Keisti kalbą:

Palūkanų normos intervalo derinys

Paragraphs

Tai sandoris tarp Jūsų ir banko, kuriuo nustatomas priimtinas didžiausios ir mažiausios kintamos palūkanų normos intervalas (pvz., 3 mėn. EURIBOR, 6 mėn. EURIBOR) sutartam laikotarpiui. Bankas Jums moka kompensaciją, jei palūkanų norma tampa didesnė už Jūsų pasirinktą didžiausią palūkanų normą, o Jūs primokate bankui, jeigu kintamų  palūkanų norma tampa mažesnė už sudarant sandorį apskaičiuotą mažiausią palūkanų normos ribą.

Nustatykite priimtinas kintamųjų palūkanų ribas

  • Efektyvus būdas nustatyti didžiausias ir mažiausias palūkanų normas visam paskolos laikotarpiui
  • Paprastai nereikia mokėti vienkartinio mokesčio
  • Mažiausia sandorio suma – 1 mln. Eur

Susijusi rizika

Įsigijus pasirinkimo teisę, sumokėta premija negrąžinama.
Jei rinkos palūkanų normos ilgesnį laiką bus žemesnės už mažiausią kintamą palūkanų normą, palūkanų normos intervalo derinį sudaręs pirkėjas patirtų papildomų išlaidų, lygių sumokėtam skirtumui tarp mažiausios palūkanų normos ir faktinės rinkos palūkanų normos peruž visą sandorio laikotarpį.
Šie sandoriai sudaromi ne biržoje, todėl esant tam tikroms rinkos aplinkybėms nustatytos trukmės ar palūkanų normos intervalo derinių rinkos vertė gali kisti labiau. Dėl šios priežasties, parduodant sudarytą palūkanų normos intervalo derinį rinkoje arba uždarant priešingu pasirinkimo sandoriu, sandorio rinkos vertė gali būti nepalanki sandorio šaliai.

Pavyzdys

Sakykime, kad palūkanų normos intervalo derinį sudarėte 2021 m. sausio 1 d.

Pagrindinės sąlygos

 
Sandorio suma 1 mln. Eur
Sandorio terminas 5 m.
Jūsų pasirinkta didžiausia kintama palūkanų norma (6 mėn. EURIBOR) 1,0 %
Mažiausia banko apskaičiuota kintama palūkanų norma 0,50 %
2021 m. liepos 1 d. 6 mėn. EURIBOR siekia 0,40 %.
Suma, kurią turite sumokėti bankui (skirtumas tarp sandorio dieną apskaičiuotos mažiausios palūkanų normos ir faktinės rinkos palūkanų normos): 1 000 000 x (0,50 – 0,40) x 180/360 = 500 EUR
2022 m. sausio 1 d. 6 mėn. EURIBOR siekia 1,20 %.
Suma, kurią Jums turi sumokėti bankas (skirtumas tarp didžiausios palūkanų normos, pasirinktos sandorio dieną, ir faktinės rinkos palūkanų normos): 1 000 000 x (1,20 – 1,00) % x 180/360 = 1 000 Eur
Taip pat apskaičiuojami kiti mokėjimai iki sandorio pabaigos, t. y. iki 2026 m. sausio 1 d. 1 d.

Susisiekite su mumis ir gaukite daugiau informacijos


Verslo klientų aptarnavimas  (I–V 8.00–17.00 val.) +370 5268 2822

Finansinių priemonių pardavimo skyrius
(I–IV 8.00–17.00 val.; V 8.00–15.45 val.) +370 5268 2838

E. paštas markets.sales@seb.lt

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MiFID)

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MIFID), reglamentuojanti finansinių investicinių paslaugų teikimą Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje bendrijoje (EEB), galioja nuo 2007 metų. MIFID direktyvos reikalavimų tikslas yra suteikti papildomą apsaugą investuotojams ir skatinti finansų rinkų skaidrumą, susijusį su finansinių priemonių sandoriais.

2018 m. sausio 3 d. įsigaliojo naujos Finansinių priemonių rinkų direktyvos 2014/65 / ES (MIFID II) taisyklės, kurios turi įtakos kiekvienam investuotojui, užsiimančiam finansinių priemonių sandoriais.

 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad čia pateikti duomenys, pavyzdžiai ir informacija apie išvestines finansines priemones yra tik informacinio pobūdžio. Ši informacija parengta neatsižvelgiant ir neįvertinus Jūsų žinių ar patirties, susijusios su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis, neturint informacijos apie Jūsų investavimo tikslus, finansinį pajėgumą prisiimti riziką, susijusią su Jūsų investavimo tikslus atitinkančio sandorio sudarymu, todėl ji negali būti interpretuojama kaip asmeninė investavimo rekomendacija, patarimas dėl prekybos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ar investicinis tyrimas, nurodymas ar kvietimas įsigyti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar sudedamoji dalis. Daugiau informacijos apie rizikos veiksnius ir produktų savybes rasite leidiniuose „Finansinių priemonių rizikos aprašymas" (PDF) ir „Išvestinių finansinių priemonių sandorių aprašas" (PDF).