Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2018 11 08 - 09:15

SEB banko kredito kortelių statistika atskleidžia ne tik pomėgį keliauti

SEB banko kredito kortelių statistika atskleidžia ne tik pomėgį keliauti

Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie naudojasi kredito mokėjimo kortelėmis. Per aštuonis pirmus šių metų mėnesius SEB bankas išdavė 9 proc. daugiau kredito mokėjimo kortelių negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Kaip rodo banko atlikta klientų apklausa, kredito korteles klientai dažniausiai renkasi dėl galimybės pasiskolinti pirkiniams ir dėl draudimo, kuriuo galima pasinaudoti kelionės užsienyje metu.

Į kelionę – su kredito kortele

SEB banko duomenimis, kredito kortelėmis Lietuvoje daugiausia naudojasi 26–45 metų gyventojai. Šio amžiaus gyventojai taip pat ir yra vieni aktyviausių keliautojų. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvos gyventojai šiemet keliauja daugiau ir dažniau – vien per pirmąjį šių metų pusmetį į užsienį mūsų šalies piliečiai vyko daugiau kaip milijoną kartų, t. y. 10 procentų daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu pernai.

„Planuojant verslo ar asmeninę kelionę į užsienį jau tapo įprasta pasirūpinti kelionės draudimu, kuris praverčia įvykus nenumatytiems įvykiams. Dauguma mūsų klientų pripažįsta, kad su kredito kortele susietas kelionės draudimas jiems yra toks pat aktualus kaip ir galimybė pasinaudoti kortelės suteikiamu kredito limitu“, – komentuoja Vaidas Žagūnis, SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas. Be to, dažniau keliaujantys gyventojai kortelę užsisako ir todėl, kad automobilių nuomos bendrovės ir viešbučiai vis dar prašo pateikti kredito kortelės duomenis. Turėti kredito kortelę keliaujant patogu ir dėl to, kad su ja susietas kelionių draudimas taikomas ir kartu keliaujantiems šeimos nariams.

Antros, atsarginės kortelės nori su kredito limitu

„Be to, pastebime, kad daugėja klientų, kurie nori turėti atsarginę kortelę, jei netikėtai prarastų pagrindinę ir nebegalėtų ja naudotis. Kaip antrą mokėjimo kortelę gyventojai dažnai linkę rinktis kredito kortelę dėl jos suteikiamų minėtų papildomų privalumų – draudimo apsaugos, kredito limito. Beje, kredito limitu naudojasi ne tik neplanuotų išlaidų užsienyje patyrę klientai, kuriems kitu būdu greitai pasiskolinti pinigų šalyje, kurioje neturi nei draugų, nei pažįstamų, būtų keblu. Kredito limitu naudojasi ir klientai Lietuvoje, nes jį turint galima lanksčiau planuoti pirkinius. Mėnesio pabaigoje pritrūkus lėšų, galima panaudoti kredito kortelės limitą, o gavus atlyginimą – jį iš karto sugrąžinti“, – komentuoja SEB banko atstovas.

Pasinaudojus kortelės kreditu palūkanų mokėti nereikia, jeigu pasiskolintos lėšos grąžinamos ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos. Kortelės kredito limitas nustatomas pagal susitarimą su klientu, atsižvelgiant į kortelės turėtojo pajamas. Turint standartinę kortelę kredito suma gali siekti iki kelių tūkstančių eurų.

Šiuo metu kredito kortelėmis naudojasi daugiau negu dešimtadalis SEB banko klientų. SEB banko statistika rodo, kad vidutiniškai kliento kredito kortelės limitas siekia apie 1 tūkstantį eurų. Pasak V. Žagūnio, didesnio kredito limito pageidauja didesnes pajamas gaunantys, dažniau keliaujantys banko klientai.

Lygindamas, kaip banko klientai trijose Baltijos valstybėse naudojasi kortelės kreditu, V. Žagūnis atkreipia dėmesį, kad per pirmą šių metų pusmetį dauguma kortelių turėtojų visose šalyse bent kartą pasinaudojo kreditu, tačiau lietuviai kreditą grąžino greičiau negu latviai ir estai.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“ (visą parą)
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.