Switch to mobile version. Į viršų

Namai - 2019 05 16
Būstas | remontas | vartojimo paskola

Jei būsto remontui santaupų nepakanka, išeitis – pasiskolinti

Jei būsto remontui santaupų nepakanka, išeitis – pasiskolinti © Ostap Senyuk, Unsplash

Ką daryti, jei planuojate didesnius pirkinius, bet santaupų tam nepakanka? Pavyzdžiui, norite iš pagrindų suremontuoti savo būstą ir tam jums reikia 5000 eurų, tad taupyti ar skolintis? SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas siūlo apsvarstyti kelis variantus.

Paskola būsto remontui – kada imti?

Ekspertų skaičiavimais, būsto remonto kaina prasideda nuo 70 eurų už kvadratinį metrą. Galutinė sąmatos kaina priklauso nuo individualių norų ir to, ar norima atlikti tik kosmetinį remontą, ar būstą rekonstruoti iš pagrindų. Kapitalinio būsto remonto kaina gali siekti ir kelis šimtus eurų už kvadratinį metrą. Tad turint kiek didesnį nei 50 kvadratinių metrų butą, jo remontui gali prireikti apie 5 000 eurų.

Jeigu jūsų šeimos mėnesio pajamos nesiekia pusantro tūkstančio eurų, gali būti nelengva sukaupti būsto remontui reikiamą sumą. Jei nuspręsite taupyti, gana ilgai teks kruopščiai planuoti savo finansus ir atsisakyti spontaniškų ir ne pirmosios būtinybės pirkinių.

Tokiu atveju T. Povilauskas siūlo apsvarstyti galimybę pasiskolinti reikiamą sumą iš banko. 

Paskola pagal poreikį

Ką daryti, jei planuojate remontą, bet santaupų tam nepakanka? Vartojimo paskola gali būti suteikiama neįkeičiant turto ir lanksčiomis sąlygomis, todėl Jūs galėsite greitai pasiskolinti pinigų savo norams įgyvendinti. Gavę paskolą būsto remontui, darbus galėsite pradėti nedelsdami.

 

Galėsite patys pasirinkti, per kiek laiko grąžinti paskolą, atsižvelgdami į tai, kokias mėnesio įmokas galėsite mokėti bankui pernelyg stipriai savęs neapsunkindami.  

Paskolą galite grąžinti ir anksčiau

Be to, visada galima grąžinti vartojimo paskolą anksčiau negu nustatyta paskolos sutartyje.

„Jeigu jūsų pajamos padidėjo ir jūs galite greičiau grąžinti paskolą, tą ir rekomenduočiau padaryti. Greičiau atsiskaitę su banku, jūs galėsite sutaupyti tą pinigų sumą, kurią išleistumėte paskolos palūkanoms apmokėti. Veiksmai, kuriuos reikia atlikti, norint grąžinti paskolą pirma laiko, būna nustatyti paskolos sutartyje. Ten pat numatytas ir už paskolos grąžinimą anksčiau numatyto laiko nustatytas mokestis, kurį vieni bankai taiko, kiti – ne“, – sakė T. Povilauskas.

Tiems, kurie galvoja apie būsto remontą ir suka galvą, iš kur gauti reikiamą pinigų sumą, SEB banko ekonomistas siūlo dar vieną sprendimo būdą.

Taupyti būsto remontui iš anksto

„Sprendimas remontuoti būstą paprastai nėra spontaniškas. Dažniausiai jis priimamas tik viską gerai apgalvojus ir įvertinus savo galimybes. Jei artimiausiu metu neplanuojate keisti savo gyvenamosios vietos ir žinote, kad po kelerių metų jums bet kuriuo atveju  bus reikalingas būsto remontas, reikiamą sumą galite pradėti po truputį kaupti iš anksto. Pavyzdžiui, kas mėnesį būsto remontui atidėdami po 100 eurų, reikiamą 5000 eurų sumą galėtumėte sutaupyti per ketverius metus“, – patarė T. Povilauskas.

Jei anksčiau nesate taupę didesniems pirkiniams, tai gali atrodyti sunkiai įgyvendinama. Vis dėlto pabandyti išties verta – teigiamas rezultatas jus nustebins. Pradėję taupyti, jūs labiau vertinsite kiekvieną sukauptą eurą ir juos leisite kur kas atsakingiau. 

„Atsakingai elgtis su pinigais ir taupyti patarčiau išmokti visiems ir kaip galima anksčiau, nepriklausomai nuo to ar jūsų svajonėms įgyvendinti reikia mažų ar didelių investicijų“, – patarė SEB ekonomistas T. Povilauskas.

Sužinokite preliminarią paskolos sumą, kurią galėtumėte pasiskolinti, pasinaudoję vartojimo kredito skaičiuokle.


 • Namai - 2017 10 24

  Kiek kainuoja įsirengti nuosavą būstą?

  Kiek kainuoja įsirengti nuosavą būstą?

  Šiemet nuosavą būstą įsigijusi Viktorija ne vieną mėnesį planavo, skaičiavo, tarėsi su specialistais, kol įsikūrė jaukiuose namuose. Savarankiškai įsirengti gražų, kokybišką ir praktišką būstą panorusi mergina galutiniu rezultatu labai džiaugiasi, tačiau pripažįsta, kad itin pravertė turimos pažintys ir jos pačios bei artimųjų indėlis.

  Daugiau

 • Namai - 2016 08 25

  Apie ką verta pagalvoti prieš įkuriant naujus namus?

  Apie ką verta pagalvoti prieš įkuriant naujus namus?

  Ką tik įsigyto būsto sienos, kad ir kokios naujos jos būtų, namams jaukumo nesuteiks. Tam, kad patogiai jaustumėtės savo naujame būste ir galėtumėte jį vadinti tikrais svajonių namais, gali reikėti visai nedaug – galbūt naujų baldų, gyvenimą palengvinančios buitinės technikos ar tiesiog perdažytų sienų. Tačiau ką daryti, jei savų lėšų tam nėra?

  Daugiau

 • Namai - 2019 06 12

  Pirkti ar pačiam statyti namą? Patarimai iš pirmų lūpų

  Pirkti ar pačiam statyti namą? Patarimai iš pirmų lūpų

  Statyti namą nuo pamatų patiems pagal savo skonį ir šeimos poreikius ar pirkti jau pastatytą, į kurį būtų galima keltis gyventi dabar pat, ir apsaugoti save nuo nereikalingų rūpesčių? Šis klausimas kamuoja kone kiekvieną, svajojantį apie patogų gyvenimą nuosavame name. Apsispręsti sunkiau, kai namas yra pirmas nuosavas jaunos šeimos būstas.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Į ką atkreipti dėmesį planuojant įsigyti būstą?

Įsigydami naujus namus jauskitės tvirtai

Patarsime Jums rūpimais būsto paskolos klausimais. Daugiau apie būsto paskolą.

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.