Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2020 04 28 - 11:20

SEB bankas jau atidėjo paskolas daugiau kaip 1 300 privačių klientų

SEB bankas, bendradarbiaudamas su privačiais būsto, vartojimo paskolų turėtojais ir lizingo gavėjais, patiriančiais finansinių sunkumų dėl viruso COVID-19 plitimo ir šalyje paskelbto karantino, jau atidėjo paskolas daugiau kaip 1 300 klientų. Didžiausia dalis – apie 70 proc. priimtų sprendimų yra dėl būsto paskolų. Remiantis laikinu kredito įsipareigojimų moratoriumu privatiems SEB banko klientams būsto paskolų mokėjimas gali būti atidedamas iki metų, lizingo ir vartojimo paskolų – iki pusmečio. 

„Savo privatiems klientams, turintiems paskolų, padedame jau nuo pat pirmų karantino dienų ir bendradarbiaujame atidėdami būsto, vartojimo paskolų ir lizingo grąžinimą. Praėjusią savaitę, paskelbus bankų moratoriumą ir dar labiau supaprastinus paskolų ir lizingo atidėjimo procesą, prašymų atidėti paskolų grąžinimą skaičius išliko panašus kaip ir ankstesnėmis savaitėmis. Pastebime, kad šiuo metu dalis klientų, nors ir susidūrę su finansiniais sunkumais, pirmiausia naudoja savo juodai dienai sukauptus pinigus prieš rinkdamiesi sumažinti išlaidas būstui atidedant paskolų grąžinimą. Kiek klientų ateityje naudosis šia pagalba, stipriai priklausys nuo to, kaip laisvėjant karantino sąlygoms ant kojų stosis šalies ekonomika“, – sako  Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė.

Šiuo metu SEB bankas jau yra priėmęs sprendimus dėl daugiau kaip 900 būsto paskolų ir beveik 400 vartojimo kreditų ar lizingo pertvarkymo privatiems klientams. Atidėtų būsto paskolų suma siekia 52 mln. eurų.

Anot S.Gutauskaitės-Bubnelienės, į banką dėl paskolos ar lizingo grąžinimo atidėjimo svarbu kreiptis kuo anksčiau – iškart susidūrus su finansiniais sunkumais ar dar tik numanant, kad finansinė padėtis gali netrukus pablogėti, ir jokiu būdu nelaukti, kol ims kauptis skolos.

Atidėjus paskolos ar lizingo įmokų mokėjimą gyventojai turi dengti palūkanas. Atidedant  įmokų mokėjimą ir nekeičiant kitų paskolos sąlygų palūkanų marža nėra peržiūrima. Sutarties keitimo mokestis šiuo metu nėra taikomas.

SEB bankas karantino laikotarpiu papildomai palengvino ir paskolų keitimo procedūras, kad būtina pagalba klientai galėtų naudotis greitai ir paprastai, niekur neidami iš namų. Prašymą atidėti mokėjimą galima pateikti interneto banke, o sprendimas priimamas per 1–2 darbo dienas.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.