Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2019 02 14 - 09:55

SEB bankas vartojimo reikmėms gyventojams pernai paskolino 38 mln. eurų

SEB bankas pernai Lietuvos gyventojams suteikė 38,3 mln. eurų vartojimo kreditų – 5 proc. daugiau negu 2017-aisiais. Šalies gyventojai vidutiniškai skolinosi po 4 tūkst. eurų ir planavo grąžinti paskolą per 3 metus. Daugiausia vartojimo kreditus šalies gyventojai ėmė automobiliui, buitinei technikai, baldams įsigyti, taip pat būsto remontui.

„SEB banko pernai suteiktų naujų paskolų mastas didėjo nuosekliai. Nors šalies ekonomika auga devintus metus iš eilės ir atitinkamai gerėja gyventojų finansinės galimybės, namų ūkių vartojimo ir skolinimosi įpročiai išlieka racionalūs. Labiausiai vartojimo paskolų portfelio augimą lėmė didesnė vidutinė vienos paskolos suma, nes dėl augančių pajamų gyventojai gali daugiau pasiskolinti ir planuoti brangesnius pirkinius“, – komentuoja SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Daugiausia vartojimo reikmėms skolinosi 40–50 metų asmenys – ketvirtadalis visų besiskolinusiųjų, šiek tiek mažiau (po 18 proc.) – 50–60 metų ir 30–35 metų žmonės. Dažniausiai vartojimo paskolas ėmė didmiesčių gyventojai, per mėnesį uždirbantys iki 1 tūkst. eurų (trečdalis besiskolinusiųjų) ir uždirbantys nuo 1 iki 1,5 tūkst. eurų (23 proc.). Vartojimo reikmėms skolinasi panašus skaičius vyrų ir moterų – atitinkamai 54 proc. ir 46 proc. vartojimo kredito sutartis SEB banke sudariusių asmenų.

Didžiausia dalis vartojimo kredito paraiškų jau yra pateikiama internetu – pernai interneto banke buvo užpildyta ir pateikta 84 proc. paraiškų. Pusė vartojimo paskolų buvo suteikta automatiškai, fiziškai netarpininkaujant banko darbuotojui.

„SEB bankas klientų patogumui daugumą paslaugų jau yra perkėlęs į internetą, o kai kurias iš jų automatizavęs, tarp jų ir vartojimo kreditų suteikimą. Gerą kredito istoriją turintys klientai vartojimo reikmėms gali pasiskolinti realiuoju laiku ir neatvykę į banko skyrių. Jei kliento pajamos yra pakankamos, o asmeninė kredito istorija gera, teigiamas sprendimas bus priimtas automatiškai ir klientas pinigus į savo sąskaitą gaus netrukus. Taip SEB banke yra išmokama apie 50 proc. klientams suteikiamų vartojimo paskolų. Jei kliento duomenys nėra išsamūs, jei negali būti priimtas iš karto teigiamas sprendimas, tuomet į procesą įsitraukia ir banko darbuotojas“, – komentuoja SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas.

SEB banko atstovas taip pat primena, kad vartojimo paskolai grąžinti turėtų būti skiriama ne daugiau kaip 20 proc. nuolatinių asmens arba 40 proc. šeimos pajamų.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“ (visą parą)
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.