Switch to mobile version. Į viršų

Verslui - 2018 01 16
Darbuotojų motyvavimo sprendimai | Lėšų kaupimo programa darbuotojams

Vis labiau populiarėjančios motyvavimo priemonės

Vis labiau populiarėjančios motyvavimo priemonės © Brooke Cagle, Unsplash

Naujas darbas paprastai yra laukiamas gyvenimo pokytis. Vis dėlto pokyčiai kolektyve – didelis galvos skausmas darbdaviui: prarandamas perspektyvus darbuotojas, kuris turėjo daug žinių, reikia pradėti ieškoti kito specialisto. Įmonės vadovams vis svarbiau ne tik užtikrinti vis didėjantį pelną, bet ir išlaikyti pokyčių nebijančius darbuotojus. Vis dėlto pastebima, kad vykstant darbo pokalbiui darbdavio žadamas automobilis  pašnekovo labai nedžiugina, o kalbos apie žadamą aukštesnį atlyginimą – nebemotyvuoja.

Išlaikyti ir motyvuoti darbuotojus tampa vis svarbiau

Darbo rinka sparčiai keičiasi: daugėja užsienio kapitalo įmonių, mažėja nedarbas, darbuotojai drąsiau imasi karjeros pokyčių, netgi kartais renkasi emigraciją. Specialistus vilioti didesniais atlyginimais tapo savaime suprantama.

„Ieškantys darbo žmonės jau ateidami klausia, ką be atlyginimo įmonė dar gali pasiūlyti, ir renkasi darbdavį, kuris pažada ne tik algą. Vis dažniau darbdaviai, norėdami paskatinti darbuotojus, siūlo  papildomai kaupti jų ateičiai“, – pasakojo „SEB gyvybės draudimo“ generalinė direktorė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

Apie įmonės pasirinkimą taikyti darbuotojų motyvavimo sprendimus kalbintas bendrovės „Kerežis“ vadovas Algirdas Mėčius teigia, kad, norint išlaikyti geriausius specialistus įmonėje, reikia pasirūpinti tuo, kas jiems iš tiesų svarbu, t. y. jų ateitimi. Pasak jo, šiandien telefonai ir automobiliai yra suprantami kaip privalomos darbo priemonės ir nebėra vertinamos kaip motyvavimo priemonės.

Motyvavimo priemonės pasirenkamos individualiai

Savo darbuotojams siūlyti papildomą ilgalaikį taupymą pasirinko ir įmonė „Väderstad“.

„Rinkdamiesi darbuotojų skatinimo priemones, siekiame, kad darbuotojai gautų asmeninę naudą šiandien, tad juos  kasmet apdraudžiame sveikatos draudimu. Norėdami  užtikrinti saugią finansinę ateitį, pasirinkome investicinį gyvybės draudimą, kuris suteikia galimybę nuosekliai taupyti pagal sutartį, sudarytą iki pensinio amžiaus pradžios“, – sakė vyriausioji finansininkė Aušra Tamošaitienė.

Apie šios priemonės efektyvumą kalba ir įmonės „Tigera“ direktorė Jūratė Kundrotienė: „Mūsų įmonėje nėra darbuotojų kaitos, darbuotojų amžiaus vidurkis – 50 metų, tad ši paslauga itin aktuali apie užtarnautą poilsį ir orią senatvę galvojantiems vyresnio amžiaus darbuotojams“.

Kodėl naudinga papildomai kaupti lėšas?


Norite pasitarti? 
Registruokitės į susitikimą


Kaip darbuotojų skatinimo priemonė darbdaviams dažniausiai siūlomas papildomos senatvės pensijos kaupimas. Pasak „SEB gyvybės draudimo“ generalinės direktorės, naudą supranta ne vien vyresnės kartos darbuotojai – jaunoji karta taip pat galvoja apie savo ateitį ir rūpinasi taupymu senatvės pensijai.

Beveik pusės visų kaupimo sutartis sudariusių klientų amžiaus vidurkis yra 26–40 metų. 2017 metų „SEB gyvybės draudimo“ duomenimis, verslo klientų sumokėtų įmokų suma pagal lėšų kaupimo sutartis buvo 3,37 mln. eurų, o vidutinė darbdavių įmoka – 68 eurai per mėnesį.

Įmonių, kurios nusprendė papildomai kaupti darbuotojams pagal sudarytas gyvybės draudimo sutartis, darbuotojams suteikiama galimybė pasirinkti investavimo kryptį, pagal kurią bus investuojamos darbdavio įmokos. Kiekvienas sprendimas yra individualus – darbdavys gali pasirinkti ne tik įmokos dydį (fiksuotą arba apskaičiuotą atsižvelgiant į darbo užmokestį), bet ir dažnį (kartą per mėnesį, ketvirtį ir pan.).

„Tai priklauso nuo to, ar sprendžiama darbuotojų kaitos problema, ar norima darbuotojus paskatinti už gerus darbo rezultatus, jų lojalumą. Įmokos mokamos pasirinktinai, susiklosčius nepalankioms aplinkybėms darbdavys gali stabdyti įmokų mokėjimą be atskiro draudimo bendrovės informavimo“, – sakė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Remiantis „SEB gyvybės draudimo“ duomenimis, 2016 metais darbuotojų naudai papildomai kaupti pradėjo 40 proc. daugiau įmonių. 2015 metais įmonių, papildomai kaupiančių įmokamas, skaičius buvo padidėjęs 13 procentų.

Papildomai kaupia apie 10 proc. įmonių

„2017 metų „Hay Group“ tyrimo duomenimis, papildomai darbuotojų naudai Lietuvoje šiuo metu kaupia apie 10 proc. juridinių asmenų. Įmonių veikos sritys įvairios: informacinių technologijų, užsienio kapitalo įmonės, transporto bendrovės, gamybinės įmonės ir t. t. Šiuolaikiniai kaupimo sprendimai padeda atsižvelgti į įvairiausius poreikius“, – teigė S. Gutauskaitė-Bubnelienė.

Pasak „SEB gyvybės draudimo“ vadovės, Švedijoje darbuotojams papildomai kaupia 90 proc. darbdavių: „Tai nėra privaloma, tačiau darbdaviai sąmoningai supranta turintys padėti kurti darbuotojams geresnę ateitį. Kiekvienas darbuotojas nori taupyti ir kaupti neatsižvelgdamas į gaunamas pajamas“.


 • Verslui - 2016 08 08

  Ką daryti, kad darbuotojams netrūktų motyvacijos?

  Ką daryti, kad darbuotojams netrūktų motyvacijos?

  Organizacijos Lietuvoje vis dažniau domisi, kaip išlaikyti ir motyvuoti darbuotojus. Tam įtakos turi ir užsienio kapitalo įmonių plėtra Baltijos šalyse, ir pastebimai kylanti personalo kaitos rizika. Ieškodami veiksmingų personalo valdymo sprendimų, darbdaviai neretai susiduria su iššūkiu: kaip atrasti tinkamiausią – ir įmonės tikslus, ir darbuotojų lūkesčius tenkinantį – receptą?

  Daugiau

 • Verslui - 2016 03 16

  Mūšis dėl atlygio: kaip privilioti ir išlaikyti geriausius specialistus?

  Mūšis dėl atlygio: kaip privilioti ir išlaikyti geriausius specialistus?

  Laimingi darbuotojai. Patrauklus darbdavys. Sėkminga įmonė. Turbūt taip trumpai save pristatyti norėtų kiekviena įmonė.  Pripažinti verslo konsultantai ir sėkmingai veiklą vykdantys verslininkai sutaria, kad vienas pagrindinių sėkmės garantų – gera, efektyviai dirbanti komanda.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2014 11 18

  Darbuotojų atranka – iššūkis jauniems verslininkams

  Darbuotojų atranka – iššūkis jauniems verslininkams

  Stipri, veržli, vienas kitą papildančių žmonių komanda – verslo sėkmės variklis. Kaip rasti talentus, padėsiančius jaunam verslui suklestėti, pasakoja personalo paieškos ir atrankos įmonės „People link“ vykdomoji partnerė ir vyresnioji konsultantė Jurgita Lemešiūtė-Frejienė.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.