Keisti kalbą:

Palūkanų normos apatinės ribos pasirinkimo sandoris

Paragraphs

Tai susitarimas, pagal kurį bankas Jums moka kompensaciją, jei kintama palūkanų norma (pvz., 3 mėn. EURIBOR, 6 mėn. EURIBOR) sutartu laikotarpiu nukrenta žemiau numatytos ribos. Už paslaugą taikomas vienkartinis mokestis, kuris paprastai mokamas sandorio sudarymo dieną.

Susitarkite dėl priimtinų sąlygų

  • Efektyvus būdas nustatyti mažiausią kintamą palūkanų normą visam paskolos laikotarpiui
  • Pasinaudokite palankiomis aplinkybėmis, kai palūkanų normos didėja
  • Mažiausia sandorio suma – 1 mln. Eur Mažiausia sandorio suma – 1 mln. EUR

Susijusi rizika

Įsigijus pasirinkimo teisę, sumokėta premija negrąžinama.

Jei rinkos palūkanų normos sutartu laikotarpiu viršija vykdymo lygį, palūkanų normos apatinės ribos pasirinkimo sandorio pirkėjas patirtų papildomų išlaidų, lygių sumokėtam mokesčiui už sandorį.
Šie sandoriai sudaromi ne biržoje, todėl esant tam tikroms rinkos aplinkybėms nustatytos trukmės ar palūkanų normų apatinės ribos sandorių rinkos vertė gali kisti labiau. Dėl šios priežasties, parduodant sudarytą palūkanų normos apatinės ribos sandorį rinkoje arba uždarant priešingu pasirinkimo sandoriu, sandorio rinkos vertė gali būti nepalanki sandorio šaliai.

Pavyzdys

Tarkime, kad palūkanų normos apsikeitimo sandorį sudarėte 2021 m. sausio 1 d.

Pagrindinės sąlygos

 
Sandorio suma 1 mln. Eur
Sandorio terminas 5 m.
Jūsų nustatyta apatinė riba 0,50 %
Kintama palūkanų norma 6 mėn. EURIBOR
Mokestis, kurį turite mokėti bankui 16 000 Eur
2021 m. liepos 1 d. 6 mėn. EURIBOR siekia 0,60 %. Bankas Jums nemoka nieko, nes kintama palūkanų norma nenukrito žemiau nustatytos 0,50 % ribos.
2022 m. sausio 1 d. 6 mėn. EURIBOR nukrenta iki 0,30 %.
Bankas moka kompensaciją už padidėjusias palūkanų išlaidas: 1 000 000 x (0,50 – 0,30) % x 180/360 = 1 000 Eur
Taip pat apskaičiuojami kiti mokėjimai iki sandorio pabaigos, t. y. iki 2026 m. sausio 1 d.

Susisiekite su mumis ir gaukite daugiau informacijos


Verslo klientų aptarnavimas  (I–V 8.00–17.00 val.) +370 5268 2822

Finansinių priemonių pardavimo skyrius
(I–IV 8.00–17.00 val.; V 8.00–15.45 val.) +370 5268 2838

E. paštas markets.sales@seb.lt

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MiFID)

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MIFID), reglamentuojanti finansinių investicinių paslaugų teikimą Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje bendrijoje (EEB), galioja nuo 2007 metų. MIFID direktyvos reikalavimų tikslas yra suteikti papildomą apsaugą investuotojams ir skatinti finansų rinkų skaidrumą, susijusį su finansinių priemonių sandoriais.

2018 m. sausio 3 d. įsigaliojo naujos Finansinių priemonių rinkų direktyvos 2014/65 / ES (MIFID II) taisyklės, kurios turi įtakos kiekvienam investuotojui, užsiimančiam finansinių priemonių sandoriais.

 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad čia pateikti duomenys, pavyzdžiai ir informacija apie išvestines finansines priemones yra tik informacinio pobūdžio. Ši informacija parengta neatsižvelgiant ir neįvertinus Jūsų žinių ar patirties, susijusios su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis, neturint informacijos apie Jūsų investavimo tikslus, finansinį pajėgumą prisiimti riziką, susijusią su Jūsų investavimo tikslus atitinkančio sandorio sudarymu, todėl ji negali būti interpretuojama kaip asmeninė investavimo rekomendacija, patarimas dėl prekybos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ar investicinis tyrimas, nurodymas ar kvietimas įsigyti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar sudedamoji dalis. Daugiau informacijos apie rizikos veiksnius ir produktų savybes rasite leidiniuose „Finansinių priemonių rizikos aprašymas" (PDF) ir „Išvestinių finansinių priemonių sandorių aprašas" (PDF).