Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2016 09 05 - 10:35

SEB: vaikų kūrybiškumą labiau vertina pasiturintys gyventojai

Svarbiausia savybė, kurią reikia ugdyti auklėjant vaikus, yra atsakomybės jausmas – SEB banko atliktos apklausos duomenimis, taip įsitikinę 65 proc. lietuvių, 75 proc. latvių ir 68 proc. estų. Antroje vietoje atsiduria kūrybingumas, kurį kaip itin svarbią savybę dažniau nurodo pasiturintys Baltijos šalių gyventojai.

„Atsakomybė ir kūrybingumas – dvi savybės, kurias, apklausos dalyvių manymu, reikėtų ugdyti nuo pat mažens. Daugiau negu trys iš penkių lietuvių įsitikinę, kad vaikams būtina mokytis atsakingumo, o kas ketvirtas (25 proc.) mano, kad svarbu ugdyti vaikų kūrybingumą. Įdomu tai, kad tarp pasiturinčių gyventojų kūrybingumas kaip svarbi ugdytina savybė išskiriama dažniau – jį prioritetu laiko beveik du iš penkių (37 proc.) pasiturinčių lietuvių“, - sako Aušra Survilienė, SEB banko Privačiosios bankininkystės departamento direktorė.

Anot jos, panaši tendencija pastebima ir kitose Baltijos šalyse. „Tai gali būti susiję su tuo, kad didelė dalis apklaustų pasiturinčių gyventojų – verslininkai, kurių sėkmei daugiausia įtakos turėjo jų pačių gebėjimas priimti kūrybiškus, nestandartinius sprendimus“, - teigia A. Survilienė.

Remiantis tyrimo duomenimis, trečdalis (35 proc.) lietuvių įsitikinę, kad vaikų elgesiui ir pasirinkimams daugiausia įtakos turi socialiniai tinklai, po to – bendraamžiai (30 proc.) ir mokytojai ar garsenybės (17 proc.). Tik kiek daugiau negu kas dešimtas (12 proc.) mano, kad tėvai yra didžiausias įkvėpimo šaltinis vaikams.

Panašios tendencijos pastebimos ir Estijoje, kur dažniausiai  nurodoma, kad įkvėpimo šaltinis yra socialiniai tinklai (29 proc.). Tuo tarpu Latvijos gyventojai įsitikinę, kad daugiausia įtakos jų atžaloms turi bendraamžiai (29 proc.), mokytojai ir garsenybės (23 proc.), o socialiniai tinklai atsiduria trečioje dažniausiai nurodomų įkvėpimo šaltinių vietoje (17 proc.).

Sparti technologijų raida turi įtakos ne tik šaltiniams, kur jaunoji karta ieško įkvėpimo, bet ir sprendimams, susijusiems su būsima profesija. Remiantis tyrimo duomenimis, du iš trijų lietuvių (58 proc.) teigia, kad jų atžalos jau pasirinko arba rinksis profesiją, susijusią su informacinėmis technologijomis. Latvijoje taip teigiančių yra 28 proc., Estijoje – 30 procentų.

Apklausą atliko SEB bankas ir žiniasklaidos planavimo agentūra „Mindshare“ šių metų gegužės–birželio mėnesiais. Iš viso apklausa 1 797 respondentai trijose Baltijos šalyse.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“ (visą parą)
  • Rašykite mums
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.