Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2020 12 30 - 13:30

SEB ir VIPA Kauno rajono mokyklų atnaujinimo projektui skolina 8,4 mln. eurų

Pasirašyta SEB banko, Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) ir „BaltCap Infrastructure Fund“ valdomos įmonės UAB „Nullus“ 8,4 mln. EUR paskolos sutartis finansuoti Kauno rajono savivaldybės mokyklų atnaujinimo projektui. Už šiuos pinigus bus atnaujintos rajone veikiančios Zapyškio, Kačerginės ir Mastaičių mokyklos bei modernizuotas Mastaičių baseinas.

Po atnaujinimo mokyklose papildomai bus galima ugdyti 500 mokinių iš aplinkinių vietovių, tad  jiems nebereikės kasdien vykti į nuo namų nutolusias mokyklas.

„Kauno rajono gyventojų skaičius per pastaruosius penkerius metus paaugo beveik 10 proc. – 8 tūkst. nuolatinių gyventojų, tad natūralu, kad daugėja ir mokyklinukų, kurių poreikių seniau statytos vietos mokyklos ne visada gali patenkinti. Finansuodami modernią, šiuolaikinius tvarumo standartus atitinkančią A++ energetinės klasės infrastruktūrą, kartu investuojame ir į šiuolaikišką jaunosios kartos ugdymą. Be to, šis projektas Kauno rajone neabejotinai sukurs naujų darbo vietų ir pritrauks naujų investicijų“, – sako SEB banko Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Vilius Juzikis.

„Tai pirmasis Lietuvoje kompleksinis mokyklų atnaujinimo projektas, įgyvendinamas taikant viešosios ir privačios partnerystės formatą. Projektas, kurio bendra vertė viršija 13 milijonų eurų, yra, tam tikra prasme, vaikščiojimas neištirtoje teritorijoje, todėl SEB ir VIPA sprendimas patvirtina, kad šis modelis yra ekonomiškai pagrįstas ir perspektyvus. Esu tikras, kad projektas bus įgyvendintas laiku ir kokybiškai, o jo sėkmė taps pavyzdžiui kitoms savivaldybėms. Suprantu, kad švietimo sistemos tobulinimas yra itin kompleksiškas procesas, tačiau nereikėtų nuvertinti ir infrastruktūros – jos kokybė turi reikšmingos įtakos lavinimui ir mokinių rezultatams”, – pažymėjo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

„Džiaugiamės ir tikimės, kad partnerystė su SEB ir „BaltCap Infrastructure Fund“ ne tik padės Kauno rajono savivaldybei pagerinti mokinių ir mokytojų aplinką, pagerins esamų pastatų energinį efektyvumą, bet ir taps nauja paskata ieškoti kompleksinių finansavimo formų tokių projektų įgyvendinimui”, – sako VIPA finansinės partnerystės skyriaus vadovė Asta Gladkauskienė.

SEB jau finansuoja viešosios ir privačiosios partnerystės projektus, tokius kaip Palangos miesto aplinkkelio, Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato, Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato ir Santariškių medicinos įstaigų miestelio automobilių stovėjimo aikštelių infrastruktūros statybas.

Ši paskola yra pirmoji Savivaldybių pastatų fondo (SPF), finansuojamo Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, paskolos sutartis, tiesiogiai finansuojama ir VIPA. Finansavimo dokumentus parengė „Cobalt legal“. Šio kredito terminas – 14 metų.

Pensija

Kontaktai

  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.