Switch to mobile version. Į viršų

Verslo klientams

Aktuali informacija verslo klientams dėl finansų tvarkymo


Pratęsėme paskolų moratoriumų taikymo laikotarpį iki š. m. rugsėjo 30 d.

Laikinas moratoriumas verslui

 

Mes esame pasiryžę būti šalia Jūsų. Tiek gerais laikais, tiek sunkiais.

 • Karantino metu atidėjome beveik 1 900 paskolų privatiems ir daugiau nei 1 300 paskolų verslo klientams.
 • Prisijungėme prie laikinų kredito įsipareigojimų moratoriumų fiziniams ir juridiniams asmenims, pagal kuriuos paskolas turintiems banko klientams siūlome maksimalų paskolų mokėjimo atidėjimo terminą, nekeičiant sutarčių sąlygų. Skaityti daugiau čia.
 • Bendradarbiaudami su INVEGA, teikiame paskolas verslui, kuris nukentėjo dėl COVID-19 padarinių. Skaityti daugiau
 • Karantino metu užtikrinome nenutrūkstamą būtinų banko paslaugų teikimą, kad žmonės ir įmonės galėtų jaustis saugiai ir patogiai, laikydamiesi socialinės distancijos.
 • Valstybės kovai su COVID-19 skyrėme 100 tūkst. eurų paramos.
  Skaityti daugiau
 • Visą praėjusių metų pelną skyrėme ne dividendams mokėti, o banko kapitalui stiprinti, kad galėtume kredituoti šalies įmones ir gyventojus.
  Skaityti daugiau
 • Pilnai įgyvendinsime savo įsipareigojimus ne pelno siekiančioms ir nevyriausybinėms organizacijoms, su kuriomis buvome sutarę dėl rėmimo ar paramos 2020 metais.

 

 

Nereikia niekur eiti – finansus tvarkykite internetu

 • Mobiliąja programėle greitai sumokėkite mokesčius, atlikite mokėjimo pavedimus ir sekite sąskaitų likučius
 • Internetu – vaizdo konsultacijoje – pasitarkite dėl finansų valdymo
 • Sutartis ar kitus dokumentus pasirašykite el. būdu
 • Interneto banke užsisakykite paslaugas (jums tinkamą paslaugų planą, debeto ar kredito korteles, kortelių skaitytuvą), pildykite paraišką gauti paskolą ar lizingą
 • Tvarkykite turimų mokėjimo kortelių nustatymus nuotoliniu būdu
 • Kilus klausimų – konsultuokitės telefonu ar užduokite klausimus interneto banko paskyroje

Daugiau apie finansų tvarkymą

 

 
 

 

Banko skyriuose aptarnaujame tik iš anksto užsiregistravusius klientus

Aptarnavimo būdą, kai klientas prieš vykdamas į banko skyrių turi paskambinti ir užsiregistruoti, toliau tęsime  dėl Jūsų saugumo ir patogumo. Taip galėsite planuoti ir taupyti savo laiką, negaišti jo eilėse ir visada tiksliai žinosite, kiek užtruks sutvarkyti finansinius reikalus.

Išankstinė rezervacija verslo klientams tel: +370 5 268 2822 (I–V 8.00–17.00 val.)

 

 

 

Sutvarkykite telefonu, kad nereikėtų eiti į skyrių

 • Atblokuosime prieigą prie interneto banko
  Jeigu kelis kartus iš eilės suvedėte neteisingus prisijungimo duomenis ir jūsų prieiga prie interneto banko buvo užblokuota, susisiekite su mumis telefonu.
 • Atblokuosime mokėjimo kortelės PIN kodą
  Jei 3 kartus neteisingai įvedėte kortelės PIN kodą, bet jį atsimenate, kortelę atblokavus, ja galėsite naudotis ir toliau.
 • Užblokuosime pamestą mokėjimo kortelę
  Prarastą kortelę siūlome nedelsiant blokuoti. Blokuoti galite paskambinę į SEB banką telefonu +370 5 268 2822, (visą parą) arba susisiekę naudodamiesi „Skype“
 • Atidarykite papildomą banko sąskaitą. Paslaugai registruokitės +370 5 268 2822
 • Užsakykite naują mokėjimo kortelę
  Visos šiuo metu išduodamos naujos „MasterCard“ ženklo kortelės yra bekontaktės. Jei jau turite „MasterCard“ kortelę, skambinkite +370 5 268 2822 (I–V 8.00–17.00 val.) arba naudodamiesi programa „Skype“ – pokalbio metu atnaujinsime Jūsų turimą kortelę į kortelę su bekontakčio atsiskaitymo funkcija.

 

 
 
 

 

Rekomenduojame vengti atsiskaityti grynaisiais pinigais

Dėl Jūsų saugumo atsiskaitymui siūlome rinktis elektronines priemones – banko korteles, interneto banką ar mobiliąją programėlę. Karantino metu padidintas bekontaktis atsiskaitymo kortele limitas iki 50 eurų ir toliau lieka galioti. Taip neįvedant PIN kodo galėsite atsiskaityti už prekes ir paslaugas, jei suma neviršys 50 eurų.

 

 

 

 

Lietuvos makroekonomikos apžvalga

Baigėsi pirmas 2020 metų pusmetis, kuris priminė, kad niekada negalima nuvertinti galimų, bet mažai tikėtinų įvykių. Pasikartojome ir dar vieną pamoką: jeigu esi pasiruošęs ekonomikos šokui ir jam ištikus elgiesi ryžtingai, išgyventi ir atsigauti bus daug lengviau.

 

 

 

 

Sprendimai, kuriuos siūlome, susidūrus su finansiniais sunkumais


Susidūrę su sunkumais grąžinti paskolas – susisiekite kuo greičiau

 • Visuomet raginame susidūrus su finansiniais sunkumais kreiptis į mus kuo greičiau
 • Kilus klausimų – konsultuokitės telefonu ar užduokite klausimus interneto banko paskyroje

Rašykite mums interneto banke
Telefono numeris verslo klientams +370 5 268 2822

Turintiems paskolą

 • Atidėti paskolos grąžinimą iki 6 mėnesių laikotarpiui.  Esame pasiruošę verslo klientams, turintiems paskolą ir susiduriantiems su laikinais finansiniais sunkumais, paskolų grąžinimo įmokų mokėjimą atidėti iki 6 mėn. Kiekvieną atvejį vertiname individualiai. 
 • Pratęsti paskolos grąžinimo terminą, jei paskolą grąžinti numatyta per 6 mėnesius.

Minėtus sutarties pakeitimus atliksime netaikydami sutarties keitimo mokesčio.

Svarbu: atidėjimo laikotarpis taikomas tik paskolos grąžinimo įmokoms – palūkanos, draudimo įmokos ir kiti mokėjimai mokami pagal sutartyje numatytą grafiką. Atšaukti paskolos įmokų atidėjimą galima bet kuriuo metu – papildomos sutarčių sąlygos ir papildomi mokesčiai skaičiuojami nebus.


Jeigu trūksta apyvartinių lėšų

 • Apyvartinio kapitalo finansavimas. Tai – trumpalaikis kreditas, padėsiantis įmonei finansuoti apyvartines lėšas. Plačiau apie paslaugą.

Svarbu: INVEGA garantuoja tik kredito limitą.

 • „Portfelinės garantijos paskoloms 2“
  Dėl COVID-19 sunkumų patyręs verslas, norėdamas užsitikrinti papildomas garantijas savo finansinių įsipareigojimų vykdymui, galės gauti valstybės biudžeto lėšomis garantuotas paskolas ir lizingo paslaugas.

Paskolos atidėjimo kriterijai

Paskolos atidėjimo dėl COVID-19 nukentėjusiam verslui sąlygos taikomos įmonei ar įmonių grupei, kuri neturėjo reikšmingų (ilgiau nei 30 dienų) įsipareigojimų vykdymo vėlavimų kreditoriams per pastaruosius vienerius metus iki paskelbto karantino, nebuvo pripažinta nemokia, jai nebuvo pritaikytos restruktūrizavimo priemonės, jai neiškelta bankroto byla, jos kapitalas buvo teigiamas už 2019 finansinius metus.

Įmonei pasinaudojus bankų moratoriumu suteiktu atidėjimu, bet kokie įmonės lėšų išmokėjimai akcininkams ir susijusiems asmenims (įskaitant, bet neapsiribojant dividendais, paskolų refinansavimu ar paskolų suteikimu) paskolos gražinimo atidėjimo laikotarpiui bus negalimi. Atidėjimo laikotarpiu bankas laikinai netaikys su įmone suderėtų sutartinių finansinių kovenantų.


Priemonė „Portfelinės garantijos paskoloms 2“ taikoma, jeigu įmonė atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

 • įmonės apyvarta sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc.;
 • generuojami finansiniai srautai tapo nepakankami turimiems įsipareigojimams dengti;
 • skubaus padengimo (kritinio likvidumo) rodiklio reikšmė tapo mažesnė nei 1.

Kiekviena į „Portfelinės garantijos paskoloms 2” priemonės portfelį įtraukta apyvartinė paskola ar lizingo sandoris garantuojamas 80 proc. sutarties vertės. Paskolos gali būti įtraukiamos į garantuotą portfelį ne vėliau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d.

 

Prognozės apie koronaviruso poveikį ekonomikai


 • Makroekonomikos prognozės

  Naujos prognozės skelbiamos kiekvieną ketvirtį leidiniuose „Nordic Outlook“ ir „Lietuvos makroekonomikos apžvalga“

  Daugiau

 • NAUJIENOS - 2020 07 02

  Lietuvai atlaikius pandemijos smūgį pavasarį, SEB bankas šiemet prognozuoja mažesnį ūkio smukimą

  Antrąjį ketvirtį Lietuvos ekonomika traukėsi lėčiau nei tikėtasi, ir SEB bankas prognozuoja, kad šalies ūkis šiemet trauksis 6,7 proc., kitąmet didės 5,4 proc., o 2022 m. augs 3 proc. Paskutinį kartą viešai prognozė buvo atnaujinta gegužės pradžioje, kai prognozuota, kad Lietuvos BVP šiais metais smuks 8,7 proc.

  Daugiau

 • NAUJIENOS - 2020 06 17

  Ką rodo elektros suvartojimo Lietuvoje pokyčiai

  Valstybėms pradėjus kovą prieš koronaviruso protrūkį, sudavusį smarkų smūgį ekonomikai, daugelis ekonomistų iškart prisiminė seną ūkio aktyvumą rodantį rodiklį – suvartotos elektros pokytį. Europos Sąjungos valstybėse elektros energijos perdavimo sistemos operatoriai viešai pateikia informaciją apie suvartotos elektros kiekį šalyje kiekvieną dieną, Lietuvoje šis rodiklis, paskelbus karantiną, taip pat iškart pradėtas naudoti norint nustatyti, kokiu pulsu dirba mūsų šalis. Žinoma, elektros suvartojimo statistika nėra idealus rodiklis, todėl, norint daryti teisingas išvadas, reikia atsižvelgti ir į tokios statistikos trūkumus.

  Daugiau

 • NAUJIENOS - 2020 06 10

  Gelbstint Baltijos šalių ekonomiką nuo COVID-19 – kur žolė žalesnė?

  Palyginti su daugeliu Europos šalių, Baltijos šalys kol kas tvarkosi su koronaviruso protrūkiu ir jo sukeltomis neigiamomis ekonomikos pasekmėmis gana neblogai. Baltijos šalių kelionių burbulas yra puikus bendradarbiavimo tarp šalių pavyzdys, kuris bent jau netiesiogiai darys teigiamą įtaką ir bendram šalių darbui sprendžiant ne tik su koronavirusu susijusias problemas.

  Daugiau


Daugiau prognozių

 

Naujienos


 • NAUJIENOS - 2020 08 14

  Atpigusio JAV dolerio nauda ir žala Lietuvai

  Euras JAV dolerio atžvilgiu per metus pabrango 5 proc., o vien nuo šių metų gegužės sustiprėjo beveik 10 procentų. Nors dabartinis euro ir JAV dolerio santykis (1,18) istoriškai nėra labai didelis, dėl tokio pokyčio per pastaruosius du mėnesius pasikeitė ne tik eksportuotojų, su kuriais pirkėjai atsiskaito JAV doleriais, gaunamos pajamos, bet ir importuotojų, mokančių JAV doleriais už įsigyjamas prekes, išlaidos.

  Daugiau

 • NAUJIENOS - 2020 07 17

  Ne visų prekių eksportas smuko: chemijos produktų ir lazerių eksportavome gerokai daugiau

  Eksportuotojams pastarieji trys mėnesiai buvo labai sudėtingi: metinis prekių eksporto nuosmukis balandį buvo 21,8 proc., gegužę smukimas siekė 21,8 proc., o birželį, nors dar nėra duomenų, kritimas jau buvo mažesnis. 

  Daugiau

 • NAUJIENOS - 2020 07 09

  Jeigu gamta nebepokštaus, ūkininkai gali tikėtis gero derliaus ir pajamų

  Koronaviruso proveržis Lietuvoje ir pasaulyje nepadarė didesnės įtakos grūdinius augalus bei rapsus auginantiems ūkininkams, bet, kaip ir baiminomės, labiau nukentėjo gyvulininkyste užsiimantys ūkiai dėl kritusios superkamos produkcijos kainos. Pieno produktų sektoriuje padėtis, panašu, stabilizuojasi, galima tikėtis truputį didesnių ir pieno supirkimo kainų antrą metų pusmetį.

  Daugiau

 • NAUJIENOS - 2020 07 01

  SEB bankas ir toliau padės gyventojams ir verslui įveikti COVID-19 keliamus iššūkius

  Dėl COVID-19 pandemijos gyventojams ir įmonėms kylančius finansinius iššūkius SEB bankas ir toliau padės spręsti lanksčiai atidėdamas paskolų ir lizingo įmokų mokėjimą. Kartu su Lietuvos bankų asociacijos nariais ir kitomis šalies finansų įmonėmis, SEB bankas tęsia laikino kredito įsipareigojimų moratoriumo laikotarpį iki šių metų rugsėjo 30 dienos. 

  Daugiau


Daugiau naujienų

 

 

Kontaktai

  • Verslo klientams

   +370 5 268 2822

 

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.