Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2020 09 09 - 10:50

Ambicingiems „Astros“ gamyklos planams – 3,6 mln. eurų finansavimas iš SEB

Alytuje įsikūrusios gamyklos „Astra“, projektuojančios ir gaminančios nerūdijančio plieno talpyklas, artimiausi plėtros planai – statyti gamybinę laboratoriją. Joje būtų ne tik gaminama įmonės produkcija, bet ir testuojami naujų produktų prototipai bei atliekami jų bandymai. Šiam planui įgyvendinti SEB bankas suteikė 3,6 mln. eurų paskolą.

„Naujoji gamyklinė laboratorija bus orientuota į didesnių nei iki šiol gaminome gabaritų reaktorius ir talpyklas, nes mūsų siekis yra ne tik perimti žinias, kaip juos gaminti, tačiau patiems tapti tokios gamybos ekspertais. Šios kompetencijos leistų mums tapti konkurencingesniais, nes Baltijos jūros regiono valstybių rinkoje, į kurią orientuojamės, turėtume tik vieną rimtą savo srities konkurentą“, – atskleidžia „Astros“ vadovas dr. Vaidas Liesionis.

„Astros“ vadovo teigimu, priešingai nei 2009–ųjų krizė, kuomet į įmonės produkciją klientai tiesiog nustojo investuoti, šiemet pandemijos ribojimai įmonės verslui iššūkiu netapo, tik vos pristabdė veiklą. Nuo metų pradžios rinkusi 100 proc. suplanuoto biudžeto, prasidėjus karantinui, įmonė surinkdavo mažiau – 60 proc., tačiau, ribojimams pasibaigus, nuo liepos mėnesio veiklos apimtys išaugo daugiau nei 100 proc. ir kompensavo susidariusį trūkumą. Negana to, įmonės finansiniai rodikliai pirmąjį 2020 m. pusmetį yra rekordiškai aukšti – pelningumas nuo 0,83 augo iki 1,43 ml. eurų.

„Taip yra iš dalies dėl mūsų produktų specifikos: produktų gamyba vidutiniškai užtrunka apie 4–6 mėnesius, o kartais ir ilgiau, tad didelę dalį pirmojo pusmečio produkcijos atsinešėme iš praėjusių metų. Žiūrint iš šiandieninės perspektyvos, karantino metu nieko nepraradome – dirbame ir sėkmingai vykdome numatytą biudžeto planą, todėl skolintis plėtrai nebijome. Apsispręsti padėjo ir tai, kad SEB bankas yra mūsų įmonės pagrindinis bankas jau daugybę metų, o šiai konkrečiai paskolai, lyginant su kitais bankais, į kuriuos kreipėmės, gavome mus labiausiai tenkinantį paslaugų paketą“, – teigia dr. Vaidas Liesionis.

SEB banko valdybos narė, SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė–Bubnelienė teigia, kad svarstydamas galimą finansavimą, bankas visada įvertina kiekvieną atvejį individualiai – ne tik dėl įmonės likvidumo, bet ir jos ambicijų.

„Astros“ atveju didelės įtakos teigiamam sprendimui turėjo ne tik tai, kad per ilgus bendradarbiavimo metus puikiai šį klientą pažinome, bet ir subrandintos įmonės ambicijos tapti regiono lydere. Kai matome stiprų kliento pasiryžimą ir pasiruošimą tapti savo srities ekspertais, aiškiai paskirstytus įmonės resursus bei rinkos potencialą, esame suinteresuoti padėti šių tikslų pasiekti. Juk sėkmės atveju sustiprinama ne tik konkreti įmonė, bet ir visos Lietuvos pramonė bei jos pozicija regiono ar pasaulinėse rinkose“, – sako SEB banko atstovė.

Per metus apie 450 įvairių talpų parduodanti „Astra“ didžiąją dalį – 85 proc. – savo produkcijos eksportuoja. Pirmąjį šių metų pusmetį daugiausiai – 20,48 proc. – eksportuota į Suomiją, kur, pasak dr. V. Liesionio, vykdomi itin inovatyvūs projektai, susiję su antriniu panaudojimu ir atliekų perdirbimu. Netolimoje ateityje numatomi ir dideli projektai su Švedija: šiuo metu vyksta derybos  su Švedijos įmonėmis dėl didelių užsakymų, be to, „Astra“ komercinių užklausų iš šios šalies pastaruoju metu gauna trečdaliu daugiau nei pernai – pasak įmonės vadovo, paprastai tokios užklausos virsta užsakymais.

Daugiau kaip 2 tūkst. kv. m. ploto gamybinė laboratorija su unikalia įranga iš viso kainuos beveik 5 mln. eurų, o jos statybai ir įrengimui reikalingas lėšas „Astra“ susirinks iš skirtingų šaltinių: dalį sumos investuos pati, dalis jos skiriama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, o 3,6 mln. Eurų įmonė skolinasi iš SEB banko.

Įmonės konkurencingumą, ir, tikimasi, pridėtinę vertę bei pajamas padidinsiančią naująją  gamybinę laboratoriją planuojama pastatyti 2021 m. Joje vyksiantys tyrimai bus vykdomi bendradarbiaujant su Lietuvos energetikos instituto mokslininkais – į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas per dvejus metus numatoma investuoti dar 1,8 mln. eurų.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.