
JAV bankų sektorius tempė akcijų biržas žemyn
JAV akcijų biržos vakar pajudėjo žemyn – NASDAQ indeksas traukėsi 0,47 proc., o S&P 500 – 0,63 procento. Tarp sektorių krito visi, išskyrus nežymiai augusį informacinių technologijų, o prasčiausius rezultatus fiksavo finansų sektorius, smukęs 2,8 procento. Krito tiek bankų, tiek draudimo įmonių akcijos po to, kai keli regioniniai JAV bankai pranešė apie sukčiavimo atvejus, susijusius su komercinio nekilnojamojo turto paskolomis, dėl kurių įstaigos patyrė keliasdešimčių milijonų nuostolius. Šie pranešimai pasirodė po praėjusią savaitę įvykusio „Tricolor Holding“ – automobilių lizingo paslaugas teikusios įmonės – bankroto, kurio kontekste taip pat kalbama apie galimus sukčiavimo atvejus. Nors vakar bankų paskelbtų nuostolių suma santykinai nėra didelė, pastarųjų įvykių visuma paskatino baimes apie galimas platesnio masto problemas kredito rinkoje.
Aukso kaina vakar toliau kilo į naujas aukštumas, o naftos krito į žemiausią lygį šiais metais. Geopolitinės įtampos, JAV vyriausybės uždarymas bei investuotojų baimės dėl didžiųjų ekonomikų viešųjų finansų būklės yra vienos pagrindinių priežasčių, palaikančių tolesnį spartų aukso kainos augimą. Taurusis metalas vakar pabrango dar beveik 3 proc., peržengdamas 4300 USD už Trojos unciją lygį. JAV 10 metų obligacijų pajamingumas mažėjo 7 baziniais punktais, nukrisdamas žemiau 4 proc. ribos. Tuo tarpu „Brent“ naftos kaina vakar smuko apie 1,5 proc. – iki 61 USD už barelį – po to, kai buvo paskelbta apie spartesnį nei tikėtasi JAV komercinių naftos atsargų augimą, kas buvo įvertinta kaip ženklas apie besiformuojantį perteklių naftos rinkoje, kurį prognozuoja analitikai. Dabartinis naftos kainos lygis yra žemiausias šiais metais.
Europos biržos vakar dieną užsidarė pozityvia nata, STOXX600 indeksui paaugus 0,69 procento. Tarp sektorių daugiausiai kilo nebūtinojo vartojimo (+3 proc.), pramonės (+1,1 proc.) ir komunalinių paslaugų (+1 proc.) sektoriai. Nežymiai smuko tik energetikos ir finansų sektoriai. Vokietijos DAX vakar augo 0,38 proc., Prancūzijos CAC – 1,38 proc., Italijos FTSE MIB – 0,48 proc., o Baltijos šalių OMX Baltic Benchmark indeksas – 0,51 procento.
Prancūzijos vyriausybė, vadovaujama premjero Lecornu, vakar išgyveno nepasitikėjimo balsavimus, taip išvengdama dar vienos vyriausybės griūties ir gilėjančios politinės krizės. Premjerui pavyko suburti pakankamą paramą po sprendimo sustabdyti nepopuliarią pensijų reformą (kuria buvo numatyta pensinį amžių didinti nuo 62 iki 64 metų), kas padėjo palenkti opozicinių socialistų partiją. Vis dėlto ši politinė stabilizacija reikalaus didesnių fiskalinių išlaidų, dar labiau didinančių spaudimą jau ir taip įtemptai šalies viešųjų finansų būklei.
Vakar D. Trumpas telefonu kalbėjosi su V. Putinu ir sutarė, kad kitą savaitę įvyks aukšto lygio derybininkų susitikimas, po kurio Budapešte turėtų susitikti pats Trumpas su Putinu. Trumpas vakarykštį pokalbį įvardijo kaip „labai produktyvų“, nepaisant iki tol reikšto nepasitenkinimo dėl Rusijos toliau vilkinamo taikos derybų proceso. Šiandien Vašingtone turėtų įvykti Trumpo ir Zelenskio susitikimas, po kurio bus laukiama signalų, kaip keisis D. Trumpo retorika Rusijos atžvilgiu. Tikėtina, kad sutarus dėl susitikimo su Putinu, Trumpas susilaikys nuo svarbių sprendimų, tokių kaip „Tomahawk“ raketų perdavimas Ukrainai.
„Biržos laikmačio“ prenumerata
Pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. AB SEB bankas šį dokumentą parengė remdamasis informacija, gauta iš, banko nuomone, patikimų, tačiau jo paties nepatikrintų šaltinių. AB SEB bankas neatsako už šios informacijos tikslumą ar išsamumą. Dokumentas negali būti kopijuojamas, dauginamas, perspausdinamas, ar kitaip atgaminamas be SEB banko sutikimo. Leidinys parengtas pagal Bloomberg, BNS, Verslo žinios, NASDAQ OMX informaciją.