Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2018 09 12
Banko kortelė | kredito kortelė | Bekontaktės kortelės

Debeto ar kredito kortelė – kurią rinktis?

Debeto ar kredito kortelė – kurią rinktis?

Mokėjimo kortelės kasmet populiarėja – jomis vis dažniau atsiskaitome ir už brangesnius, ir už smulkius pirkinius. Vis dėlto mokėjimo kortelės turi ir daugiau funkcijų. Kad neapsiriktumėte rinkdamiesi mokėjimo kortelę, pirmiausia svarbu žinoti, jog mokėjimo kortelės yra dviejų pagrindinių tipų – debeto ir kredito. Kuo jos viena nuo kitos skiriasi?

Debeto kortelė

Šio tipo mokėjimo kortele galima atsiskaityti parduotuvėse, kavinėse, už transporto, apgyvendinimo paslaugas ir kt. Ja naudotis galima bet kurioje vietoje, kur yra mokėjimo kortelių skaitytuvas. Naudojantis debeto mokėjimo kortele  galima pirkti ir internetu. Prisijungę prie interneto banko, galite papildyti su kortele susietą sąskaitą, į kurią gaunamas atlyginimas ar kitos pajamos, taip pat nuolat stebėti, kiek turite sąskaitoje pinigų.

Ir debeto „SEB Mylimiausia Mastercard“, ir kredito kortelė „Mastercard Standard“ gali būti ir bekontaktė, kai už paslaugas ar prekes sumokama vos prilietus kortelę prie kortelių skaitytuvo. Lietuvoje bekontakčiu būdu galima atsiskaityti, jei pirkinių suma neviršija 25 eurų. Ši funkcija suteikia galimybę daug greičiau atsiskaityti už nedidelius pirkinius, kadangi pirkėjui nereikia įdėti mokėjimo kortelės į skaitytuvą ir įvesti PIN kodo.

Tėvai, užsakantys mokėjimo kortelę vaikams, dažniausiai renkasi būtent debeto kortelę, nes gali nuotoliniu būdu stebėti vaiko išlaidas.

Kredito kortelė

Kredito kortelė nuo debeto skiriasi tuo, kad, turint kredito kortelę, galima  naudotis kreditu, kuris, atsižvelgiant į kliento pajamas, gali siekti iki kelių tūkstančių eurų. Tokios kortelės turėtojai gali pirkti didesnius pirkinius ir saugiai jaustis keliaudami: naudojantis kredito kortele galima lengvai užsisakyti viešbučio kambarį, nusipirkti lėktuvo bilietą internetu. Atliekant šiuos veiksmus, kortelės sąskaitoje esantys pinigai automatiškai pakeičiami į vietinę valiutą. Taip pat kredito kortelės turėtojai gali nemokamai naudotis kelionės draudimu.

Kredito kortelės gali prireikti ir nuomojantis automobilį. Kredito kortelė, kuria atsiskaitoma, šios paslaugos teikėjui yra ir saugumo garantas.

Kredito kortelė, kaip ir debeto mokėjimo kortelė, gali būti naudojama ir kaip bekontaktė kortelė

Kaip atskirti korteles?

Kredito kortelę nuo debeto atskirti labai lengva. Kokio tipo kortelė jūsų rankose, yra parašyta  pačioje kortelėje.

Kokią kortelę rinktis?

Kiekvieno žmogaus įpročiai yra skirtingi, todėl vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Kai kuriems labai svarbu  lengvai pirkti internetu, kitiems – atsiskaityti bekontakčiu būdu, tretiems – apsidrausti kelionių draudimu, nes jie daug keliauja. Debeto kortelės pakanka tiems, kurie naudoja ją kasdien atsiskaitydami, bet neplanuoja didesnių pirkinių ar netikėtų išlaidų bei kelionių.

Ir „Visa“, ir „Mastercard“ mokėjimo kortelėmis galima atsiskaityti beveik visose pasaulio šalyse, bet nereikia pamiršti, kad vis dar yra pardavėjų, kurie pirmenybę teikia gryniesiems pinigams.

Kortelės pasirinkimas priklauso nuo asmens poreikių, pirkimo įpročių, todėl išsirinkti tinkamą kortelę reikėtų atsižvelgiant į asmeninius planus.


 • Kasdieniai finansai - 2018 01 23

  8 svarbūs faktai apie bekontaktes korteles

  8 svarbūs faktai apie bekontaktes korteles

  Bekontaktės mokėjimo kortelės nuo įprastų skiriasi tuo, kad jomis galima atsiskaityti už pirkinius labai greitai, vos per kelias sekundes. Lietuvoje atsiskaitant bekontakčiu būdu ir neviršijant 25 eurų, kortelės nereikia įdėti į skaitytuvą, taip pat neprašoma įvesti PIN kodo – pakanka kortelę pridėti prie skaitytuvo.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2018 06 14

  Ar tikrai reikia lietuviui 57 eurų piniginėje?

  Ar tikrai reikia lietuviui 57 eurų piniginėje?

  Vidutiniškai lietuvio piniginėje galima rasti 57 eurus grynųjų pinigų. Daugiau negu vidutiniškai savo piniginėse turi prancūzas, suomis ar belgas, kurių vidutinės pajamos yra bent keturis kartus didesnės negu lietuvio. Tokius duomenis pateikia Europos Centrinis Bankas pernai paskelbtame tyrime, kuriame yra ir daugiau pastebėjimų, rodančių, kiek dar Lietuvoje yra galimybių mažinti grynųjų pinigų naudojimą žmonėms atsiskaitant už prekes ar paslaugas, juolab kad technologijos sparčiai vystosi ir atsiskaityti negrynaisiais pinigais yra ir bus dar greičiau ir patogiau negu buvo anksčiau.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2016 07 01

  Netekote piniginės? Būtini veiksmai, kurių nepadarius teks gailėtis

  Netekote piniginės? Būtini veiksmai, kurių nepadarius teks gailėtis

  Nukentėję nuo kišenvagių ar tiesiog pametę piniginę gali paliudyti, kiek daug pastangų, laiko ir lėšų reikia, norint apsisaugoti nuo gresiančių dar didesnių nemalonumų ir nuostolių. Tad kaip elgtis pastebėjus, kad netekote piniginės?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.