Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2019 02 19 - 16:15

Gyventojai dažniau renkasi naujus automobilius, lyderių sąraše – netikėta rokiruotė

Naujų automobilių pardavimo mastas Lietuvoje 2018-aisiais augo įspūdingu tempu – jų parduota ketvirtadaliu daugiau negu 2017-aisiais, o SEB banko lizingo sutarčių naujiems automobiliams įsigyti skaičius buvo 40 proc. didesnis negu užpernai. Bendrai beveik kas antras SEB banko automobilių lizingo paslauga pasinaudojęs Lietuvos gyventojas įsigijo ką tik iš gamyklos išriedėjusį automobilį. Populiariausio modelio titulas atiteko korėjiečių miesto visureigiui „KIA Sportage“. 

„Pernai pastebimai ūgtelėjo ir lizingu įsigyjamų automobilių skaičius, ir jų vertė. Taip pat akivaizdu, kad keičiasi lietuvių požiūris į automobilius: jie kur kas dažniau perka naujus automobilius, o rinkdamiesi naudotą transporto priemonę stengiasi įsigyti kuo naujesnę. SEB klientų įsigytų naudotų automobilių vidutinis amžius pernai siekė ketverius metus, nors užpernai jis buvo beveik pusšeštų metų“, – pastebi Saulius Mickus, SEB banko Lizingo departamento direktorius.

Perka brangesnius automobilius

SEB banko klientų lizingu įsigyjamų naujų automobilių vertė pernai vidutiniškai buvo 26,6 tūkst. eurų, naudotų – apie 15,4 tūkst. eurų. Pasak S. Mickaus, palyginti su 2017 metais, šios sumos išaugo maždaug dešimtadaliu. Panaši tendencija pastebėta ir užpernai.

Naudodamiesi SEB banko lizingo paslaugomis gyventojai pernai įsigijo beveik 2,6 tūkst. automobilių. Iš viso bankas automobiliams įsigyti gyventojams paskolino per 40 mln. eurų – 27 proc. daugiau negu ankstesniais metais. Sparčiausiai, daugiau negu 40 proc., augo naujus automobilius lizingu įsigijusių SEB banko klientų skaičius. „Regitros“ duomenimis, pernai Lietuvoje buvo įregistruota 25 proc. daugiau naujų ir 9 proc. daugiau naudotų automobilių negu 2017 metais.

Naujas – KIA, dėvėtas – „Volkswagen“

Į labiausiai perkamų naujų automobilių sąrašo viršūnę, pasak SEB banko Lizingo departamento vadovo, šįmet šovė „KIA Sportage“ modelis – šių automobilių nupirkta beveik pustrečio karto daugiau negu ankstesniais metais. Antroje vietoje, kaip ir pernai, liko „Škoda Octavia“, o į trečią iš pirmos nukrito „Volkswagen Tiguan“. Į penketuką taip pat pateko automobiliai „Škoda Karoq“ ir „Toyota RAV 4“.

Rinkdamiesi naudotą automobilį, SEB banko klientai pirmenybę teikė „Volkswagen“: pirmąsias dvi pozicijas užima šio gamintojo modeliai „Passat“ ir „Golf“. Perkamiausių automobilių sąraše taip pat atsidūrė „Škoda Octavia“, „Nissan Qashqai“ ir „Audi A6“. Pastarasis gamintojas iš penketuko išstūmė užpernai trečioje vietoje buvusį „Volvo XC 60“.

Panašius naudotus automobilius pernai rinkosi ir kitų Baltijos šalių SEB lizingo paslaugos naudotojai: ir Latvijoje, ir Estijoje pirmavo „Volkswagen Passat“, į penketukus taip pat pateko „Škoda“, „Volvo“, „Toyota“ ir „Nissan“ gamintojų modeliai. Tačiau naujus automobilius pasirinkusių Baltijos valstybių gyventojų skonis skyrėsi. Estijoje naudodamiesi žmonės dažniausiai pirko „Škoda Octavia“ ir „KIA Ceed“, Latvijoje – „Nissan Qashqai“ ir „KIA Sportage“ automobilius.

Estai naujiems ir naudotiems automobiliams pernai iš SEB banko pasiskolino 94 mln. eurų (15 proc. daugiau negu 2017 m.), latviai – 18,4 mln. eurų (panašiai kaip 2017 m.). Tiesa, latviai pernai lizingu įsigijo apie 6 proc. daugiau naujų automobilių ir net trečdaliu mažiau naudotų automobilių, o Estijoje ir naujų, ir naudotų transporto priemonių nupirkta 7–8 proc. daugiau. Dažniausias vidutinis lizingo sutarties terminas visose trijose Baltijos šalyse nesiekė penkerių metų. Tiesa, pasak S. Mickaus, dažniausiai tikroji lizingo trukmė yra trumpesnė, 3–4 metai, nes gyventojai linkę pasiskolintas sumas grąžinti anksčiau.

Prognozuojamas tolesnis augimas

„Šiais metais Lietuvos automobilių rinka turėtų taip pat augti, bet šiek tiek lėčiau negu ankstesniais metais. Tikėtina, kad naujų ir naudotų automobilių pardavimo mastas ūgtels 5–10 procentų. Laikome tai gera žinia: viena vertus, žmonės į ateitį žvelgia optimistiškai, kita vertus, jie linkę apdairiau pasverti savo galimybes prieš priimdami ilgalaikius sprendimus“, – teigia SEB banko Lizingo departamento direktorius S. Mickus.

Norėdami naudotis automobilių lizingo paslauga ir sudaryti sutartį su SEB banku, klientai savo lėšomis turi padengti bent dešimtadalį pirkinio kainos. Lizingo prašymą gyventojai gali pateikti per interneto banką, o sutartį pasirašyti mobiliuoju parašu.

SEB banko duomenimis, dažniausiai lizingu įsigyti automobilius nusprendžia didmiesčių gyventojai, vidutinis jų amžius siekia 40 metų.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“ (visą parą)
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.