Keisti kalbą:

Palūkanų normos viršutinės ribos sandoris

Paragraphs

Tai susitarimas, pagal kurį bankas Jums moka kompensaciją, jei kintama palūkanų norma (pvz., 3 mėn. EURIBOR, 6 mėn. EURIBOR) sutartu laikotarpiu viršija numatytą ribą. Už paslaugą taikomas vienkartinis mokestis, kuris paprastai mokamas sandorio dieną.

Pasirinkite priimtiną palūkanų normos viršutinę ribą

  • Efektyvus būdas nustatyti didžiausią kintamą palūkanų normą visam paskolos laikotarpiui
  • Planuokite paskolos palūkanų išlaidas ir pasinaudokite palankiomis aplinkybėmis mažėjant palūkanų normoms
  • Mažiausia sandorio suma – 1 mln. Eur

Susijusi rizika

Jei rinkos palūkanų norma sutartu laikotarpiu niekada neviršija sutartos ribos, sandorio pirkėjas patirs išlaidas, lygias sumokėtam mokesčiui už sandorį.
Šie sandoriai sudaromi ne biržoje, todėl esant tam tikroms rinkos aplinkybėms, nustatytos trukmės ar palūkanų normos viršutinės ribos sandorių rinkos vertė gali kisti labiau. Dėl šios priežasties, parduodant sudarytą palūkanų normos viršutinės ribos sandorį rinkoje arba uždarant priešingu pasirinkimo sandoriu, sandorio rinkos vertė gali būti nepalanki sandorio šaliai.

Pavyzdys

Sakykime, kad palūkanų normos viršutinės ribos sandorį sudarėte 2021 m. sausio 1 d.

Pagrindinės sąlygos

 
Sandorio suma 1 mln. Eur
Sandorio terminas 5 m.
Jūsų nustatyta viršutinė palūkanų riba 0,5 %
Kintama palūkanų norma 6 mėn. EURIBOR
Mokestis, kurį turite mokėti bankui 16 000 Eur
2021 m. liepos 1 d. 6 mėn. EURIBOR pasiekia 0,20 %

Bankas Jums nemoka nieko, nes kintama palūkanų norma nepasiekė nustatytos 0,5 % ribos.

2022 m. sausio 1 d. 6 mėn. EURIBOR siekia 0,70 %.
Bankas moka kompensaciją įmonei už jos padidėjusias palūkanų išlaidas: 1 000 000 x (0,70 – 0,50) % x 180/360 = 1 000 Eur
Taip pat apskaičiuojami ir kiti mokėjimai iki sandorio pabaigos, t. y. iki 2026 m. sausio 1 d.

Susisiekite su mumis ir gaukite daugiau informacijos


Verslo klientų aptarnavimas  (I–V 8.00–17.00 val.) +370 5268 2822

Finansinių priemonių pardavimo skyrius
(I–IV 8.00–17.00 val.; V 8.00–15.45 val.) +370 5268 2838

E. paštas markets.sales@seb.lt

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MiFID)

Finansinių priemonių rinkų direktyva (MIFID), reglamentuojanti finansinių investicinių paslaugų teikimą Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje bendrijoje (EEB), galioja nuo 2007 metų. MIFID direktyvos reikalavimų tikslas yra suteikti papildomą apsaugą investuotojams ir skatinti finansų rinkų skaidrumą, susijusį su finansinių priemonių sandoriais.

2018 m. sausio 3 d. įsigaliojo naujos Finansinių priemonių rinkų direktyvos 2014/65 / ES (MIFID II) taisyklės, kurios turi įtakos kiekvienam investuotojui, užsiimančiam finansinių priemonių sandoriais.

 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad čia pateikti duomenys, pavyzdžiai ir informacija apie išvestines finansines priemones yra tik informacinio pobūdžio. Ši informacija parengta neatsižvelgiant ir neįvertinus Jūsų žinių ar patirties, susijusios su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis, neturint informacijos apie Jūsų investavimo tikslus, finansinį pajėgumą prisiimti riziką, susijusią su Jūsų investavimo tikslus atitinkančio sandorio sudarymu, todėl ji negali būti interpretuojama kaip asmeninė investavimo rekomendacija, patarimas dėl prekybos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ar investicinis tyrimas, nurodymas ar kvietimas įsigyti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar sudedamoji dalis. Daugiau informacijos apie rizikos veiksnius ir produktų savybes rasite leidiniuose „Finansinių priemonių rizikos aprašymas" (PDF) ir „Išvestinių finansinių priemonių sandorių aprašas" (PDF).