Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2017 01 26 - 16:20

SEB bankas klientams siūlys naują prisijungimo prie interneto banko priemonę „Smart-ID“

Pirmą šių metų ketvirtį SEB bankas savo klientams pasiūlys naują prisijungimo prie interneto banko priemonę „Smart-ID“. Klientai, atsisiuntę programėlę į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, galės greitai, paprastai ir saugiai prisijungti prie interneto banko. Naują identifikavimo priemonę sukūrė Estijos IT bendrovė „SK ID Solutions“.

„Pastaruoju metu didiname paslaugų, kurias galima tvarkyti nuotoliniu būdu, skaičių. Internetu galima ne tik pervesti lėšas ar išspręsti kitus kasdienius klausimus, bet ir gauti vartojimo paskolą ar išsamią finansų konsultaciją. Todėl norint, kad šios paslaugos ateityje dar labiau plėtotųsi, svarbu, kad klientai galėtų patogiai, paprastai ir greitai prisijungti prie interneto banko“, – sako Vaidas Žagūnis, SEB banko valdybos narys ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

„Smart-ID“ – tai programėlė, kurią bus galima atsisiųsti į savo išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį ir naudoti jungiantis prie interneto banko ir tvirtinant operacijas. Įsidiegus programėlę telefone, savo paskyrą bus galima susikurti internetu, naudojantis dabar turima identifikavimo priemone – kodų kortele, PIN kodų generatoriumi, mobiliuoju ar elektroniniu parašu.

Jungiantis prie interneto banko arba tvirtinant operacijas, į telefoną ar planšetinį kompiuterį bus atsiųstas saugumo kodas ir naudotojas turės programėlėje įvesti savo PIN kodą. Saugumo sumetimais „Smart-ID“ yra naudojami du PIN kodai – pirmasis skirtas naudoti prisijungiant prie interneto banko, antrasis –  tvirtinant dokumentus ir operacijas.

Anot V. Žagūnio, įdiegus „Smart-ID“, klientai ir toliau galės naudotis visomis kitomis šiuo metu egzistuojančiomis prisijungimo prie interneto banko priemonėmis. Naujoji priemonė „Smart-ID“ suteiks klientams daugiau laisvės rinktis jiems tinkamiausią identifikavimo priemonę ar priemonių rinkinį.

Naudojantis „Smart – ID“ programėle, bus galima jungtis prie kelių didžiųjų šalies bankų elektroninės bankininkystės sistemų. Estų IT bendrovės „SK ID Solutions“ sprendimas yra atviras, juo ateityje galės naudotis ir kitos finansų institucijos bei elektroninių paslaugų teikėjai.

Norėdami rasti naują e-identifikacijos sprendimą, keli didieji šalies komerciniai bankai buvo sudarę darbo grupę ir inicijavo galimybių studiją. Neradus techninio sprendimo, kurį būtų galima naudoti iškart, buvo paskelbtas viešas konkursas IT įmonėms. Pasiūlymus pateikė vienuolika įvairių šalių IT įmonių. Po išsamios analizės paslaugos teikėju buvo pasirinkta Estijos įmonė „SK ID Solutions“. Įmonė glaudžiai bendradarbiauja su Estijos viešuoju sektoriumi, teikia sertifikavimo paslaugas įvairioms įmonėms visame pasaulyje.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.