Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2019 07 24 - 11:05

Latvijoje „airBaltic" sėkmingai išleido 200 milijonų eurų obligacijų emisiją

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic" liepos 23 d. sėkmingai išleido penkerių metų trukmės 200 milijonų eurų obligacijų emisiją, kuri yra didžiausia Latvijoje išleista obligacijų emisija. Sandoris pritraukė vietos ir užsienio investuotojų dėmesį – vertybinių popierių įsigijo daugiau kaip 100 investuotojų iš 25 šalių, o paklausa viršijo pasiūlą.

Bendrovės „airBaltic" valdyba kartu su banko „J.P. Morgan" ir SEB banko atstovais susitiko su investuotojais visose trijose Baltijos šalių sostinėse, taip pat Londone, Frankfurte, Ciuriche, Ženevoje ir Helsinkyje.

„Tai yra istorinis žingsnis mūsų oro linijoms – ne tik išleidome didžiausią emisiją Latvijoje, bet ir tapome pirmosiomis oro linijomis Vidurio ir Rytų Europoje, kurios pasiūliusios euroobligacijas pateko į pasaulinę kapitalo rinką. Investuotojai aiškiai parodė, kad „airBaltic" strategiją jie laiko patikima. Mes ir toliau tęsime verslo plane „Destination 2025" numatytos augimo strategijos įgyvendinimą, o išplatinę šią emisiją labai pagerinsime savo likvidumą, toliau investuodami į savo lėktuvų parką", – sako bendrovės „airBaltic“ generalinis direktorius Martinas Gaussas.

„Užsienio investuotojų pripažinimas ir parama rodo bendrovės „airBaltic“ kredito istorijos patikimumą. Atsižvelgiant į tai, kad Baltijos ir Šiaurės šalių investuotojų bendruomenė parodė išties didelį susidomėjimą išleista obligacijų emisija, galima teigti, kad šis sandoris atveria kelią kapitalo rinkos plėtrai mūsų regione“, – sako SEB banko kapitalo rinkos vadovas Baltijos šalyse Paulius Žurauskas.

Nustatytos 200 milijonų eurų obligacijų emisijos metinės fiksuotos palūkanos siekia 6,75 proc., atsiskaitoma bus liepos 30 d. Jos bus įtrauktos į „Euronext Dublin" vertybinių popierių biržą.

Bendrovė „airBaltic" pasirinko banką „J.P. Morgan" ir SEB banką kaip pagrindinius obligacijų programos ir pardavimo partnerius, o „J.P. Morgan“ – kaip pasaulinį emisijos koordinatorių. Pagrindinė „airBaltic" patarėja teisės klausimais buvo tarptautinė advokatų kontora „Dentons", o dėl Latvijos jurisdikcijos klausimų bendrovę konsultavo advokatų kontora „Cobalt". Teisės klausimais Jungtinėje Karalystėje "J.P. Morgan" ir SEB banką konsultavo tarptautinė teisinių paslaugų bendrovė „Linklaters".

2019 m. liepos 10 d. tarptautinė kredito reitingų bendrovė „Standard & Poor's“ pritaikė „airBaltic“ preliminarų kredito reitingą ir pažymėjo stabilią perspektyvą. „airBaltic“ oro linijos atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant oro susisiekimą Latvijoje ir Baltijos šalyse. Pagal neseniai atliktą pasaulinės verslo konsultacijų bendrovės „Roland Berger“ tyrimą „airBaltic“ 2018 metais tiesiogiai ir netiesiogiai lėmė Latvijos 2,5 proc. BVP, išlaikė beveik 30 000 darbo vietų. „airBaltic“ pirmauja Baltijos regione, būdama rinkos lydere Rygos oro uoste, taip pat yra įsitvirtinusi Vilniaus ir Talino oro uostuose.

„airBaltic“ organizuoja skrydžius daugiau kaip 80 krypčių iš Rygos, Talino ir Vilniaus, taip pat siūlo patogų susisiekimą per Rygą su Europa, Skandinavijos, NVS šalimis ir Vidurio Rytais.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.