtis biurų projektų. Pernai vien Vilniuje įgyvendinti 6-7 nauji projektai, kurie papildė biurų rinką maždaug 90 tūkstančių kvadratinių metrų. Šiemet bus įgyvendinta dar 11 biurų projektų, kurie užims dar 90 tūkstančių kvadratinių metrų. Tai lemia, kad artėjama prie Vakarų Europai įprasto lygio, kai 10 – 15 procentų biurų pastatų bus neužimti.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į susitikimą


Jau dabar pastebima, kad nauji projektai dėl klientų stipriai konkuruoja ne tik tarpusavyje, bet ir su anksčiau pastatytais: nors nauji biurai patrauklesni, patogesni, į juos daugiau investuota, vartotojai vis tiek dar turi vietos deryboms. Biurų rinkos segmentas šiuo metu neabejotinai yra „karščiausias“.

R. Dargis atkreipė dėmesį į Kauną, kuriame jaučiamas biurų poreikis, plėtojami du rimti projektai, kuriuos vysto SBA koncernas ir „Vičiūnų“ grupė. Klaipėdoje didesnės biurų paklausos nėra, todėl čia didesnių pokyčių šiais metais nebus.

Sandėliavimo patalpų rinkoje „perkaitimo“ ženklų nematyti, nes jie buvo statomi pagal užsakovų pageidavimus – t.y. tiems, kam jų reikia. Logistikos, transportavimo kompanijos pagal jų pačių poreikius stato sandėlius, logistikos centrus, o nekilnojamojo turto vystytojai tikrai neskuba veržtis į sandėlių rinką.

NT eksperto teigimu, prekybos plotų rinkoje pastebimos įdomios tendencijos. Per metus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse nebuvo pastatytas nė vienas reikšmingas, keliolikos ar keliasdešimties tūkstančių kvadratinių metrų prekybos centras. Daugiausiai vyko gana nedidelės apimties (3–5 tūkstančių kvadratinių metrų ploto), vietinės reikšmės prekybos centrų statyba, kurią labiausiai lėmė „Lidl“ plėtra.

Tuo tarpu prekybininkai teigia jaučiantys didesnio ploto poreikį, nes mato vidaus vartojimo rinkos potencialą – šiame rinkos segmente ateityje gali vykti įdomių pokyčių.

Vaizdo įraše – išsamus R. Dargio komentaras apie biurų rinką Lietuvoje. 
 

 

 


 • Verslui - 2016 09 13

  Kas lemia Lietuvos bendrovių pajamų sąstingį?

  Kas lemia Lietuvos bendrovių pajamų sąstingį?

  Lietuvos bendrovių pajamos antrąjį šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išliko stabilios, o veiklos pelnas nežymiai augo. Sėkmingiausias šis laikotarpis buvo transporto, energetikos, prekybos įmonėms. 

  Daugiau

 • Verslui - 2016 11 25

  Vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje artėja prie Latvijos

  Vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje artėja prie Latvijos

  Vidutinis mėnesio darbo užmokestis iki mokesčių Lietuvoje šių metų trečią ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2015 metų laikotarpiu, buvo 7,9 proc. didesnis. Darbo užmokestis į rankas per metus padidėjo 8,2 proc., o realusis – 7,4 procento. 

  Daugiau

 • Verslui - 2017 02 07

  D. Trumpas ir globalizacija. Kuris kurį?

  D. Trumpas ir globalizacija. Kuris kurį?

  Realiausia 2017 metų perspektyva – ilgai užsitęsusi lėta ir prieštaringa ekonomikos plėtra pasaulyje. Lietuvos ekonomika šiemet turėtų augti sparčiau negu praėjusiais metais, o šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) turėtų padidėti 2,5 proc. Tai susiję su didesnėmis investicijomis ir spartesniu eksporto augimu.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.