Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2018 02 02
turgus | kainos | maistas

Turgaviečių atgimimas Vilniuje: Benedikto kiaušiniai su austrėmis ir gurmaniškas maistas

Turgaviečių atgimimas Vilniuje: Benedikto kiaušiniai su austrėmis ir gurmaniškas maistas © Roman Kraft, Unsplash

Skaniausi Benedikto kiaušiniai, šviežiausios austrės ar muzikinis teminis vakaras – daugelio nuostabai tai šiandien yra modernių Vilniaus turgaviečių atributai. Tokių turgaviečių pirkėjų noras kokybišką maistą įsigyti estetiškoje, tvarkingoje aplinkoje, kartu turėti galimybę sužinoti tikrąją produktų kilmę pradėjo savotišką turgaus atgimimą.

Pasiūla šiandieniame turguje tapo labai didelė – nuo naminių lašinių, dešrų, sūrių iki egzotiškų jūros gėrybių, sraigių, varlių šlaunelių ir kt. Kalbinti turgaviečių atstovai pripažįsta, kad turgus turi atitikti tikrąją paskirtį, kur Lietuvos ūkininkai galėtų realizuoti savo išskirtinę produkciją, o pirkėjai įsigytų kokybiškų produktų.

Traukia gyvas bendravimas

Per Nepriklausomybės laikotarpį daugelis gyvenimo sričių pasikeitė neatpažįstamai. Turgus – viena iš vietų, kuriose pokyčiai vyko labai lėtai, tad šiuo metu vykstantis lūžis yra natūralus ir tikėtas. Pirkėjai, matydami besikeičiantį turgų, grįžta ten, kur gali džiaugtis gyvu bendravimu, padiskutuoti su pardavėju apie naudotus mėsos prieskonius ar pomidorų derlių, pasirinkti iš penkių šįryt skintų kriaušių rūšių ir prieš pirkdami išragauti skirtingas alyvuoges.

Jei pirkėjas ieško išskirtinių produktų, kokybiškos produkcijos, jis niekada nenurodo kainos kaip svarbiausios ir lemiančios jo pasirinkimą. Būtent tokie pirkėjai neieško tradicinio, mums istoriškai palikto turgaus, kuriame siūloma pigi, tačiau neaiškios kokybės produkcija. Tokie pirkėjai ateina į naujovišką turgų ir jau iškart tikisi kokybės, pasirinkimo, sąžiningo požiūrio į klientus. Jei visa tai gaunama, sutinkama mokėti ir daugiau.

Halės turguje mėgstanti apsipirkti vilnietė Aurelija pripažįsta, kad su panašia turgaus koncepcija susipažino Europos sostine vadinamame Briuselyje. „Kiekvieną sekmadienį su draugais eidavome į Jourdano aikštėje esantį turgų, kuriame pirkdavome šviežių sūrių, kumpių, ragaudavome austrių sriubos“, – prisimena moteris.

Pasak vilnietės, lietuviškos turgavietės jai patinka, nes čia irgi gali įgyti teigiamos patirties, kurios įgijo ir Europos širdyje. „Halės turguje atradau skaniausius pasaulyje namuose marinuotus kopūstus, pomidorus ir namines užtepėles“, – džiaugiasi Aurelija ir priduria, kad turguje renkasi tuos produktus, kurių parduotuvėje nenusipirksi.

Besikeičiančiu Vilniaus turgaviečių veidu besidžiaugianti vilnietė mano, kad turgavietė yra ne tik vieta įsigyti kokybiškų ir šviežių prekių, bet ir terpė smagiai praleisti laiką su bičiuliais, paragauti austrių ar indiško kario. „Tokios prekybos vietos kaip Halės turgus, „Uptown Bazaar“ ar ką tik atsidaręs „Benedikto“ turgus keičia iki šiol buvusią turgaus koncepciją. Žmonės ateina gerai praleisti laiko ir įsigyti kokybiškų prekių“, – teigia vilnietė.

Buriasi ir kitus buria kūrybiški verslininkai

„Vilniaus senamiestyje veikiantis Halės turgus visais laikais dinamiškai keitėsi, bandė prisitaikyti prie prekeivių ir pirkėjų poreikių. Maždaug prieš 7 metus, kai Halės turgaus pirkėjus jau buvo sunku nustebinti tradicine dešra, lašiniais ar raugintais agurkais, atsirado išskirtinės gurmaniškos produkcijos poreikis“, – apie Halės turgaus evoliuciją kalbėjo Halės turgaus direktoriaus pavaduotojas Leonas Jucys.

Pasak jo, tada į turgų atėjo kūrybiški ir energingi verslininkai, kurie senajame Halės turgaus pastate įrengė kepyklėles, gurmanų patiekalų barus ir užkandines. Tokia ir yra Halės turgaus senojo pastato paskirtis – gerų, kokybiškų maisto produktų turgus su veikiančiomis užkandinėmis, Lietuvos ūkininkų užauginta ir pagaminta produkcija.

Kaip pasakoja L. Jucys, Halės turguje apsiperka nuo jaunimo iki senjorų. Savaitgaliais į turgų atvyksta šeimos, kurios ne tik perka bet ir užkandžiauja turgavietėje veikiančiose kavinėse bei baruose. „Sekmadieniais vyrauja tradicija – Halės turguje suvalgyti vėlyvus pusryčius, pavyzdžiui, Benedikto kiaušinius su austrėmis. Organizuojami ir muzikiniai teminiai vakarai“, – pasakoja Halės turgaus direktoriaus pavaduotojas.

Vakarietiškos kultūra vis stipriau skverbiasi į Lietuvą

Neseniai Vilniuje atsidaryto „Benedikto“ turgaus direktorės Jolitos Krickės nuomone, naujosios turgavietės nėra išskirtinai prabangios ir tik kai kuriems žmonėms prieinamos vietos – tai tarsi simbolis, kad vakarietiška turgaus kultūra atėjo į Lietuvą. Panašiai kaip vis populiarėjantis gatvės maistas. Pasak J. Krickės, tam neabejotinai turi įtakos faktas, kad šiomis dienomis žmonės vis daugiau keliauja, pamato, kaip yra kitose šalyse, kaip verda kasdienis turgaus gyvenimas.

Pati apsipirkimo kultūra smarkiai keičiasi, žmonės vis dažniau ieško kokybės ir įvairovės. Norint patenkinti šiuolaikinių užimtų ir daug dirbančių žmonių poreikius, besikuriančios turgaus vietos turi būti skirtos ne tik apsipirkti, bet ir praleisti laiką su šeima.

„Gilias turgaus tradicijas turintys miestai, ypač Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Anglijoje, visada turėjo tą kultūrinį atspalvį. Ten žmonėms yra įprasta eiti su šeima apsipirkti kokybiškai ir ne į tokias komercines vietas kaip prekybos centrai. Turgus jiems yra tapęs jų gyvenimo dalimi“, – teigia „Benedikto“ turgaus direktorė.

Pastaruoju metu pastebima tendencija, kad keičiasi pirkėjo požiūris, poreikiai, reiklumas. „Mūsų visuomenė po truputį atsikrato to nesaikingo vartojimo, pereina prie kokybės, prie saikingo maisto  tendencijos“, – pastebi J. Krickė.

Pasak jos, „Benedikto“ turgus siūlys pirkėjams jau atrinktą kokybišką asortimentą – kiekvienas galės rinktis nuo lietuviškos produkcijos iš ūkių iki gurmaniškų delikatesų. Nepamiršti liks ir norintys papietauti – bus siūlomi dienos pietūs, bus galima rinktis įvairių šalių virtuvių patiekalus. Be to, bus maloniai nustebinti tie „Benedikto“ turgaus lankytojai, kurie įprastose turgavietėse pasigenda galimybės naudotis banko kortelėmis. Visi čia dirbantys prekeiviai suteiks galimybę atsiskaityti kortele – tai bus labai patogu tiems, kas vis rečiau piniginėje nešiojasi grynųjų pinigų.


 • Kasdieniai finansai - 2017 12 12

  Kvitų loterijoje laimę neša tik fiskaliniai čekiai. Kaip juos atskirti?

  Kvitų loterijoje laimę neša tik fiskaliniai čekiai. Kaip juos atskirti?

  Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) organizuojamas pirmasis šalyje kvitų žaidimas vos per kelias savaites spėjo sulaukti didelio susidomėjimo. Dalyvauti žaidime šalies gyventojus skatina ne tik piniginiai prizai, bet ir kilnus tikslas – mažinti šešėlinę ekonomiką turgavietėse, paslaugų sektoriuje ir taip padėti surinkti daugiau mokesčių. Kas savaitę dešimt laimingųjų bus apdovanoti 200 eurų vertės prizais, o kartą per mėnesį – vienas žmogus galės laimėti ir 5 tūkstančių eurų prizą.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2017 06 20

  Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

  Dešimt idėjų, kaip uždirbti iš savo hobio

  Vis labiau ryškėja tendencija, kad vis mažiau žmonių nori dirbti samdomą darbą ir savo gyvenimą kuria taip, jog nereikėtų atskirti darbo ir pomėgių, o mėgstamas užsiėmimas taptų ir pajamų šaltiniu. Kiek įvairiausių pomėgių, tiek ir skirtingų verslo rūšių: kepykla ar masažas namie, staliaus dirbtuvės ar meno studija, rankų darbo papuošalai ar renginių vedimas, veislinių šunų ar sraigių auginimas. Visa tai yra širdžiai mielos veiklos sritys, kurios dar ir leidžia uždirbti.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2015 03 30

  Moderniai atsiskaityti galima ir turguje

  Moderniai atsiskaityti galima ir turguje

  Nors atsiskaityti mokėjimo kortele yra saugu ir patogu, turguje pirkėjams dažniausiai vis dar tenka išsitraukti grynuosius pinigus. Tačiau avalyne Gariūnų turgavietėje prekiaujantis Vladas Višnevskij įsitikinęs, kad tai netrukus pasikeis ir jau greitai banko kortelėmis bus galima atsiskaityti visur. 2014 m. gruodį įsirengęs elektroninių kortelių skaitytuvą, verslininkas pasakoja, kad jo klientai džiugiai reaguoja į pokyčius ir noriai renkasi šiuolaikišką ir saugų mokėjimo būdą.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.