Daugiau

Scroll down

Suteikite dovanai antrą šansą. Padovanokite iš naujo.

Tikime, kad šventės gali būti ne tik kupinos džiaugsmo jums ir jūsų artimiesiems, bet ir draugiškos planetai. Linkime, kad šventinė nuotaika įkvėptų mažiau švaistyti ir kurti tvaresnes tradicijas, išliekančias visą gyvenimą.

Ar žinote, kad..?

32 proc.

apklausos dalyvių mano, kad padovanoti iš naujo yra tvarus žingsnis: jei dovana jiems ne prie širdies, ji gali pradžiuginti kitą.

33 proc.

apklausos dalyvių bent vieną sykį yra dovaną padovanoję iš naujo.

Mažiau švaistymo – daugiau džiaugsmo

Planuokite

Dovanokite apgalvotas dovanas. Iš anksto sudarykite dovanų sąrašą ir venkite paskutinės minutės išlaidavimo.

Dovanokite patirtis

Dovanokite patirtis – bilietą į koncertą, apsilankymą SPA ar kitą veiklą. Taip skatinsite kaupti malonius prisiminimus, o ne daiktus.

Pakuokite tvariau

Dovanas pakuokite naudodami tai, ką turite namuose – audinius, perdirbtą popierių ar perskaitytus laikraščius. Venkite plastiko, neperdirbamų medžiagų.

Dovanokite pagalbą kitiems

Dovanos gavėjo vardu paaukokite labdaros fondui ar kitiems, kuriems to reikia. Juk dovanoti galime ir šiltą jausmą prisidedant prie kilnaus tikslo.

Dovanokite dalykus, pagamintus netoliese

Jei dovanojate daiktą, ieškokite pagaminto iš tvaresnių medžiagų, laikantis etikos normų. Pirkite iš vietos verslininkų, amatininkų, menininkų.

Gauta dovana jums ne prie širdies?

Padovanokite dar kartą

Perdovanokite jums nebūtinas ar nereikalingas dovanas. Taip ir suteiksite džiaugsmo kitam, ir sumažinsite išmetamų ar kaupiamų daiktų kiekį.

Atiduokite

Spintoje dulkančius daiktus atiduokite nevyriausybinėms organizacijoms ar parduokite komisams. Jūsų namai taps tvarkingesni, o nenaudojami daiktai ras naujus šeimininkus.

Mainykite

Tvaresni sprendimai gali būti ir smagesni. Su šeima ar draugais keiskitės dovanomis, kurias jau turite, ir nereikalingus daiktus išsikeiskite į norimus.

Jūsų pasirinkimai –
globaliems pokyčiams

© 2023 SEB. All rights reserved.