Switch to mobile version. Į viršų

Privatiems klientams

SEPA

SEPA

Bendra mokėjimų eurais erdvė (SEPA – Single Euro Payments Area)

 • SEPA erdvę sudaro 34 valstybės: visos ES šalys, Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas, Monako Kunigaikštystė, Šveicarija ir San Marinas.
 • Lėšos eurais SEPA erdvėje pervedamos laikantis vienodų taisyklių ir mokėjimo standartų ir kainuoja pigiau negu į kitas šalis ar kitomis valiutomis.

Kodėl atsirado SEPA

Įvedus bendrą valiutą – eurą, Europos Sąjungos šalyse atsirado poreikis pinigų pervedimo eurais operacijas atlikti paprasčiau, tad Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos taryba išleido reglamentą Nr. 260/2012 (toliau – SEPA reglamentas), kuriame nustatytas bendras pinigų pervedimo eurais standartas (vietinio, tarptautinio pinigų pervedimo ir tiesioginio debeto operacijų) Europos Sąjungos šalyse.

Lietuva turi atitikti SEPA reglamentą nuo 2016 m. sausio 1 d.

Pagrindiniai pokyčiai

 1. Pinigai eurais Lietuvoje ir į kitas SEPA erdvės šalis bus pervedami vienodomis sąlygomis:
  - bus keičiami kai kurie vietinio mokėjimo nurodymo laukai  (pvz., sutrumpės mokėjimo paskirties laukas ir jo negalėsite užpildyti, jei bus užpildytas įmokos kodo laukas)
  - pinigus eurais SEPA erdvėje galėsite pervesti greičiau – jei bankui mokėjimo nurodymus pateiksite iki 16.00 val., jie bus įvykdomi tą pačią darbo dieną
  - mokėjimo nurodymą užpildysite paprasčiau – nebereikės nurodyti gavėjo kitoje šalyje banko BIC kodo
   
 2. Tiesioginio debeto paslauga keičiama į elektroninės sąskaitos pateikimo ir apmokėjimo paslaugą. Elektroninės sąskaitos pateikimo ir apmokėjimo paslauga ir jos privalumai.
   
 3. Pinigus interneto banke galėsite pervesti greičiau ir patogiau pildydami naują mokėjimo nurodymo formą, kurioje pakaks įvesti lėšų gavėjo sąskaitos numerį ir pasirinkti mokėjimo valiutą. Mokėjimo tipą (vietinis, SEPA ar tarptautinis), mokėjimo nurodymo laukus, kuriuos galite pildyti, ir pinigų pervedimo įkainį sistema parinks automatiškai.

Kaip pasiruošti

 1. Pervesdami pinigus po sausio 1 d., vadovaukitės lėšų gavėjo pateikta informacija. Jei kyla klausimų, kaip sumokėti už prekes ar paslaugas ir užpildyti mokėjimo nurodymo laukus, susisiekite su lėšų gavėju.
   
 2. Jei turite periodinio mokėjimo nurodymų, peržiūrėkite ir, jei reikia, pakoreguokite mokėjimo nurodymų laukuose pateiktą informaciją, kad ji atitiktų SEPA mokėjimo nurodymo reikalavimus. Periodinio mokėjimo nurodymų laukai, kurie neatitiks SEPA mokėjimo nurodymo reikalavimų sausio 1 d., bus sutrumpinti arba ištrinti.
  Iš karto po 2016 m. sausio 1 d. patikrinkite, ar Jūsų periodinio mokėjimo nurodymuose išsaugota visa lėšų gavėjui svarbi informacija ir, jei reikia, mokėjimo nurodymus pakoreguokite.
   
 3. Gruodžio 31 d. 16:00 val. (laikas gali būti patikslintas) bankas atmes šiuos vietinius mokėjimo nurodymus eurais:
  - neįvykdytus dėl lėšų sąskaitoje trūkumo ir atidėtus, kol sąskaitoje atsiras lėšų
  - pateiktus, tačiau nepatvirtintus arba tik iš dalies patvirtintus (įskaitant kliento pateiktus, tačiau banko dar nepatvirtintus prašymus išmokėti kredito lėšas į sąskaitą, esančią kitame Lietuvos banke). Sausio pirmomis dienomis patikrinkite, ar Jūsų pateikti, tačiau iki 2015 m. gruodžio 31 d. dar neįvykdyti vietinio mokėjimo nurodymai nebuvo atmesti, ir, jei reikia, pateikite mokėjimo nurodymus iš naujo

Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie pokyčius, susijusius su SEPA reglamento įgyvendinimu, teiraukitės savo vadybininko SEB banke, skambinkite bet kuriuo paros metu telefonu 1528 arba atvykite į pageidaujamą SEB banko skyrių.

SEPA pinigų pervedimas – tai pinigų pervedimas eurais į savo ar kitų asmenų sąskaitą, esančią SEB ar kituose bankuose Lietuvoje ar bet kurioje kitoje Europos ekonominės erdvės šalyje.

Vietinio mokėjimo nurodymo ir vietinio / SEPA mokėjimo nurodymo blanko laukų palyginimas

 
Vietinio mokėjimo nurodymas eurais
(iki 2015 m. gruodžio 31 d. )
Vietinio / SEPA mokėjimo nurodymas
(nuo 2016 m. sausio 1 d. )
Mokėtojo ir gavėjo pavadinimai 200 simbolių 70 simbolių
Mokėtojo pavadinimo laukas automatiškai užpildomas banko turimais duomenimis.
Jei mokėtojo pavadinimas viršys 70 simbolių, gavėjui jis bus nurodomas sutrumpintas.
Mokėtojo ir gavėjo kodai
Galima pateikti vieną iš šių identifikatorių arba abu kartu:
 • fizinio ar juridinio asmens kodą
 • kliento kodą mokėtojo ar gavėjo informacinėje sistemoje

 

Galima pasirinkti vieną identifikatoriaus tipą ir įrašyti jo numerį ar kodą:
 • fizinio ar juridinio asmens kodas
 • kliento kodas mokėtojo ar gavėjo informacinėje sistemoje
 • PVM mokėtojo kodas
 • soc. draudimo numeris ir kt.

Pasirinkus nurodyt mokėtojo įmonės ar asmens kodą, šis laukas bus automatiškai užpildomas banko turimais duomenimis.

Mokėtojo ir gavėjo adresai 140 simbolių
Pasirinkus nurodyti mokėtojo adresą, šis laukas bus automatiškai užpildomas banko turimais duomenimis.
Mokėjimo paskirtis 300 simbolių 140 simbolių
Užpildžius šį lauką, nebus galima nurodyti įmokos kodo nuorodos gavėjui (įmokos kodo) lauke.
Nuoroda gavėjui
(įmokos kodas)
16 simbolių 35 simboliai. Šį lauką reikia užpildyti tuo atveju, jei to prašo lėšų gavėjas.
Užpildžius šį lauką, nebus galima pateikti informacijos mokėjimo paskirties lauke.
Dokumento numeris 10 simbolių 35 simboliai
Šis numeris nesiunčiamas gavėjui, todėl mokėtojas gali jį naudoti tik savo reikmėms.
Unikalus mokėjimo kodas 35 simboliai
Numeris, naudojamas norint atpažinti pinigų pervedimo operaciją, siunčiamas gavėjui nepakeistas.

Naudinga žinoti

 • Nuo 2016 m. sausio 1 d. pervesdami eurus į kitas ES šalis, mokėtojai galės nenurodyti gavėjo banko BIC kodo (vietinio mokėjimo nurodymo blanke jis nėra nurodomas ir šiandien).
 • Mokėjimo nurodymo blanke bus galima naudoti lietuviškos abėcėlės raides, jei eurai yra pervedami Lietuvoje. Jei pinigai yra pervedami į kitas ES šalis, bus galima naudoti tik lotyniškas raides.

Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie pokyčius, susijusius su SEPA reglamento įgyvendinimu, teiraukitės savo vadybininko SEB banke, skambinkite bet kuriuo paros metu telefonu 1528 arba atvykite į pageidaujamą SEB banko skyrių.

Jei turite periodinio mokėjimo nurodymų, peržiūrėkite ir, jei reikia, pakoreguokite šiuose mokėjimo nurodymuose pateiktą informaciją, kad ji atitiktų SEPA mokėjimo nurodymo reikalavimus. Periodinio mokėjimo nurodymo laukai, kurie neatitiks SEPA mokėjimo nurodymo reikalavimų sausio 1 d., bus sutrumpinti arba ištrinti:

 • jei užpildyti įmokos kodo ir mokėjimo paskirties laukai, mokėjimo paskirtis bus ištrinta
 • jei užpildytas tik mokėjimo paskirties laukas, tačiau jis viršija 140 simbolių, informacija bus sutrumpinta
 • lėšų gavėjo pavadinimas, jei jis viršija 70 simbolių, bus sutrumpintas
 • jei nurodytas lėšų gavėjo įmonės arba asmens kodas ir gavėjo kodas mokėtojo informacinėje sistemoje, tai gavėjo įmonės arba asmens kodas bus ištrintas
 • jei nurodytas mokėtojo kodas gavėjo informacinėje sistemoje, tai mokėtojo įmonės arba asmens kodas nebus perduodamas

Iš karto po 2016 m. sausio 1 d. patikrinkite, ar Jūsų periodinio mokėjimo nurodymuose išsaugota visa lėšų gavėjui svarbi informacija, ir, jei reikia, mokėjimo nurodymus pakoreguokite. Jei kyla klausimų dėl mokėjimo nurodymo laukų pildymo, susisiekite su lėšų gavėju.


Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie pokyčius, susijusius su SEPA reglamento įgyvendinimu, teiraukitės savo vadybininko SEB banke, skambinkite bet kuriuo paros metu telefonu 1528 arba atvykite į pageidaujamą SEB banko skyrių.

Mokėjimo nurodymo forma „Naujas mokėjimas“

Iki šiol, pervesdami pinigus į sąskaitas Lietuvoje ar užsienyje, interneto banke turėdavote rinktis skirtingas mokėjimo nurodymų formas.

Nuo šiol nauja SEB banko mokėjimo nurodymo forma naudojama pervedant pinigus ir Lietuvoje, ir į užsienį. Jums nebereikės galvoti, kokį pinigų pervedimą norite atlikti: vietinį, tarptautinį ar SEPA.

 

 

 

Mokėjimo nurodymo forma „Naujas mokėjimas“

Kontaktai

 • „Skype“ (visą parą)
 • Rašykite mums
 • Savitarnos zonos
 • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.