Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2018 02 13 - 10:35

Garsus „Electronic Arts“ kūrėjas kvies Lietuvos įmones įšokti į inovacijų traukinį

Kitą savaitę į Vilnių atvyksta vienas iš žaidimų verslo milžinės „Electronic Arts“ (vertinama 36 mlrd. JAV dolerių) įkūrėjų, inovatyvių verslų vystytojas Jeffas Burtonas. Jis dalyvaus pirmajame netrukus atsidarysiančio SEB Inovacijų centro renginyje, kuriame bus pristatoma spartaus verslo augimo programa. J. Burtonas su susirinkusiais Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo atstovais dalinsis JAV informacinių technologijų lopšiu laikomo Silicio slėnio patirtimi, kaip padidinti įmonių apyvartą, pavyzdžiui, ne 10 proc., o 10 kartų.

„Jeffas Burtonas yra žmogus, puikiai gebantis motyvuoti ir sutelkti gabius, verslius protus inovatyviems, didelių galimybių projektams įgyvendinti ir sėkmingoms įmonėms kurti. Įkūręs įmonę „Electronic Arts“, Jeffas sukūrė dar kelias sėkmingas įmones, tarp kurių „License to Mail“, „Cardsmith“, „The Hive Group“ ir „Just Arrive“. Trejus metus jis vadovavo Berklio universiteto startuolių patariamajai įmonei „SkyDeck“,  padėjusiai dešimtims naujų įmonių pritraukti investicijas ir sparčiai augti. Ir dabar J. Burtonas daug savo laiko skiria startuolių plėtrai. Taigi lietuviams reikėtų pasinaudoti proga ir šio vizito metu užmegzti svarbias pažintis“, – sako Andrius Bolšaitis, SEB Inovacijų centro vadovas. Anot jo, Lietuva turi gerą įvaizdį, yra žinoma kaip išsilavinusių specialistų, talentų turinti šalis, todėl JAV bendrovės ieško būdų, kaip su jais užmegzti bendradarbiavimą.

J. Burtonas dabar yra ir įvairių valdybų narys, virtualiosios realybės technologijų ir produktų kūrimo bendrovės „HolodeckVR“ Miunchene įkūrėjas. Jis taip pat padeda blokų grandinės technologiją (angl. „blockchain“) taikančioms įmonėms pritraukti finansavimą per kriptovaliutos siūlymus. Tarp tokių įmonių yra ir lietuvių įmonės „BitDegree“ sėkmės istorija.

Žinomo antreprenerio J. Burtono karjera įsibėgėjo aštuntajame dešimtmetyje, kai jis pradėjo dirbti videožaidimų kūrimo ir platinimo įmonėje „Atari International Home Computer Division“ – buvo atsakingas už verslo plėtrą Europoje ir Artimuosiuose Rytuose. 1982 metais J. Burtonas prisijungė prie Stanfordo studijų kurso draugų komandos ir tapo vienu iš įmonės „Electronic Arts“ įkūrėjų, vadovavo bendrovės tarptautinei plėtrai.

„Tada, kai savo vadovui, įmonės „Atari International“ prezidentui, pasakiau norįs kurti startuolį, jis pareiškė, kad mūsų idėja yra pasmerkta žlugti, kad jis asmeniškai pasirūpins, jog aš niekada negaučiau kito darbo Silicio slėnyje. Ką gi, jis buvo neteisus. Žlugome ne mes, o „Atari“, ir man niekada nereikėjo ieškoti kito darbo Silicio slėnyje. Po daugiau negu 35-erių metų bendrovė „Electronic Arts“ vis dar klesti, o jos rinkos kapitalizacija yra 36 milijardai JAV dolerių“, – savo pranešime „Electronic Arts“ prieš konvencinę išmintį“ pasakos J. Burtonas. Dabar verslą plėtojantiems žmonėms jis akcentuoja, kad informacinės technologijos, ypač interneto sklaida, sukūrė neregėtą rinką, kuri kiekvienai įmonei padeda rasti milijardus potencialių pirkėjų, todėl joms būtina žinoti, ko nori  dabartiniai ir potencialūs vartotojai. Anot jo, naujos technologijos atsiranda kasmet, todėl įmonėms telieka nuspręsti, kada įšokti į inovacijų traukinį.

SEB banko spartaus verslo augimo programos, kuri bus nemokama joje dalyvausiančioms atrinktoms mažoms ir vidutinėms įmonėms, pristatymo renginys vyks vasario 20 dieną (antradienį) nuo 15 val. startuolių centre „Vilnius Tech Park“ (Antakalnio g. 17, Vilnius).

J. Burtoną į Lietuvą pristatyti verslo augimo programos pakvietė SEB bankas ir verslo konsultacijų bendrovė „Civitta“.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“ (visą parą)
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.