Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2020 01 08
technologijos | programėlė

Patarimai verčiantis smulkiuoju ir vidutiniu verslu: kas padeda sutaupyti laiko

Patarimai verčiantis smulkiuoju ir vidutiniu verslu: kas padeda sutaupyti laiko © Mille Sanders, Unsplash

„Microsoft“ įkūrėjo Bilo Geitso teigimu, verslas ir informacinės technologijos yra neatsiejamai susipynusios, todėl kalbant apie vieną negalvoti apie kitą šiais laikais tiesiog nėra prasmės. Dalijamės technologiniais sprendimais, kurie padės sutaupyti laiko ir savo verslą valdyti efektyviau.

Automatizavimas. Kasdienius monotoniškus darbus, tokius kaip sąskaitų išrašymas ar mokesčių mokėjimas, už jus gali atlikti įvairi programinė įranga. Rinkoje tokių prekių pasirinkimas nemažas: buhalterinei apskaitai automatizuoti, atlyginimams mokėti, netgi socialinės medijos įrašams planuoti ir skelbti  ar elektroniniams laiškams klientams siųsti. Toks automatizavimas gali būti naudingas dvejopai: suteikiama daugiau laiko atlikti tuos darbus, kur iš tiesų nepakeičiama žmogaus kompetencija – (kūrybinės užduotys ar sprendimų priėmimas), taip pat užtikrinamas didesnis darbų greitis ir sklandumas, panaikinama klaidų dėl žmogiškojo faktoriaus tikimybė.

Efektyvesnis darbų paskirstymas. Projektų valdymo platformos, kurios suteikia galimybę stebėti projekto eigą, skirstyti užduotis, matyti darbuotojų krūvį ir darbų atlikimo terminus, gali būti naudingos ir siekiant kokybiškai įgyvendinti projektą, ir organizuojant konkrečių darbuotojų veiklą. Tiesa, platformos skiriasi pagal paskirtį ir sudėtingumą, todėl skirkite laiko ir atsirinkite tokią sistemą, kuri labiausiai atitiktų jūsų verslo pobūdį. Pravers ir darbuotojų mokymai, kaip naudotis naująja platforma.

Mobiliosios programėlės verslui. Informacijos greitis ir prieinamumas yra tai, be ko būtų sunku įsivaizduoti šiuolaikinį pasaulį, jau nekalbant apie verslą ir su juo susijusius sprendimus. Finansams tvarkyti skirtos programėlės, kuriomis gali naudotis ir privatus klientas iš savo paskyros, leidžia pasitikrinti įmonės sąskaitos likutį, peržiūrėti įvykdytus mokėjimo nurodymus, matyti sąskaitos išrašą – viską atlikti iš karto, vienu piršto prisilietimu. Technologijų rinkoje jau kalbama apie dar vieną žingsnį į priekį – atpažinimą balsu, o kai kurie užsienio bankai jau suteikia galimybę naudojantis vien balso atpažinimu siųsti pinigus patikimiems adresatams ar pranešti apie pamestą banko kortelę.

Duomenų kaupimas ir apsauga.  Įvairių sutarčių, sąskaitų ir kitų dokumentų perkėlimas į skaitmeninę erdvę ne tik sumažins popieriaus kiekį darbo vietoje:  atsiras daugiau tvarkos, duomenis bus lengviau apdoroti, palengvės dokumentų paieška. Dar vienas palengvinimas tvarkant verslo bankininkystės reikalus – sutarčių pasirašymas internetu. Pakanka turėti prisijungimo prie interneto banko priemones. Pasirašyti, peržiūrėti elektroninius dokumentus ir atsisiųsti juos į savo įrenginį galite naudodamiesi  programėle „Smart-ID“ ar mobiliuoju parašu.

Kadangi minėti dokumentai paprastai  konfidencialūs, nepamirškite ir duomenų apsaugos: ne tik slaptažodžių, bet ir dokumentų šifravimo bei informacijos talpinimo debesijoje galimybių.


 • Verslui - 2019 12 20

  Žvilgsnis į Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinką: ko tikėtis 2020 metais?

  Žvilgsnis į Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinką: ko tikėtis 2020 metais?

  Jei 2018 metai buvo vadinami rekordiniais Lietuvos nekilnojamojo turto rinkai, atrodo, kad besibaigiantys 2019 metai dar įspūdingesni. Kylanti Baltijos šalių ekonomika ir sparčiai auganti gyventojų perkamoji galia buvo pagrindiniai veiksniai, sukę nekilnojamojo turto rinkos smagračius – ypač būsto ir ypač Lietuvoje. Kokia nuotaika rinka palydi šiuos metus ir ar artėjantys 2020-ieji bus tokie pat įspūdingi?

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 12 12

  Programėlė „Smart-ID“: patarimai, kaip naudotis

  Programėlė „Smart-ID“: patarimai, kaip naudotis

  Esate mieste ir staiga sugalvojate įsigyti bilietus į kiną internetu, tačiau prisimenate, kad slaptažodžių generatorius liko kitoje rankinėje. Keliaudami prisimenate, kad nesumokėjote mokesčių, o slaptažodžių generatorius guli namų stalčiuje. Pažįstamos situacijos? Jas išspręsti galite lengvai – naudodamiesi „Smart-ID“ mobiliąja programėle, kuri yra itin patogus, paprastas ir saugus būdas jungtis prie interneto banko bei tvirtinti finansines operacijas.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2019 10 03

  Ar dabar tinkamas metas pradėti investuoti?

  Ar dabar tinkamas metas pradėti investuoti?

  Finansine pagalve jau pasirūpinta ir, atrodo, nejaustumėte didelio pokyčio kas mėnesį investicijoms atidėdami po keliasdešimt eurų. Tačiau ekonomistai jau kurį laiką kalba apie artėjantį ekonomikos lėtėjimą. Gal dar palaukti?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.