Switch to mobile version. Į viršų

Verslo klientams

Interneto bankas

Interneto bankas

Paprastos ir patogios mūsų paslaugos internete

 • Bet kuriuo metu galite pažiūrėti išsamią savo įmonės finansų apžvalgą
 • Tvarkyti finansinius reikalus internetu pigiau negu banko skyriuje
 • Galite įmonės darbuotojams suteikti teisę atlikti operacijas ir nustatyti jiems operacijų limitus

Prisijungę prie interneto banko, galite atsisiųsti keleto formatų sąskaitų išrašus į savo buhalterinę programą, o iš įmonės apskaitos programos perkelti į svetainę mokėjimo nurodymų bylas.

Naudotis banko paslaugų internetu svetaine galite nemokamai, o prie jos prisijungus atliekamos finansinės operacijos paprastai pigesnės už tas pačias operacijas, atliekamas atvykus į banko skyrių.

Ką galite atlikti prisijungę prie mūsų paslaugų internetu svetainės?

Peržiūrėti ir tvarkyti sąskaitas

 • Sužinoti banko ir mokėjimo kortelių sąskaitų likučius
 • Vienoje vietoje matyti visų grupės įmonių lėšų apyvartą ir sąskaitų likučius
 • Pažiūrėti paskutinių trijų mėnesių operacijų, atliktų naudojantis paslaugų internetu svetaine, istoriją
 • Pasižiūrėti, išsispausdinti ir atsisiųsti LITAS-ESIS tekstinio formato, ISO20022 XML (PDF) ar „Excel“ formato sąskaitų išrašus
 • Perkelti į paslaugų internetu svetainę vietinio, tarptautinio ir debeto mokėjimo nurodymų (LITAS-ESIS tekstinio formato struktūros) bylas

Peržiūrėti su įmonės finansiniais įsipareigojimais bankui susijusią informaciją

Pervesti pinigus

Padėti indėlį, valdyti investicijas

Pateikti prašymus

Galite pateikti prašymą:

Prisijungti prie Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), VĮ Registrų centro ir kitų el. sistemų

 • Prisijungti prie VMI elektroninės deklaravimo sistemos
 • Prisijungti prie Registrų centro elektroninės paslaugų sistemos
 • Prisijungti prie „PZU Lietuva draudimo“ elektroninės paslaugų sistemos
 • Prisijungti prie Informacinės visuomenės plėtros komiteto (IVPK) prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sistemos
 • Prisijungti prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos sistemos
 • Gauti pajamų ir (ar) turto deklaravimo pažymas

Siųsti bankui pranešimus ir pageidavimus

Norėdami interneto banke išsiųsti mums pranešimą, pasirinkite viršutiniame meniu punktą „Pranešimai“ —> „Rašyti naują“. Gavę Jūsų pranešimą ir laikydamiesi nustatytų atitinkamos paslaugos reikalavimų, galime:

 • priimti prašymą atšaukti arba patikslinti Jūsų pateiktą vietinio ar tarptautinio pervedimo nurodymą
 • priimti prašymą parengti pinigų pervedimo kopiją, SWIFT, pažymą, išrašą
 • priimti prašymą įmonės darbuotojams uždėti arba nuimti įmonės požymį
 • pakeisti grynųjų pinigų paėmimo iš bankomatų limitą
 • atnaujinti įmonės kortelę arba pažymėti, kad kortelė nebūtų atnaujinta automatiškai
 • priimti prašymą nutraukti kortelės sutartį

Prisijungdami prie interneto banko, patvirtinate savo tapatybę, todėl Jums galime suteikti išsamią informaciją apie turimas mokėjimo korteles, banko sąskaitas ir kitas paslaugas, kuriomis naudojatės.

Atkreipiame dėmesį, kad, išsiuntus pranešimą interneto banke, informaciją ir paslaugas teikiame atsižvelgdami į įmonės, kuriai atstovaujate, Elektroninių paslaugų teikimo sutartyje Jums, kaip naudotojui, nustatytas teises.

Internetinės bankininkystės ir socialinių tinklų skyriaus darbo laikas:

I—V nuo 8.00 iki 20.00 val.

Keisti Elektroninių paslaugų teikimo sutarties sąlygas

Jei turite teisę keisti šios sutarties sąlygas, tai prisijungę prie interneto banko galite:

 • leisti ar uždrausti įmonės sąskaitas tvarkyti kitiems asmenims, pavyzdžiui, pasirinktiems įmonės darbuotojams (įgalioti tvarkyti sąskaitas internetu galite tik tuos žmones, kurie naudojasi SEB interneto banku ir elektroniniu slaptažodžių generatoriumi)
 • pasirinktiems asmenims, nurodytiems Jūsų sutartyje, leisti ar uždrausti atlikti tam tikras operacijas, teikti prašymus, sudaryti sutartis iš svetainėje pateikto sąrašo
 • Nustatyti operacijos, dienos ir mėnesio limitus — nurodyti didžiausią pinigų sumą, kurią galima pervesti interneto banke per tam tikrą laiką

Banko skyriuje pasirašę Elektroninių paslaugų teikimo sutartį ir užsisakę automatinę sąskaitų atnaujinimo paslaugą, interneto banke visada matysite visas savo sąskaitas — ir anksčiau atidarytas, ir naujas banko bei mokėjimo kortelių sąskaitas.

„Kaip pakeisti sutarties sąlygas?“ (PDF, 500 KB)

Galite didinti arba mažinti operacijų limitus, keisti lėšų pervedimo sąlygas, procentais išreikštą teisių apimtį, bet ne geresnėmis nei automatiškai atnaujinamų sąskaitų sąlygomis, nustatytomis Jūsų sutartyje.

Jei Jūsų įmonės sutarties sąlygas gali keisti keli naudotojai, tai vieno naudotojo atliktus keitimus kiti mato pasirinkę meniu punktą „Sutartys ir prašymai“ → „Prašymų sąrašas“ ir gali patvirtinti juos arba atšaukti.

Naudotis kitomis paslaugomis

 • Atsisiųsti banke surinktų įmokų ir mokesčių ataskaitas
 • Atsisiųsti įmonės darbuotojų veiksmų interneto banke ataskaitą
 

Šis interneto banke teikiamų paslaugų sąrašas yra pavyzdinis ir pateikiamas siekiant informuoti apie galimas paslaugas. Šis sąrašas negali būti laikomas banko įsipareigojimu Jums teikti visas čia nurodytas paslaugas.


Išsamesnės informacijos apie banko teikiamas elektronines paslaugas, taikomas sąlygas ir įkainius teiraukitės banko darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. paskambinę telefonu +370 5 268 2822. Reikiama informacija taip pat gali būti suteikta Jums atvykus į pageidaujamą SEB banko skyrių.

 

Nesiųskite el. paštu konfidencialios informacijos (prisijungimo prie interneto banko slaptažodžių ir pan. duomenų). Suabejoję elektroninės paslaugos ar kompiuterio patikimumu, nutraukite darbą ir nedelsdami praneškite apie tai bankui.

Kaip sukurti tinkamą slaptažodį ir saugiai juo naudotis?

 1. Kurkite sunkiai atspėjamus slaptažodžius. Tai gali būti skaičių, specialiųjų simbolių, raidžių deriniai. Nekurkite slaptažodžių iš savo artimųjų vardų, gimimo datų.
 2. Įsiminkite slaptažodžius, neužsirašykite jų, niekam nesakykite, reguliariai keiskite.
 3. Slaptažodžius įveskite tik tada, kai esate tikri, kad Jūsų niekas nestebi.
 4. Saugokite slaptažodžius ir jų formavimo įrenginius bei priemones (slaptažodžių generatorius, korteles) kitiems žmonėms neprieinamose vietose — ne piniginėse, rankinėse ar šalia savo kompiuterio.
 5. Nepraneškite slaptažodžių telefonu, socialiniuose tinkluose, nesiųskite jų paštu ar el. paštu. Pastaruoju metu vis dažniau sukčiai slaptažodžius bando išvilioti telefonu apsimesdami banko, policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, „Sodros“ ar kitų valstybės įstaigų darbuotojais ar darbdaviais, siūlančiais patrauklų darbą. Nepasiduokite psichologiniam spaudimui — neatskleiskite telefonu konfidencialių duomenų, nes niekas neturi teisės to iš Jūsų reikalauti. Apie tokį bandymą iškart praneškite bankui ir policijai.
 6. Kilus įtarimams:
  • baikite darbą interneto banke
  • praneškite apie tai bankui paskambinę telefonu +370 5 268 2800 ir paprašykite blokuoti prieigą prie interneto banko

Prisijungimo priemonės prie interneto banko

Priemonių palyginimas

Prisijungimo priemonės prie interneto banko


„Smart-ID“


Generatorius


E. / M. parašas

Priemonių palyginimas

 

 

Kokių duomenų negalima atskleisti?

 1. Neatskleiskite savo paso, asmens tapatybės kortelės ar vairuotojo pažymėjimo duomenų kitiems asmenims, jeigu jie nenurodo aiškaus teisinio pagrindo šiems duomenims rinkti.
 2. Nepraneškite prisijungimo prie interneto banko slaptažodžių telefonu, nesiųskite jų paštu ar el. paštu. Bankas niekuomet nereikalauja šios informacijos pateikti minėtais būdais.

Kaip saugiai naršyti po internetą ir naudotis elektroninėmis paslaugomis?

 1. Būkite atidūs, kai atveriate el. laiškus, naršote po internetą, kopijuojate informaciją.
 2. Ypač tikrinkite nepažįstamų asmenų žinutes elektroninio pašto ir socialinių tinklų paskyrose, kuriose yra nuorodų (angl. „hyperlink“). Niekada nespauskite įtartinų nuorodų.
 3. Nesilankykite nepažįstamuose tinklalapiuose — dažniausiai kenksmingos programėlės (virusai) platinamos el. paštu ir nesaugiuose tinklalapiuose.
 4. Nesinaudokite elektroninėmis paslaugomis viešose vietose, jei Jums atrodo, kad esate stebimi, ar kompiuteris kelia įtarimą.
 5. Viešoje vietoje pasinaudoję interneto banku, pasikeiskite slaptažodį.
 6. Nesinaudokite elektroninėmis paslaugomis jungdamiesi iš nepažįstamų asmenų kompiuterių.
 7. Prieš pirkdami nežinomose elektroninėse parduotuvėse, pasidomėkite jų patikimumu.
 8. Nustatykite mažą operacijų, atliekamų interneto banke, limitą ir didinkite jį tik tada, kai būtina.
 9. Darbą interneto banke baikite spustelėdami „Baigti darbą“.
 10. Dėl elektroninių paslaugų konsultuokitės tik su SEB banko darbuotojais.

Kaip apsaugoti kompiuterį?

 1. Įsidiekite patikimą legalią antivirusinę programą, reguliariai atnaujinkite programinę įrangą ir naudokite naujausias naršyklių versijas.
 2. Dažnai aptinkama operacinių sistemų ir kitos programinės įrangos saugumo spragų, leidžiančių sukčiams neteisėtai patekti į svetimus kompiuterius ir prisijungti prie sistemų. Šiomis spragomis naudojasi įsilaužėliai, todėl gamintojai, siekdami užtikrinti įrangos saugumą, nuolat ją koreguoja, šalina aptiktas spragas. Taigi pasirūpinkite, kad Jūsų naudojama operacinė sistema ir kita programinė įranga būtų laiku atnaujinta. Nenaudokite nebeatnaujinamos programinės įrangos, tokios kaip „Internet Explorer 6“.
 3. Aptikę virusą ar pasiūlymą įsidiegti įtartiną programą, iškart baikite darbą kompiuteriu ir kreipkitės į kompiuterių specialistus.
 4. Domėkitės ir naudokitės informacinių technologijų saugumo specialistų patarimais.
 5. Jei interneto banko registracijos lange įvedus atpažinimo kodą ir slaptažodžius, nepavyksta prisijungti, rodomas pranešimas apie techninius nesklandumus arba ilgokai matote nesibaigiančio veiksmo piktogramą, vaizduojančią besisukantį ratą, tikėtina, kad Jūsų kompiuteris yra užkrėstas virusu. Nedelsdami praneškite apie tai bankui paskambinę visą parą veikiančiu telefonu +370 5 268 2800.

 

Reikalavimai programinei įrangai ir naršyklėms

Tam, kad galėtumėte netrukdomai ir saugiai naudotis mūsų internetu teikiamomis paslaugomis, rekomenduojame įdiegti naujausią jūsų pasirinktos programinės įrangos versiją. Minimalūs reikalavimai norint naudotis mūsų svetaine, interneto banku ir mobiliąja programėle:

 • „Windows 7“, „macOS Sierra 10.12“
 • „Google Chrome 55“, „Mozilla Firefox 45“, „Internet Explorer 11“, „Safari 9“
 • „Android 5.0“ naudojantis „Google Chrome“ mobiliąja naršykle, „iOS 9.0“ naudojantis „Google Chrome“ ar
  „Safari“ mobiliąja naršykle

Pastaba: naudojantis elektroniniu parašu, šiuo metu būtina „Google Chrome 64“ arba naujesnės versijos naršyklė.


Išsamesnės informacijos apie banko teikiamas elektronines paslaugas, taikomas sąlygas ir įkainius teiraukitės banko darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. paskambinę telefonu +370 5 268 2822. Reikiama informacija taip pat gali būti suteikta Jums atvykus į pageidaujamą SEB banko skyrių.

 

Apie elektroninį ir mobilųjį elektroninius parašus

Elektroninis ir mobilusis elektroninis parašas — tai asmens tapatybės dokumento (pavyzdžiui, paso) ir įprasto parašo elektroninis atitikmuo, sukuriamas naudojantis saugiojo elektroninio parašo priemonėmis ir skirtas asmens tapatybei nustatyti bei pasirašomų duomenų autentiškumui patvirtinti.

Ši priemonė atlieka elektroninio slaptažodžių generatoriaus funkcijas — ja naudodamiesi galite saugiai, greitai, patogiai

 • prisijungti prie interneto banko 
 • tvirtinti mokėjimo operacijas ir bankui teikiamus dokumentus

Elektroniniu parašu taip pat naudojamasi tvirtinant tapatybę elektroninėse kitų finansines paslaugas teikiančių įmonių, telekomunikacijų bendrovių ir viešųjų valstybės įstaigų („Sodros“, Registrų centro, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir kt.) elektroninėse sistemose.

Ką reikia turėti?

Norint elektroniniu ar mobiliuoju elektroniniu parašu tvirtinti savo tapatybę, operacijas ir dokumentus, reikia turėti:

 • elektroninio parašo priemonę
  arba
 • jei visa tai atlikti norima naudojantis mobiliuoju telefonu (nenaudojant papildomos įrangos) — mobiliojo elektroninio parašo priemonę
Įsigykite elektroninio parašo priemonę Įsigykite mobiliojo elektroninio parašo priemonę
Galite įsigyti ir naudoti bet kurią iš dviejų saugiojo elektroninio parašo priemonių: Mobiliojo elektroninio parašo priemonė — tai speciali SIM kortelė, kurią galite įsigyti iš savo mobiliojo ryšio operatoriaus. Banko paslaugų internetu svetainėje galima pasirašyti mobiliuoju elektroniniu parašu, sukuriamu naudojantis visų Lietuvoje veikiančių mobiliojo ryšio operatorių („Telia“, „Bitės Lietuva“ ir „Tele2“) išduotomis priemonėmis.

Daugiau informacijos:

Kaip pradėti naudotis elektroninio parašo priemone

Jeigu naudojatės interneto banku:

1) naudodamiesi generatoriumi prisijunkite prie interneto banko

2) viršutiniame meniu pasirinkite „Nustatymai“ → „E. / M. parašas“

3) nurodykite elektroninio parašo priemonę, kuria nuo šiol ketinate naudotis

4) baikite darbą interneto banke ir iš naujo prisijunkite jau naudodamiesi elektroninio parašo priemone

Jeigu nesinaudojate interneto banku, pirmiausia atvykite į pageidaujamą SEB banko skyrių ir pasirašykite Elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Šią ir kitas elektroninių paslaugų teikimo sutartis, sąlygas ir taisykles rasite čia.

 


Išsamesnės informacijos apie banko teikiamas elektronines paslaugas, taikomas sąlygas ir įkainius teiraukitės banko darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. paskambinę telefonu +370 5 268 2822. Reikiama informacija taip pat gali būti suteikta Jums atvykus į pageidaujamą SEB banko skyrių.

 

Interneto bankas ir naudotojo atpažinimo priemonės

SEB interneto banku galima naudotis nemokamai.

Slaptažodžiai ir kitos kliento atpažinimo priemonės
Elektroninio slaptažodžių generatoriaus išdavimas 8,40 Eur
Elektroninio slaptažodžių generatoriaus pakeitimas, kai generatorius pamestas ar nepataisomai sugadintas 8,40 Eur

 

Periodinis pinigų pervedimas

Paslauga / Operacija Pervedimo įkainis nurodymą teikiant:
Periodinis pinigų pervedimas banke internetu
Sutarties sudarymas 3 Eur1 nemokamai
Pinigų pervedimas taikomi įprasti pinigų pervedimo interneto banke įkainiai

1 Mokestis netaikomas, jei lėšos pervedamos į savo sąskaitas SEB banke ir yra skirtos taupymo ar investavimo priemonėms įsigyti. Taip pat tuo atveju, kai lėšos pervedamos į SEB banko vardu atidarytas sąskaitas siekiant padengti kliento įsipareigojimus SEB bankui.

Vietinis pinigų pervedimas

Pinigų pervedimas visomis valiutomis banko viduje
Jei mokėjimo nurodymas pateikiamas:
 
banko skyriuje
internetu
mobiliąja programėle
Iš savų sąskaitų į savo sąskaitas 5 Eur1, 2 nemokamai nemokamai
Į kitų klientų sąskaitas 5 Eur2, 3 0,29 Eur 0,29 Eur

1 Mokestis netaikomas, jei lėšos pervedamos iš kaupiamojo indėlio sąskaitos arba yra skirtos taupymo ar investavimo priemonėms įsigyti.

2 Jei mokėtojui yra apribotas disponavimas sąskaitoje esančiomis lėšomis ir yra nustatyta laisvai disponuojama suma, pervedant pinigus taikomas 3 Eur mokestis.

3 Mokestis netaikomas, jei lėšos pervedamos iš asmens, jaunesnio negu 14 m., sąskaitos į jo tėvų ar globėjų sąskaitą SEB banke.

Pinigų pervedimas iš vienų į kitas SEB banke esančias sąskaitas atliekamas kiekvieną dieną.

Įmokos ir mokesčiai
Jei mokėjimo nurodymas pateikiamas:
 
banko skyriuje
internetu
Pinigų pervedimas užpildžius įmokų ir mokesčių blanką 5 Eur1 0,29 Eur

1 Jei mokėtojui yra apribotas disponavimas sąskaitoje esančiomis lėšomis ir yra nustatyta laisvai disponuojama suma, pervedant pinigus taikomas 3 Eur mokestis.

Tarptautinis pinigų pervedimas

Šis pinigų pervedimas apima:

 • visus pervedimus užsienio valiuta į kitus Lietuvoje ar kitose valstybėse registruotus bankus
 • pervedimus eurais į kitose valstybėse registruotus bankus, išskyrus Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalis, Šveicariją, Monaką, San Mariną ir Andorą
 • pinigų pervedimus visomis valiutomis, jei lėšų gavėjo ar mokėtojo sąskaitos numeris yra ne IBAN formato

Išsamus valiutų, kuriomis vykdomi tarptautiniai pinigų pervedimai, sąrašas

Tarptautinis pinigų pervedimas Mokėjimo nurodymas pateikiamas:
Paprastas pinigų pervedimas: banko skyriuje internetu
OUR1 34 Eur 24 Eur
SHA2 23 Eur 13 Eur
BEN3 nemokamai nemokamai

Paprastas tarptautinis pinigų pervedimas atliekamas po 2 banko darbo dienų, išskyrus pinigų pervedimus BYN, RUB, KZT, UAH. Pateikus paprasto tarptautinio pervedimo nurodymą BYN, RUB, KZT, UAH, pinigų pervedimas atliekamas kitą banko darbo dieną.

Pervedant pinigus per kitų bankų korespondentines (loro) sąskaitas SEB banke, lėšos įskaitomos į kitų bankų korespondentines sąskaitas tą pačią banko darbo dieną, jei mokėjimo nurodymas pateiktas iki 16.00 val.

 

Skubus pinigų pervedimas: banko skyriuje internetu
OUR1 50 Eur 40 Eur
SHA2 36 Eur 26 Eur
BEN3 nemokamai nemokamai

Skubus tarptautinis pinigų pervedimas atliekamas kitą darbo dieną, jei mokėjimo nurodymas pateiktas darbo dieną iki 16.30 val., išskyrus AUD, BYN, CNY, HKD, INR, JPY, KZT, NZD, PHP, RUB, QAR, SAR, SGD, TRY, UAH, ZAR.

Skubaus tarptautinio pinigų pervedimo nurodymai AUD, HKD, JPY, NZD, SGD, TRY, ZAR priimami iki 14.00 val.

Skubaus tarptautinio pinigų pervedimo nurodymai BYN, RUB, KZT, UAH priimami iki 10.00 val., o pinigų pervedimas atliekamas tą pačią darbo dieną.

Skubus tarptautinis pinigų pervedimas PHP, CNY, INR, QAR, SAR nėra atliekamas.

Mokėjimo nurodymas, pateiktas po nurodytų valandų arba ne banko darbo dieną, bus vykdomas viena banko darbo diena vėliau.

 

Labai skubus pinigų pervedimas: banko skyriuje internetu
OUR1 90 Eur 80 Eur
SHA2 65 Eur 55 Eur
BEN3 nemokamai nemokamai

Labai skubus tarptautinis pinigų pervedimas EUR ir USD atliekamas tą pačią darbo dieną, jei mokėjimo nurodymas pateiktas iki 16.00 val. Pervedimas kita valiuta atliekamas tą pačią darbo dieną, jei mokėjimo nurodymas pateiktas iki 10.00 val.

Labai skubus tarptautinis pinigų pervedimas AUD, BYN, CNY, HKD, INR, JPY, KZT, NZD, PHP, RUB, QAR, SAR, SGD, TRY, UAH, ZAR nėra atliekamas.

Mokėjimo nurodymas, pateiktas po nurodytų valandų arba ne banko darbo dieną, bus vykdomas viena banko darbo diena vėliau.

1OUR – mokėtojas sumoka SEB banko ir kitų bankų mokesčius, gavėjui mokesčiai netaikomi. Kitų bankų mokesčiai (iki 75 Eur ar ekvivalentas kita valiuta) nurašomi iš mokėtojo sąskaitos.

2 SHA – mokėtojas sumoka SEB banko komisinius mokesčius, gavėjas – kitų bankų komisinius mokesčius, išskyrus tuos atvejus, kai pagal kitų bankų nustatytą tvarką mokestis negali būti nurašomas iš gavėjo sąskaitos.

BEN – mokėtojui mokesčiai netaikomi, gavėjas sumoka SEB banko ir kitų bankų mokesčius, išskyrus tuos atvejus, kai pagal užsienio bankų nustatytą tvarką mokestis negali būti nurašomas iš gavėjo sąskaitos. Gavėjui už paprastą tarptautinį mokėjimo nurodymą taikomas 26,07 eurų mokestis, už skubų tarptautinį mokėjimo nurodymą – 40,55 eurų, už labai skubų tarptautinį mokėjimo nurodymą – 78,20 eurų.

Valstybės narės – Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybės.

Tarptautinio mokėjimo nurodymai į valstybes nares, Šveicariją, Monaką, San Mariną bei Andorą vykdomi, jei banko mokesčius moka ir mokėtojas, ir gavėjas (SHA). Tarptautinio mokėjimo nurodymai pervesti lėšas į prieš tai išvardytas valstybes nevykdomi , jei banko mokesčius moka tik gavėjas (BEN) arba tik mokėtojas (OUR).

Užsienio valiuta – kita valiuta negu euras.


Išsamesnės informacijos apie banko teikiamas elektronines paslaugas, taikomas sąlygas ir įkainius teiraukitės banko darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. paskambinę telefonu +370 5 268 2822. Reikiama informacija taip pat gali būti suteikta Jums atvykus į pageidaujamą SEB banko skyrių.

 

Norėdami naudotis šiomis paslaugomis, pirmiausia sudarykite Elektroninių paslaugų teikimo sutartį

Atvykite į bet kurį SEB banko skyrių ir sudarykite Elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Banke reikia pateikti juridinio asmens ir jo atstovo tapatybei nustatyti būtinus dokumentus.

Visas elektroninių paslaugų teikimo sutartis, taisykles ir sąlygas rasite čia.


Išsamesnės informacijos apie banko teikiamas elektronines paslaugas, taikomas sąlygas ir įkainius teiraukitės banko darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. paskambinę telefonu +370 5 268 2822. Reikiama informacija taip pat gali būti suteikta Jums atvykus į pageidaujamą SEB banko skyrių.

ISO20022 XML pranešimų formatas

Šiuo metu Lietuvoje siunčiami įmonės apskaitos programos ir interneto banko duomenų apsikeitimo pranešimai yra ISO 20022 XML formato.

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įmonės, siųsdamos mokėjimo nurodymus į interneto banką, turi naudoti ISO 20022 XML formato pranešimus ir iš interneto banko į apskaitos programą  gali atsisiųsti šio formato sąskaitos išrašus.

Naudodami ISO 20022 XML formato pranešimus, galėsite:

 • automatizuoti mokėjimo nurodymų pateikimą bankui
 • gauti norimo laikotarpio banko sąskaitos išrašą
 • gauti sąskaitų išrašus ir pateikti mokėjimo nurodymus tokiu pačiu ISO 20022 XML formatu

Norint efektyviau naudotis ISO 20022 XML formato privalumais, nuo 2016 m. sausio 1 d. SEB banke jis taikomas ne tik pervedant pinigus eurais, bet ir užsienio valiuta.

Kaip pritaikyti programinę įrangą ISO 20022 XML formatui?

 1. Susisiekite su savo įmonės IT padaliniu ar programinės įrangos tiekėju ir paprašykite jų pritaikyti apskaitos programą ISO 20022 XML formatui.
 2. Numatykite lėšų ir laiko šiems pokyčiams įdiegti.
 3. Informuokite darbuotojus apie būsimus pokyčius.

Kaip konvertuoti LITAS-ESIS formato failą (*.mokesis ir *.taresis) į ISO20022 XML pranešimų formato failą?

 1. Prisijunkite prie interneto banko
 2. Pasirinkite meniu punktą „Mokėjimai“ → „Mokėjimo failų įkėlimas“
 3. Pasirinkite skirtuką „LITAS-ESIS failų konvertavimas“:
 • Įkelkite LITAS-ESIS formato failą
 • Atsisiųskite į kompiuterį sugeneruotą mokėjimų xml failą
 • Įkelkite xml failą į skiltį „Mokėjimo failų įkėlimas“

Kaip atlikti pinigų pervedimus naudojant ISO 20022 XML formatą?

 1. Parenkite ISO 20022 XML formato vietinio mokėjimo nurodymų failą (ISO 20022 XML mokėjimo nurodymo pavyzdys)
 2. Parengtą failą įkelkite į interneto banką (prisijunkite prie interneto banko → Mokėjimai  Kita Mokėjimo failų įkėlimasĮkelti bylą)
 3. Patikrinkite, ar teisingai pateikti mokėjimo nurodymai
 4. Pasirinkite mokėjimo nurodymus, kuriuos norite įvykdyti, ir juos patvirtinkite spustelėjus mygtuką „Tvirtinti pasirinktus“

Kaip gauti ISO 20022 XML formato banko išrašą?

 1. Prisijunkite prie interneto banko.
 2. Pasirinkite skiltį „Sąskaitos ir kortelės“ ir spustelėkite meniu punktą „Sąskaitų išrašai“.
 3. Išskleiskite meniu juostą „Filtras“ ir pasirinkite sąskaitą (-as), kurios (-ių) išrašą (-us) norite gauti.
 4. Pasirinkite laikotarpį ir spustelėkite mygtuką „Užsakyti failą“.
 5. Atsidarius naujam langui, pasirinkite XML (ISO2022) formatą ir spustelėkite mygtuką „Patvirtinti“.
 6. Po 5–10 min. banko išrašą rasite išrašų bylų skiltyje, kuri yra prie skilties „Išrašai“.

Jei įmonės nuo 2016 m. sausio 1 d. nespės pritaikyti savo apskaitos programų ISO 20022 XML formatui, jos laikinai galės naudotis banko teikiama duomenų formatų keitimo paslauga.

ISO 20022 XML formato aprašymas ir pavyzdžiai

SEB ISO 20022 XML formato aprašymas (PDF, 249 KB) (versija 2.5)

ISO20022 XML (pain.001) pavyzdžiai Pastabos
SEPA mokėjimo nurodymas Užpildyti tik privalomi laukai  
Užpildyti visi laukai  
Mokėjimo nurodymas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) Pildant mokėjimo nurodymą VMI, pildoma tik struktūrizuota mokėjimo paskirtis, nurodant įmokos kodą
Tarptautinio mokėjimo nurodymas Eurais  
Svarais sterlingų  
Rusijos rubliais  
Darbo užmokesčio mokėjimo nurodymas Eurais  

 

LITAS-ESIS tekstinis formatas

Iš interneto banko į įmonės buhalterinę programą galite atsisiųsti LITAS-ESIS formato sąskaitų išrašus, iš įmonės programos į interneto banką galite perkelti vietinio bei tarptautinio mokėjimo nurodymų ir darbo užmokesčio pervedimo bylas.

Kaip į buhalterinę programą atsisiųsti LITAS-ESIS tekstinio formato banko sąskaitos išrašo bylą?

 1. Prisijunkite prie interneto banko.
 2. Pasirinkite meniu punktą „Sąskaitos ir kortelės“ —> „Sąskaitų išrašai“.
 3. Pasirinkite pageidaujamą laikotarpį ir spustelėkite bylos mygtuką TXT.

Tokiu būdu galima atsisiųsti tik banko sąskaitų (ne mokėjimo kortelių) išrašo bylas.

Daugiau informacijos žr. „LITAS-ESIS tekstinio formato banko sąskaitos išrašo perkeliamos bylos struktūra“.

Įspėjame apie grėsmes

Vis dažniau internetiniai sukčiai bando užkrėsti interneto banko naudotojų kompiuterius virusais.

Neveikia generatorius?

Sugedus generatoriui ar išsikrovus jo elementui, atneškite jį į artimiausią SEB banko skyrių ir pateikę savo asmens tapatybės dokumentą gausite naują generatorių. Mes pasirūpinsime, kad neveikiantis generatorius būtų tinkamai utilizuotas.

Kontaktai

 • „Skype“
 • Savitarnos zonos
 • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.