Keisti kalbą:

Valiutų apsikeitimo sandoris

Paragraphs

Valiutų apsikeitimo sandoris (angl. FX swap) padeda efektyviau valdyti pinigų srautus skirtingomis valiutomis ir išvengti valiutų kurso pokyčių poveikio. 

Sudarydami šį sandorį sutariate su banku apsikeisti vienos valiutos suma už kitą valiutą tam tikram laikotarpiui. Valiutų apsikeitimo sandoris leidžia laikinai naudoti vieną valiutą vietoj kitos ir tada sudaryti atvirkštinį sandorį. Taip pat šis sandoris dažnai naudojamas perkelti sudaryto valiutos išankstinio keitimo sandorio terminą į ankstesnę ar vėlesnę atsiskaitymo datą.

Pagrindinės sandorio sąlygos

  • Mažiausia sandorio suma nenustatyta
  • Sandoris gali būti vykdomas dalimis, anksčiau ar vėliau, nei buvo sutarta
  • Sandoris neapmokestinamas jokiais papildomais mokesčiais

Pavyzdys

Šiandien bendrovė už parduotas prekes gavo 100 000 JAV dolerių.

Bendrovė šią sumą tiekėjams turės sumokėti po 3 mėnesių.

Paprastai bendrovė vykdo savo kasdienes finansines operacijas eurais, todėl ji sudaro užsienio valiutos apsikeitimo sandorį, t. y. šiandien keičia turimus JAV dolerius į eurus ir sutinka, kad po trijų mėnesių šią sumą atpirks iš anksto sutartu kursu.

Sudarydama šį sandorį įmonė išvengia rizikos, susijusios su valiutų kurso pokyčiais.

Susijusi rizika

Pagrindinė rizika yra susijusi su valiutos vertės pokyčiais rinkoje, nes abi šalys turi vykdyti savo įsipareigojimus, prisiimtus pagal sandorio sąlygas.

Pavyzdžiui, užsienio valiutų apsikeitimo sandorio atveju, kai sandorio šalys susitaria dėl fiksuoto valiutos kurso konkrečią dieną, valiutos pirkėjas patirtų nuostolių, jei valiutos rinkos kaina sumažėtų, tuo tarpu valiutos pardavėjas patirtų nuostolių, jei valiutos rinkos kaina padidėtų.

Susisiekite su mumis ir gaukite daugiau informacijos


Verslo klientų aptarnavimas  (I–V 8.00–17.00 val.) +370 5268 2822

Finansinių priemonių pardavimo skyrius
(I–IV 8.00–17.00 val.; V 8.00–15.45 val.) +370 5268 2838

E. paštas markets.sales@seb.lt

Finansinių priemonių rinkų direktyva

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MIFID), reglamentuojanti finansinių investicinių paslaugų teikimą Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje bendrijoje (EEB), galioja nuo 2007 metų. MIFID direktyvos reikalavimų tikslas yra suteikti papildomą apsaugą investuotojams ir skatinti finansų rinkų skaidrumą, susijusį su finansinių priemonių sandoriais.

2018 m. sausio 3 d. įsigaliojo naujos Finansinių priemonių rinkų direktyvos 2014/65 / ES (MIFID II) taisyklės, kurios turi įtakos kiekvienam investuotojui, užsiimančiam finansinių priemonių sandoriais.

 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad čia pateikti duomenys, pavyzdžiai ir informacija apie išvestines finansines priemones yra tik informacinio pobūdžio. Ši informacija parengta neatsižvelgiant ir neįvertinus Jūsų žinių ar patirties, susijusios su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis, neturint informacijos apie Jūsų investavimo tikslus, finansinį pajėgumą prisiimti riziką, susijusią su Jūsų investavimo tikslus atitinkančio sandorio sudarymu, todėl ji negali būti interpretuojama kaip asmeninė investavimo rekomendacija, patarimas dėl prekybos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ar investicinis tyrimas, nurodymas ar kvietimas įsigyti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar sudedamoji dalis. Daugiau informacijos apie rizikos veiksnius ir produktų savybes rasite leidiniuose „Finansinių priemonių rizikos aprašymas" (PDF) ir „Išvestinių finansinių priemonių sandorių aprašas" (PDF).