Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2018 12 19
Inovacijos | Spartaus verslo augimo programa | SEB Inovacijų centras

Verslo auginimo programa padėjo sugeneruoti turizmo skatinimo idėją

Verslo auginimo programa padėjo sugeneruoti turizmo skatinimo idėją

Šiuo metu jau antrą kartą vykdoma SEB Inovacijų centro organizuojama spartaus verslo augimo programa, skirta mažų ir vidutinių įmonių inovacijoms skatinti, verčia atsisukti į pavasarį vykdytos pirmosios programos dalyvius ir jų pasiekimus. Geriausiai išvystytos idėjos apdovanojimą programos metu pelniusi UAB „West Express Groups & Events“ plėtoja pavasarį pradėtą projektą ir planuoja greitai jį pristatyti visuomenei. Apie tai pasakoja įmonės direktorė Vilija Malinauskaitė.

Vilija, trumpai papasakokite apie įmonę „West Express Groups & Events“: kuo užsiimate, kas jūsų pagrindiniai klientai, kokia pagrindinė įmonės kryptis?

Tai atvykstamojo turizmo agentūra, dirbanti su užsienio turistais. Pagrindinės mūsų rinkos yra Pietryčių Azijos šalys, Skandinavija ir Izraelis. Ši įmonė yra „West Express“ įmonių grupės narė.

Kas paskatino dalyvauti SEB spartaus verslo augimo programoje?

Mus paskatino noras plėsti savo veiklą pasirenkant naujus, inovatyvius kelius, pristatant užsienio turistams kitokias keliavimo ir kelionių planavimo galimybes. Lietuvoje trūksta paslaugų, skirtų užsienio turistams išlaikyti ilgiau ir suteikti daugiau žinių apie miestą ir visą šalį, o mes, kaip tradicinė turizmo agentūra, labai domimės būdais, galinčiais padėti modifikuoti ir diversifikuoti savo verslą.

Ką sukūrėte vykdydami programą? Ar pavyksta tęsti pradėtus darbus?

Vykdydami programą išgryninome jau kurį laiką mintyse nešiotą idėją. Tai bus interneto platforma, sklandžiai veikianti įvairiuose įrenginiuose, pvz., kompiuteryje, planšetėje, išmaniajame telefone, kuri suteiks patrauklios informacijos apie Lietuvą ir skatins turistus atvykti susipažinti su mūsų šalimi. Tai bus skirta ne Lietuvos rinkai. Esame parengę pradinį verslo planą ir naujos įmonės verslo koncepciją. Šiuo metu aktyviai ieškome žmonių, galinčių prisidėti prie idėjos įgyvendinimo, o kitąmet planuojame pristatyti šį užsienio turistams skirtą produktą.

Kaip jūsų įmonei padėjo augimo programa? Ar jau matote rezultatą, gaunate tiesioginės naudos?

Apie rezultatus kalbėti dar anksti – tik prieš tris mėnesius baigėsi augimo programa, bet per šį laikotarpį mes suradome pradinį finansavimą idėjai įgyvendinti, ir tai, manome, jau yra labai gera pradžia.

Po programos turite laikytis 100 dienų plano. Ar pavyksta šį planą įgyvendinti?

Pasibaigus programai, gavę garbingą prizą už geriausiai išvystytą idėją, įsipareigojome pirmiausia sau – juk tris mėnesius dirbome ir kūrėme, skyrėme daug laiko idėjai generuoti, namų darbams, susitikimams su mentoriais ir paskaitoms. Būtų gaila tos idėjos neplėtoti toliau. Sunku pasakyti, ar tikrai pavyzdingai laikomės 100 dienų plano, juolab kad finansavimo užtikrinimas yra daug sudėtingesnis ir į laiko rėmus sunkiai telpantis darbas. Tačiau šiuo metu, siekdami pradėti projektą, grįžtame prie aktyvių veiksmų ir manome, kad pažanga, gal nevisiškai atitinkanti numatytus rėmus, bus padaryta artimiausiu metu. Gruodį jau planuojame testuoti naujas siūlomas paslaugas, o balandį – pradėti jas teikti Vilniuje.

„West Express Groups & Events“ dalyvavo startuolių apdovanojimuose „1st Tourist Startup Competition”. Kas tai per apdovanojimai? Kokią vietą pavyko juose užimti?

Tai pirmieji tokie geriausio turizmo startuolio rinkimai, juose dalyvavome su nauju projektu. Deja, negalime pasigirti laimėjimu, bet projekte dalyvavo daugiau nei 3.000 idėjų iš 140 pasaulio šalių, o atrinkta buvo tik dvidešimt. Vis dėlto šis konkursas buvo dar vienas geras etapas aprašant programos metu sugeneruotą idėją ir formuluojant labai konkrečius tikslus.

Apskritai ar SEB spartaus verslo augimo programa padėjo atrasti naujų verslo galimybių ir išauginti verslą? Ar paskatintumėte kitas įmones dalyvauti šioje programoje?

Kad ir kokia gera programa būtų, ji tikrai nepadės išauginti verslo per kelis skiriamus mėnesius. Tai metų, kartais dešimtmečių darbas, bet pati programa yra geras postūmis judėti toliau. Dirbame labai konkurencingoje ir globalioje aplinkoje, tad nesidomėti naujovėmis, nebandyti generuoti idėjų ir netaikyti jų praktiškai yra trumparegiška. Programa akcentuoja kokybiškai naujų verslo modelių taikymo tradicinėse įmonėse galimybes ir tai, mano manymu, yra nuostabu.

Mes dažnai matome ne visai sėkmingas startuolių praktikas, daliai jų nepavyksta dėl patirties trūkumo. Šiuo atveju SEB Inovacijų centras kviečia smulkias ir vidutines įmones, kurios jau sėkmingai dirba, pabandyti sukurti papildomas idėjas, kurios padėtų diversifikuoti veiklą. Tai galimybė pritaikyti naujas verslo idėjas siejant su jau esama patirtimi. Taigi rekomenduočiau šią programą kaip galimybę kartą per kelias savaites atitrūkti nuo kasdienių darbų tam, kad pagalvotumėte, kur galite žengti toliau.


 • Kasdieniai finansai - 2018 02 22

  Darbas ne pagal įgytą specialybę: sėkmę atneša noras keistis

  Darbas ne pagal įgytą specialybę: sėkmę atneša noras keistis

  Ką bendro turi ši trijulė: socialinio tinklo „Facebook“ įkūrėjas Mark’as Zuckerberg’as, „Microsoft“ krikštatėvis Bill’as Gates’as ir „Apple“ išgarsinęs Steve’as Jobs’as? Visi jie metė prestižinius universitetus, kad galėtų plėtoti savo verslą, ir tapo milijardieriais. Tokios istorijos yra plačiai aptariamos žiniasklaidoje, todėl ir nuskamba garsiausiai. Tačiau yra ir ne tokių sėkmingų istorijų, pavyzdžiui, netinkamai pasirinktos studijos aukštojoje mokykloje, dirbamas nemėgstamas darbas ir nesusiklosčiusi karjera.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2018 09 21

  Bendradarbystės erdvės – ir darbui, ir naudingoms pažintims

  Bendradarbystės erdvės – ir darbui, ir naudingoms pažintims

  Vis populiarėjančios bendradarbystės erdvės (angl. co-working spaces) ima keisti įprastus biurus ar darbą iš namų. Šiuolaikiniam darbui dažnai užtenka turėti kompiuterį, internetą ir puodelį kavos po ranka, todėl startuolių ir jauno verslo kūrėjai mieliau renkasi ne ilgalaikę biuro nuomą, o modernias bendradarbiavimo vietas, kuriose darbo vietą išsinuomoti galima vos vienai dienai.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2018 09 18

  Keliaukime pigiau: kaip sutaupyti lėktuvo bilietams ir nakvynei

  Keliaukime pigiau: kaip sutaupyti lėktuvo bilietams ir nakvynei

  Kiekvienas norime keliauti pigiau: kuo daugiau pavyks sutaupyti, tuo daugiau naujų kelionių ar pirkinių namuose galėsime sau leisti. Kelionių entuziastai dalijasi patarimais ir patirtimi, kuri padeda jiems pigiai ir saugiai keliauti.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.