Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2015 06 19 - 10:05

Turtingiausi Baltijos šalių gyventojai įpėdiniams turto perduoti neskuba

SEB banko duomenimis, daugelis didžiausią turtą valdančių Baltijos šalių gyventojų negalvoja apie tai, kaip savo turto valdymą perleis įpėdiniams. Šiuo metu turto paveldėjimo klausimu yra pasirūpinę tik vos daugiau nei penktadalis (21 proc.) didelį turtą valdančių asmenų Baltijos šalyse.

„Remiantis tyrimo duomenimis, žmonės turto perdavimu įpėdiniams pradeda labiau rūpintis sulaukę vyresnio amžiaus arba tada, kai pradeda disponuoti didelės vertės turtu. Kalbant apie tuos Baltijos šalių gyventojus, kurie valdo didžiausią turtą, daugiausia nerimo jiems kelia mokesčiai ir galimi įpėdinių tarpusavio ginčai dėl paveldėjimo. Tuo tarpu Lietuvoje beveik kas antras apklaustasis nurodė, kad opiausias klausimas, susijęs su paveldėjimu, yra paveldėtojų negebėjimas tvarkyti turtą“, – sako A. Survilienė.

Didesnės vertės turtą sukaupę asmenys nėra linkę atsisakyti aktyvaus turto valdymo – taip nurodė 42 proc. respondentų Lietuvoje. Latvijoje taip teigė 16 proc., Estijoje – 31 proc. didesnės vertės turtą valdančių respondentų. Penktadalis (18 proc.) šiai grupei priklausančių lietuvių nuo aktyvaus turto valdymo atsisakytų tada, jei įsitikintų, kad paveldėtojai yra nepriklausomi. Latvijoje taip teigė net 42 proc. apklaustųjų, Estijoje – 19 procentų. Penktadalis didesnės vertės turtą valdančių Baltijos šalių gyventojų svarstytų, kaip galėtų atsiriboti nuo aktyvaus turto ar nuosavybės valdymo sutrikus sveikatai.

„Iš anksto nepasirūpinus, kaip šių žmonių nuosavybė ar valdomas verslas bus teisėtai perduodamas įpėdiniams, rizikuojama prarasti didelės vertės turtą“, – sako Aušra Survilienė, SEB banko Privačiosios  bankininkystės departamento direktorė.

Pasak jos, Lietuvoje kol kas yra susiformavusi tik pirmoji verslininkų karta, kuriai turto perdavimo, paveldėjimo klausimai tampa aktualūs. „Mūsų tikslas – padėti atsakyti į šiuos klausimus remiantis SEB banko ar išorės ekspertų rekomendacijomis, tarptautine paveldėjimo praktika. Turint omenyje tai, kad mažiau negu pusė didelį turtą valdančių žmonių yra išsprendę turto paveldėjimo klausimus ir daugelis jų nėra linkę atsisakyti aktyvaus turto valdymo, norime atkreipti jų dėmesį į klausimus, susijusius su turto perdavimu, paveldėjimu ir iš anksto pasiruošti šiam etapui“, – teigia A. Survilienė.

Tuo tarpu beveik pusė visų Lietuvos gyventojų (49 proc.) dar nepasirūpinę teisiniais paveldėjimo klausimais, Latvijoje tokių žmonių yra 41 proc., Estijoje – 53 procentai. Tai atskleidė SEB banko užsakymu bendrovės „MindScan“ atliktos Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Visgi paveldėjimu labiau rūpinasi vyresni negu 55 metų žmonės. 67 proc. šiai grupei priklausančių žmonių Lietuvoje jau yra pasirūpinę teisiniais paveldėjimo aspektais arba bent jau galvoja apie juos, Latvijoje tokių žmonių yra 72 proc., Estijoje –  taip pat 51 procentas.

Šiame pranešime naudojami 2015 m. atliktų apklausų Baltijos šalyse duomenys – SEB Privačiosios bankininkystės klientų apklausos ir tyrimų bendrovės „MindScan“ atliktos Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų apklausos duomenys. Iš viso įvertinti 1788 respondentų atsakymai.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“ (visą parą)
  • Rašykite mums
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.