Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2019 09 23 - 11:15

Lietuvos gyventojai internetinėmis parduotuvėmis pasitiki, nors nudega dažniau negu latviai ar estai

SEB banko užsakymu atliktas tyrimas rodo, kad internetu yra pirkę net 92 proc. internetu besinaudojančių Lietuvos gyventojų, o kas dešimtas iš jų (11 proc.) tai daro nuolat. Pagal šiuos rodiklius mūsų šalis lenkia Latviją ir Estiją. Tiesa, Lietuvos gyventojai dažniau negu kaimynai renkasi vietines internetines parduotuves, taip pat mūsų šalyje daugiau tokių, kurie apsipirkdami internetu užkibo ant sukčių kabliuko.

„Iš trijų Baltijos šalių Lietuvos gyventojai išsiskiria kaip aktyviausiai perkantys internetu. Bent keliskart per mėnesį arba nuolat internetu Lietuvoje perka 29 proc., Latvijoje ir Estijoje – po 24 proc. vyresnių nei 18 m. gyventojų“, − pažymi SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Apklausos duomenimis, Lietuvoje internetu dažniausiai yra perkami rūbai, avalynė ir aksesuarai, antroje vietoje – su kelionėmis susijusios paslaugos (pvz. kelionės bilietai), trečioje – dovanos. Toliau rikiuojasi baldai ir kitos interjero prekės, buitinė bei kompiuterinė technika. Latvijoje pirmoji vieta tenka buitinei technikai, antroje vietoje – kompiuterinė technika, toliau – su kelionėmis susijusios paslaugos. Estai taip pat dažniausiai internetu įsigyja buitinę techniką, antroje vietoje – dovanos, trečioje – su kelionėmis susiję pirkiniai.

Lietuvos pirkėjai dažniau nei latviai ir estai nurodė apsiperkantys vietinėse elektroninės prekybos platformose ir parduotuvėse. Jose perka 67 proc. apklaustųjų iš Lietuvos. 49 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų nurodė perkantys ir tarptautinėse elektroninės prekybos platformose, kurios vienija daug įvairių prekybininkų. Latvijoje šis pasiskirstymas atitinkamai 62 proc. ir 55 proc., Estijoje – 46 proc. ir 52 procentai.

Už internetu įsigytas prekes Baltijos šalių gyventojai dažniausiai atsiskaito per interneto banką – tokiu būdu atsiskaito 57 proc. Lietuvos, 53 proc. Latvijos ir 48 proc. Estijos gyventojų. Kiek dažniau nei mes kaimynai už pirkinius atsiskaito kredito ar debeto banko mokėjimo kortelėmis – Estijoje 42 proc., Latvijoje 35 proc., Lietuvoje – 29 proc. perkančiųjų.

„Pasirenkamą atsiskaitymo būdą iš dalies lemia tai, kad Lietuvos gyventojai dažniau apsiperka vietos internetinėse parduotuvėse, kurios sudaro galimybę atsiskaityti saugioje interneto banko aplinkoje. Apsiperkant užsienio interneto parduotuvėse dažniausiai pasirenkamas atsiskaitymo būdas yra mokėjimas banko kortele. Kita vertus, atsiskaitymo būdą, kurį renkasi pirkėjai, lemia ir įpročiai. Lietuvoje net 7 proc. perkančiųjų internetu vis dar renkasi atsiskaitymą grynaisiais pinigais pirkinio atsiėmimo metu. Ko gero, taip pirkėjai jaučiasi labiau užtikrinti, kad tikrai gaus prekę, kurią užsisakė, ir neatiduos savo pinigų sukčiams“, – sako SEB banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas.

Kad perkant internetu yra tekę susidurti su sukčiais, nurodė 8 proc. apklausoje dalyvavusių Lietuvos gyventojų. Latvijoje tokių respondentų buvo 4 proc., Estijoje – 6 procentai. Nepaisant to, gyventojai apsipirkimo internetu patirtį vertina palankiai ir sako internetinėmis parduotuvėmis pasitikintys. Pasitiki arba visiškai pasitiki jomis 92 proc. apklausoje dalyvavusių internetu perkančių Lietuvos gyventojų, Latvijoje ir Estijoje – po 88 proc. apklaustųjų.

SEB banko užsakymu Baltijos šalių gyventojų apklausą šių metų balandžio–gegužės mėnesiais atliko tyrimų bendrovė „Norstat“, internetu apklaususi po daugiau negu 1 tūkst. suaugusių gyventojų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.