Keisti kalbą:

Kokia yra komandos svarba?

Idėjai įgyvendinti reikalinga komanda. Šiame vaizdo įraše vienas geriausių šalies someljė ir „Dine“ restorano vadovas Arminas Darasevičius pataria, kaip atrasti tinkamus darbuotojus, kaip išlaikyti aktyvų darbuotojų įsitraukimą ir atrinkti vienas kitą papildančių žmonių komandą, kuri yra ir bus Jūsų verslo sėkmės variklis.

Verslo vystymui #Augimas
  • Kas svarbiau: turėti gerą idėją ar komandą?
  • Kokia yra komandos svarba?
  • Kaip suformuoti gerą komandą?

Kas svarbiau: turėti gerą idėją ar komandą?

Pirma turi būti idėjos, tada turi būti komanda, kuri tas idėjas įgyvendina. Paskui jau ta komanda gali kelti ir kurti naujas idėjas. Iš esmės, visa kibirkštis prasideda nuo pirmosios idėjos. Nuo svajonės, nuo noro kažką padaryti. Ir tada jau atsiranda komanda, kuri visa tai bando įgyvendinti.

Kokia yra komandos svarba?

Visų pirma, man atrodytų, kad kokio dydžio verslas yra. Galbūt tu vienas gali laisvai sukurti kokią nors konsultavimo įmonę ir konsultuoti kitus vienas be komandos ir bus puiku. Kiti tikslai, kitos veiklos, jos reikalauja komandos. Tarkim, mes dirbam restoranuose – mes be komandos iš viso nieko negalim padaryti. Tai mes kitaip, tarkim, tada su kolega turėtumėm turėti kioskelį, kuriame jis gamintų, aš bendraučiau su klientais ir toks būtų mūsų verslo dydis. Ir daugelį verslų aš įsivaizduoju, jeigu tai yra bent kiek didesnis verslas su ambicingesniais tikslais, tai be komandos – jokių šansų. Čia nėra ką net galvoti.
O įsivaizduoti, kad restorane turi kažkokią „super“ slaptą idėją, šiek tiek naivu. Ir šiaip atrodytų naivu yra  galvoti taip, kad tu darai kažką tokio naujo, ko niekas nežino. Aišku, galbūt kažkokios naujos programėlės, kurios dabar čia veikia ir panašiai, tai ten galbūt tai yra naujoviškumas, bet pas mus taip nėra.

Kokių darbuotojų ieškote jūs?

Kas mums svarbiausia, mes nežiūrim į tai, kiek žmogus nori uždirbti, mažiau kreipiam į tai dėmesį. Nežiūrim į tai, ką jisai sugeba, ne. Mes sakom, ar tu nori būti kartu su mumis? Ar tu nori dirbti virtuvėje, pavyzdžiui? Ar tu nori būti geru padavėju? Ir jeigu noro yra pakankamai daug, patirtį, bagažą mes galim pridėt.

Kaip komanda prisidėjo prie jūsų verslo tikslų?

Mes turim dvejopą modelį. Mūsų virtuvė yra pakankamai kūrybiška. Ypatingai „Time“ virtuvė, kurioje kiekvieną dieną skiriasi du meniu – yra pietų ir vakaro meniu. Kiekvieną dieną atėjusi komanda yra visiškam strese. Kitaip sakant, jie sukuria restoraną kiekvieną dieną iš naujo. Tai mums labai svarbu. Aišku, tai buvo mūsų idėja, mūsų noras padaryti taip, kad tai vyktų, bet vienareikšmiškai jie kuria kiekvieną dieną. O ir kiekvienos visos naujos idėjos naujiems patiekalams, naujam požiūriui, naujam pasiūlymui, naujam elgesiui, naujam produkto įtraukimui į pardavimą, tai ir yra, man atrodytų, svarbiausia, ką komanda gali padaryti. Sprendimus priimam mes kartu, bet pasiūlymai ateina iš jų.

Palinkėjimas jauniesiems verslininkams.

Palinkėti norėčiau pasiryžimo. Pasiryžimo siekti savo tikslo ir nuveikti kažką savo gyvenime arba sukurti kažką, ar tai būtų restoranas, ar tai bandelių kepyklėlė, ar tai būtų sportbačių gamykla, ar tai būtų saldainių fabrikas, ar tai dar kažkas, reiktų sukurti arba sugalvoti tą tikslą, dėl ko visa tai turi atsirasti. Ir jeigu turi tikslą, bandyti jo siekti. Ir suvokti, kad tai atims labai labai daug laiko. Tai yra ir dieną, galbūt, ir naktį, ir mes pašvęsdami savo gyvenimą ir aukodami savo laiką galim gauti kažkokį vaisių. Man atrodytų, kad reikia siekti tikslų ir vaisiai bus. To ir linkiu – siekti savo tikslo.

Kiekvienam Jūsų verslo etapui

1
 

  Verslo pradžiai  

Ekspertų įžvalgos sėkmingai verslo pradžiai – nuo idėjos išgryninimo iki rinkodaros patarimų. 

2
 

  Verslo vystymui  

Efektyvus verslo valdymas ir gerosios praktikos: operacijų ir procesų optimizavimas, komandos plėtra ir kt. 

3
 

  Verslo augimui  

Rinkos dalyvių požiūris į klientų bazės plėtojimą, pažangų technologijų naudojimą, verslo modelio adaptavimą. 

Pasitikėjimas savimi. Kiekvieno sėkmingo verslo pradžia

Pradėkite verslą su SEB

Sužinoti daugiau