Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2021 01 27 - 09:10

Skelbiami SEB banko grupės Lietuvoje 2020 metų veiklos rezultatai

Per 2020 metus SEB bankas uždirbo 93,3 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno (2019 metais – 117,7 mln. eurų), o SEB banko grupė – 93,1 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno (2019 metais – 117,5 mln. eurų).

SEB banko valdybos pirmininko Raimondo Kvedaro komentaras

Pandemija paveikė visus – ne išimtis ir bankai
Dėl pandemijos SEB banko, kaip ir daugelio kitų finansų institucijų, 2020 metų finansiniai rezultatai buvo prastesni nei 2019 metais – tai labiausiai lėmė mažesnės pajamos ir didesni atidėjimai blogoms paskoloms. Kita vertus, vertinant pandemijos dydį ir tebesitęsiančias antrosios bangos keliamas grėsmes, SEB banko pajamų kritimas buvo mažesnis nei mūsų prognozuotas pavasarį. Per visus metus banke daug dirbome siekdami optimizuoti banko veiklą, diversifikuoti pajamų struktūrą.

Didėjo būsto paskolų poreikis, bet mažėjo įmonių investicijos
Praėję metai buvo išskirtiniai dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos. Šalies ekonomika 2020 metais susitraukė, tačiau Lietuvos ekonomikos nuosmukis buvo vienas mažiausių Europos Sąjungoje – laiku ir efektyviai sureaguota į greitai besikeičiančias aplinkybes. Daugeliui įmonių ir gyventojų iki šiol pavyko atlaikyti pandemijos grėsmes, o tai leidžia optimistiškiau pasitikti 2021-uosius metus.
Gyventojų pajamoms smarkiai smukti neleido ekonomikos skatinimo priemonės, išlaidavimas karantino metu dėl suvaržymų buvo ribotas, todėl gyventojai turėjo galimybę atidėti dalį pajamų bei pasirūpinti savo finansiniu saugumu. Tai rodo 20 proc. augę gyventojų indėliai SEB banke. Gyventojai antrą metų pusmetį vėl buvo aktyvūs gyvenamojo būsto rinkoje. Iš viso pernai gyventojams SEB bankas suteikė 7 proc. daugiau būsto paskolų nei 2019 metais.
Atsargesnės išliko įmonės, ypač tos, kurios nuo epidemijos ir ribojimų nukentėjo daugiausiai, – SEB banke stebėjome naujų paskolų poreikio mažėjimą. Tai lėmė dėl pandemijos sukelto neapibrėžtumo įmonių pristabdyti investiciniai projektai. Be to, valstybės parama – mokesčių atidėjimai, subsidijos, paskolos ar garantijos – leido įmonėms sukaupti laisvų lėšų (SEB banke įmonių indėlių padidėjo 26 proc. per metus), sumažinti kredito limitų panaudojimą. Trečiąjį ketvirtį šiek tiek atsitiesęs įmonių poreikis finansavimui vėl smarkiai sumažėjo prasidėjus antrajam karantinui. Šių metų pradžia Lietuvos ūkiui vis dar bus nelengva, tačiau tikimės pakankamai spartaus atsigavimo vėlesniais šių metų ketvirčiais.

Pandemija paspartino skaitmeninių priemonių naudojimą
Metų pradžioje, dar prieš prasidedant pandemijai, įdiegėme naują IT platformą ir atnaujinome interneto banką. Tai mums suteikė daugiau galimybių plėtoti naujus skaitmeninius sprendimus 2020 metais, kai nuotolinės paslaugos tapo kaip niekada aktualios karantino metu: pernai gyventojams ir įmonėms suteikėme net 28 tūkst. nuotolinių vaizdo konsultacijų – du kartus daugiau nei 2019 metais. Klientai, užuot atvykę į banko skyrių, kasdienių finansų klausimus sprendė nuotoliniu būdu – 2020 metais sulaukėme 44 proc. daugiau klientų skambučių ir žinučių jiems patogiais skaitmeniniais kanalais. Taip pat klientams tapo įprasta vizitui į banko skyrių registruotis internetu, o įmonės jau kurį laiką gali paslaugų teikimo sutartis pasirašyti nuotoliniu būdu.
2020 m. toliau investavome į skaitmeninių sprendimų naujoves ir jų plėtrą: „Android“ naudotojams suteikėme galimybę atsiskaityti kortele telefonu, o pinigus į kitus bankus mūsų klientai gali pervesti žinodami tik lėšų gavėjo telefono numerį. Papildėme mobiliąją programėlę naujomis funkcijomis (pvz., dabar klientai gali naudotis skaitmenine taupykle, stebėti investicijų rezultatus), taigi jos vartotojų skaičius per metus išaugo 60 tūkstančių.
Taip pat įdiegėme daugiau galimybių interneto banke: klientai gali savarankiškai tvarkyti ir keisti mokėjimo kortelių nustatymus, pridėti ir matyti savo kituose bankuose turimas sąskaitas, savarankiškai atsidaryti papildomą banko sąskaitą.
Smulkiam ir vidutiniam verslui pasiūlėme elektroninės komercijos mokėjimų įrankį, kuris iš pirkėjų mokėjimus leidžia surinkti internetu greičiau ir patogiau.

Pandemijos akivaizdoje teikėme pagalbą klientams ir visuomenei
Jau pačioje karantino pradžioje pasiūlėme gyventojams ir įmonėms, susiduriantiems su finansiniais iššūkiais dėl COVID-19 pandemijos, atidėti turimas paskolas maksimaliam terminui pagal bankų pasirašytą moratoriumą, kuris galioja iki šių metų kovo 31 dienos. Iš viso nuo pernai metų kovo iki šių metų sausio SEB bankas buvo atidėjęs apie 2,4 tūkst. paskolų privatiems klientams ir daugiau negu 2,7 tūkst. paskolų verslo klientams.
Valstybės kovai su COVID-19 paremti papildomai SEB Lietuvoje skyrė 100 tūkst. eurų ir prisidėjo prie iniciatyvos dovanoti moksleiviams kompiuterius bei taip užtikrinti galimybę mokytis nuotoliniu būdu.

Dėl koronaviruso nesumažinome ryžto telktis į tvarią plėtrą
Susidūrimas su pandemijos keliamais iššūkiais nesumažino SEB banko nuostatos rūpintis veiklos tvarumu, ypatingą dėmesį skyrėme poveikio klimato kaitai mažinimui.
Pirmieji Baltijos šalyse pradėjome siūlyti įmonėms paskolas žaliesiems projektams finansuoti. Vasaros pabaigoje Vilniuje duris atvėrė nauja SEB banko centrinė būstinė – tai vienas tvariausių pastatų Baltijos šalyse. Pastatas buvo vertinamas trejus metus ir jam suteiktas pirmasis Baltijos šalyse „BREEAM International New Construction“ tvarumo sertifikatas su aukščiausiu įmanomu įvertinimu „Outstanding“.

Pagrindiniai veiklos ir finansiniai duomenys

  • SEB banko grupės turtas 2020 m. gruodžio 31 d. buvo 10,2 mlrd. eurų (2019 m. gruodžio 31 d. – 8,5 mlrd. eurų)
  • SEB banko grupės pajamos 2020 metais buvo 209,7 mln. eurų (2019 m. – 221,9 mln. eurų)
  • SEB banko indėlių portfelis 2020 m. gruodžio 31 d. buvo 8,6 mlrd. eurų (2019 m. gruodžio 31 d. – 7,0 mlrd. eurų)
  • SEB banko grupės paskolų ir lizingo portfelio grynoji vertė 2020 m. gruodžio 31 d. buvo 5,8 mlrd. eurų (2019 m. gruodžio 31 d. – 6,3 mlrd. eurų)
  • SEB banko grupės nuosavas kapitalas 2020 m. gruodžio 31 d. buvo 877 mln. eurų (2019 m. gruodžio 31 d. – 784 mln. eurų)
  • 2020 metais SEB grupės įmonės, veikiančios Lietuvoje, į valstybės biudžetą sumokėjo 85,8 mln. eurų įvairių mokesčių
  • 2020 metų pabaigoje SEB interneto banku naudojosi beveik 505 tūkstančių vartotojų. Daugiau kaip 380 tūkst. privačių ir verslo klientų naudojosi SEB banko mobiliąja programėle

Pensija

Kontaktai

  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.