Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 07 20
Banko kortelė | kredito kortelė | Bekontaktės kortelės

Debeto ar kredito kortelė – kurią rinktis?

Debeto ar kredito kortelė – kurią rinktis?

Mokėjimo kortelėmis vis dažniau atsiskaitome ir už brangesnius, ir už smulkius pirkinius. Tačiau jos turi ir daugiau funkcijų. Kad neapsiriktumėte rinkdamiesi mokėjimo kortelę, pirmiausia svarbu žinoti, jog mokėjimo kortelės yra dviejų pagrindinių tipų – debeto ir kredito. Kuo jos viena nuo kitos skiriasi?

Debeto kortelė

Šio tipo mokėjimo kortele galima atsiskaityti parduotuvėse, kavinėse, už transporto, apgyvendinimo paslaugas ir kt. Ja naudotis galima bet kurioje vietoje, kur yra mokėjimo kortelių skaitytuvas. Naudojantis debeto mokėjimo kortele galima pirkti ir internetu. Prisijungę prie interneto banko, galite papildyti su kortele susietą sąskaitą, į kurią gaunamas atlyginimas ar kitos pajamos, taip pat nuolat stebėti, kiek turite sąskaitoje pinigų.

Debeto kortelės „SEB Mylimiausia Mastercard“ ir „Debit Mastercard“ gali būti ir bekontaktės, kai už paslaugas ar prekes sumokama vos pridėjus kortelę prie kortelių skaitytuvo. Lietuvoje bekontakčiu būdu galima atsiskaityti, jei pirkinių suma neviršija 50 eurų. Ši funkcija suteikia galimybę daug greičiau atsiskaityti už nedidelius pirkinius, kadangi pirkėjui nereikia įdėti mokėjimo kortelės į skaitytuvą ir įvesti PIN kodo.

Tėvai, užsakantys mokėjimo kortelę vaikams, dažniausiai renkasi būtent debeto kortelę, nes gali nuotoliniu būdu stebėti vaiko išlaidas.

Kredito kortelė

Kredito kortelė nuo debeto skiriasi tuo, kad, turint kredito kortelę, galima naudotis kreditu, kuris, atsižvelgiant į kliento pajamas, gali siekti iki kelių tūkstančių eurų. Tokios kortelės turėtojai gali pirkti didesnius pirkinius ir saugiai jaustis keliaudami: naudojantis kredito kortele galima lengvai užsisakyti viešbučio kambarį, nusipirkti lėktuvo bilietą internetu. Atliekant šiuos veiksmus, kortelės sąskaitoje esantys pinigai automatiškai pakeičiami į vietinę valiutą. Taip pat kredito kortelės turėtojai gali nemokamai naudotis kelionės draudimu.

Kredito kortelės gali prireikti ir nuomojantis automobilį. Kredito kortelė, kuria atsiskaitoma, šios paslaugos teikėjui yra ir saugumo garantas.

Kredito kortelė, kaip ir debeto mokėjimo kortelė, gali būti naudojama ir kaip bekontaktė kortelė

Kaip atskirti korteles?

Kredito kortelę nuo debeto atskirti labai lengva. Kokio tipo kortelė jūsų rankose, yra parašyta  pačioje kortelėje.

Kokią kortelę rinktis?

Kiekvieno žmogaus įpročiai yra skirtingi, todėl vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Kai kuriems labai svarbu  lengvai pirkti internetu, kitiems – atsiskaityti bekontakčiu būdu, tretiems – apsidrausti kelionių draudimu, nes jie daug keliauja. Debeto kortelės pakanka tiems, kurie naudoja ją kasdien atsiskaitydami, bet neplanuoja didesnių pirkinių ar netikėtų išlaidų bei kelionių.

Ir „Visa“, ir „Mastercard“ mokėjimo kortelėmis galima atsiskaityti beveik visose pasaulio šalyse, bet nereikia pamiršti, kad vis dar yra pardavėjų, kurie pirmenybę teikia gryniesiems pinigams.

Tiesa, visų tipų „Mastercard“ kortelės šiuo metu jau gali būti skaitmeninamos, tai reiškia, kad parduotuvėje galėtumėte atsiskaityti ir savo išmaniuoju „Android“ telefonu, jį pridėję prie mokėjimo kortelių skaitytuvo.

Kortelės pasirinkimas priklauso nuo asmens poreikių, pirkimo įpročių, todėl išsirinkti tinkamą kortelę reikėtų atsižvelgiant į asmeninius planus.


 • Kasdieniai finansai - 2020 04 27

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  Kelių bankų sąskaitas galima matyti viename interneto banke

  SEB banko klientai, prisijungę prie interneto banko, jau gali matyti „Swedbank“, „Citadele“ ir LHV bankų sąskaitas, turimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Į savo interneto banke matomų sąskaitų sąrašą galima įtraukti tiek kitų bankų sąskaitų, kiek tik pageidaujama, – jų skaičius nėra ribojamas, o paslauga teikiama nemokamai. Aktyvinti paslaugą ir privatūs, ir verslo klientai gali savarankiškai, prisijungę prie interneto banko.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 11 05

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Viskas, ko reikia, – telefono numeris. Patobulinus iki šiol veikusią SEB mobiliosios programėlės funkciją, pagal telefono numerį pinigus gali pervesti ar gauti bet kurio banko klientai. Tai tapo įmanoma bankams prisijungus prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su savo banko sąskaita.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 03 22

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

  Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo. Norite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.