Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2021 01 19 - 15:35

SEB bankas prisijungė prie atnaujinto laikino kredito moratoriumo

SEB bankas, kartu su Lietuvos bankų asociacijos nariais ir kitomis šalies finansų įmonėmis, prisijungė prie atnaujinto laikino kredito įsipareigojimų moratoriumo gyventojams ir įmonėms. SEB bankas ir toliau padės spręsti gyventojams ir įmonėms kylančius sunkumus dėl COVID-19 pandemijos lanksčiai atidėdamas paskolų ir lizingo įmokų mokėjimą.

„Nuo antrojo karantino pradžios sulaukiame kur kas mažiau negu pavasarį gyventojų ir įmonių prašymų atidėti paskolų mokėjimą. Tai rodo, kad ir gyventojai, ir verslas yra labiau atsparūs finansiniams iššūkiams negu anksčiau. Kita vertus, pastebime, kad situacija dėl pandemijos ne taip greitai gerėja, vyksta diskusijos, jog karantinas tęsis, kuris ir toliau darys neigiamą įtaką finansinei gyventojų ir įmonių padėčiai. Norėdami solidarizuotis su visuomene, grįžome prie moratoriumo poreikio diskusijos. Atnaujintas moratoriumas klientams padės dar paprasčiau atidėti turimų paskolų įmokų mokėjimą, susidūrus su laikinais finansiniais sunkumais“, – sako SEB banko prezidento pavaduotojas, Pagalbos verslui tarnybos ir finansų direktorius Aivaras Čičelis.

Pagal atnaujintą moratoriumą būsto paskolos grąžinimas privatiems klientams gali būti atidedamas iki devynių mėnesių, vartojimo kreditų ir lizingo įmokų mokėjimas – iki šešių mėnesių. Klientai, kurie anksčiau naudojosi trumpesnio laikotarpio atidėjimu pagal moratoriumą (atidėjimas buvo pasirašytas iki 2020 m. rugsėjo 30 dienos), galės būsto paskolų atidėjimo laikotarpį pratęsti maksimaliai iki devynių mėnesių, vartojimo paskolų ir lizingo – iki šešių mėnesių.

Įmonės galės atidėti  paskolų įmokų, įskaitant lizingą, mokėjimą iki šešių mėnesių. Įmonės, kurios anksčiau naudojosi trumpesnio laikotarpio atidėjimu pagal moratoriumą, pavyzdžiui, trijų mėnesių, galės paskolų ir lizingo mokėjimo atidėjimo laikotarpį pratęsti iki šešių mėnesių.

Atidėti paskolų ir lizingo įmokų mokėjimą pagal atnaujintą moratoriumą bus galima iki šių metų kovo 31 dienos.

Tuo atveju, jei gyventojai ir įmonės jau pasinaudojo ilgiausiu galimu atidėjimu pagal moratoriumą, tačiau dėl laikinų finansinių sunkumų vis dar negali vykdyti prisiimtų finansinių įsipareigojimų, kviečiame kreiptis į banką – įvertinę konkrečią situaciją, ieškosime individualaus situacijos sprendimo, kaip ir lig šiol.

Moratoriumą inicijavo Lietuvos bankų asociacija, atsižvelgdama į Europos bankininkystės institucijos paskelbtas gaires dėl paskolų grąžinimo COVID-19 krizės kontekste.

Atidėjus paskolos ar lizingo įmokų mokėjimą gyventojai ir įmonės turės dengti palūkanas.  Atidedant  įmokų mokėjimą ir nekeičiant kitų paskolos sąlygų palūkanų marža nebus peržiūrima.

SEB bankas nuo antrojo karantino pradžios lapkritį yra sulaukęs kiek daugiau negu 300 privačių klientų prašymų atidėti būsto ir vartojimo paskolas, lizingą ir pavienių prašymų atidėti paskolas verslo klientams.

Iš viso nuo pernai metų kovo mėnesio iki dabar SEB bankas yra atidėjęs apie 2,4 tūkst. paskolų privatiems klientams ir daugiau negu 2,7 tūkst. paskolų verslo klientams.

Prašymą atidėti įmokų mokėjimą galima pateikti interneto banke.

Pensija

Kontaktai

  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.