Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2019 05 27 - 09:05

Apyvartoje pasirodys nauji 100 ir 200 eurų nominalo banknotai

Pastaruosius kelerius metus, pradedant nuo mažiausio nominalo, euro zonoje į apyvartą buvo leidžiami naujos serijos eurų banknotai. Nuo š. m. gegužės 28 d. pasirodys naujos laidos 100 ir 200 eurų nominalo banknotai. Gaminant šias kupiūras pasitelktos technologinės naujovės, užtikrinančios dar didesnę apsaugą nuo padirbinėjimo.

Naujųjų antros serijos 100 ir 200 eurų banknotų faktūra išgaunama specialiu spausdinimo būdu, todėl kraštuose juntami specialūs paviršiaus nelygumai, apčiuopiami pirštu. Be to, jo hologramoje matyti nauji erdviniai elementai. Banknotą laikant prieš šviesą matomas rėmelis su išryškėjančiu Europos, graikų mitologinio personažo, portretu, vandens ženklas su portretu ir apsauginis siūlelis. Taip pat šiame banknote, kaip ir 5, 10, 20 bei 50 eurų naujo nominalo banknotuose, yra smaragdo spalvos skaitmuo. Būtent dėl šių pakeitimų naujos serijos eurų banknotai yra sunkiau padirbami.

Ankstesnės serijos 100 ir 200 eurų vertės banknotai ir toliau galios bei apyvartoje bus naudojami iki tol, kol bus sunaudotos jų atsargos.

Daugiau apie naujuosius 100 ir 200 eurų banknotus bei jų skiriamuosius elementus kviečiame skaityti Europos centrinio banko svetainėje.

500 eurų nominalo banknotai nebus atnaujinti dėl sprendimo nuo 2019 m. balandžio 26 d. į apyvartą nebeleisti naujų 500 eurų banknotų. Šiuo metu apyvartoje esantys 500 eurų banknotai ir toliau bus teisėta mokėjimo priemonė.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.