Keisti kalbą:

Valiutos keitimo orderis

Paragraphs

Valiutos keitimo orderis (angl. FX order) yra Jūsų pavedimas bankui be papildomo patvirtinimo pakeisti valiutą, jei orderio galiojimo laikotarpiu reikiamos valiutos rinkos kursas atitiks sutartą ir orderyje nustatytą valiutos keitimo kursą. 
Jei valiutos rinkos kursas neatitinka sutarto kurso ir bankas dar nėra įvykdęs orderio, jį galite atšaukti. Prieš šio sandorio sudarymą banke reikia pasirašyti papildomus dokumentus.

Pagrindinės sandorio sąlygos

  • Orderis gali įvykti bet kuriuo orderio galiojimo laikotarpiu, kuomet rinkos kursas atitiks orderyje nustatytą valiutos kursą
  • Minimali orderio suma 100 000 Eur
  • Sandorį galima atšaukti, kol jis dar nėra įvykdytas
  • Pagal įvykdytą orderį galima sudaryti išankstinio valiutos keitimo ir valiutų apsikeitimo sandorius
  • Sandoriai neapmokestinami jokiais papildomais mokesčiais

Pavyzdys

Šiandien bendrovė už parduotas prekes iš viso gavo 100 000 JAV dolerių.

Šiuo metu EUR / USD rinkos kursas yra 1,30 JAV dolerio už vieną eurą. Ši kaina įmonei yra nepalanki, todėl ji pateikia vienos savaitės galiojimo valiutų keitimo orderį, t. y. įmonė nurodo bankui iškeisti pinigus, kai euro ir JAV dolerio kursas bus 1,25.

Po trijų dienų euro ir JAV dolerio kursas pasiekia įmonės pageidaujamą lygį. Bankas įvykdo sandorį – pakeičia JAV dolerius į eurus 1,25 kursu ir apie tai informuoja įmonę.

Jei EUR / USD kursas per savaitę nepasiekia įmonės pageidaujamo valiutos kurso, sandoris be jokio papildomo įspėjimo nustoja galioti.

Susisiekite su mumis ir gaukite daugiau informacijos


Verslo klientų aptarnavimas  (I–V 8.00–17.00 val.) +370 5268 2822

Finansinių priemonių pardavimo skyrius
(I–IV 8.00–17.00 val.; V 8.00–15.45 val.) +370 5268 2838

E. paštas markets.sales@seb.lt

 

Atkreipiame dėmesį į tai, kad čia pateikti duomenys, pavyzdžiai ir informacija apie išvestines finansines priemones yra tik informacinio pobūdžio. Ši informacija parengta neatsižvelgiant ir neįvertinus Jūsų žinių ar patirties, susijusios su konkrečiomis finansinėmis priemonėmis, neturint informacijos apie Jūsų investavimo tikslus, finansinį pajėgumą prisiimti riziką, susijusią su Jūsų investavimo tikslus atitinkančio sandorio sudarymu, todėl ji negali būti interpretuojama kaip asmeninė investavimo rekomendacija, patarimas dėl prekybos išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ar investicinis tyrimas, nurodymas ar kvietimas įsigyti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar sudedamoji dalis.