
JAV ir Japonijos prekybos susitarimas kilstelėjo Azijos biržas aukštyn
JAV pasiekė prekybos susitarimą su Japonija, pagal kurį numatyti 15 proc. muitai visam importui iš Japonijos, įskaitant automobilių sektorių. Tai mažesnis tarifas už 25 proc., kuris grėsė šaliai nuo rugpjūčio 1 d. Susitarimas taip pat numato, kad Japonija įsipareigoja įkurti 550 mlrd. fondą investicijų finansavimui JAV, nupirkti 100 „Boeing“ orlaivių, padidinti gynybos sektoriaus ir ryžių pirkimus. Japonija taip pat priims JAV gaminamų automobilių ir sunkvežimių saugumo standartus, taip sumažinant netarifinius barjerus JAV automobilių sektoriaus eksportui. Vakar taip pat paskelbta, kad JAV sudarė prekybos susitarimą su Filipinais, pagal kurį Filipinai mokės 19 proc. muitą. Azijos rinkos šias naujienas pasitiko teigiamai: Japonijos NIKKEI 225 akcijų indeksas šoktelėjo 3,5 proc., vedamas „Toyota“ korporacijos, kurios akcijų kaina brango 15 procentų.
JAV iždo sekretorius S. Bessentas kitą savaitę Stokholme susitiks su Kinijos atstovais trečiajam prekybos derybų raundui. Pasak Bessento, dabartinės prekybos paliaubos tarp JAV ir Kinijos baigiasi rugpjūčio 12 d., todėl susitikimo metu bus siekiama jas pratęsti. Jis taip pat teigė, kad šį kartą derybos gali apimti ir platesnį temų ratą, įskaitant Pekino naftos pirkimus iš sankcionuotų šaltinių, tokių kaip Rusija ir Iranas. Vakar D. Trumpas pareiškė, kad netolimoje ateityje gali susitikti su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu, sukuriant lūkestį, kad šalių derybos dėl prekybos susitarimo juda teigiama linkme.
JAV akcijų biržos vakar judėjo skirtingomis kryptimis. NASDAQ mažėjo 0,39 proc., o S&P 500 kilstelėjo aukštyn 0,06 proc. Tarp sektorių geriausią rezultatą fiksavo sveikatos priežiūros ir farmacijos sektoriai (1,9 proc.), kuriuose pozityvumo įnešė paskelbti geri įmonių finansiniai rezultatai, tuo tarpu didžiausias kritimas fiksuotas informacinių technologijų (-1,08 proc.) sektoriuje. Tam įtakos turėjo pranešimai, kad „OpenAI“ ir „SoftBank“ 500 mlrd. vertės dirbtinio intelekto projektas susiduria su sunkumais, dėl kurių buvo atidėti projekto įgyvendinimo terminai.
Europos akcijų biržos daugiausia fiksavo neigiamus rezultatus. STOXX600 indeksas mažėjo 0,41 proc., daugiausiai dėl kritusių informacinių technologijų (-2,12 proc.) ir pramonės (-1,4 proc.) sektorių įmonių kainų. Geriausius rezultatus fiksavo komunalinių paslaugų (1,32 proc.) ir komunikacinių paslaugų (0,7 proc.) sektoriai. Vokietijos DAX vakar smuko 1,09 proc., Prancūzijos CAC – 0,69 proc., o Italijos FTSEMIB nekito. Baltijos šalių OMX Baltic Benchmark indeksas mažėjo 0,01 proc. Euras dolerio atžvilgiu vakar stiprėjo 0,36 proc., peržengdamas 1,17 ribą. Brent naftos kaina mažėjo 0,9 proc. – iki 68,8 JAV dolerio už barelį, o auksas brango 0,97 proc. – iki 3440 JAV dolerių už Trojos unciją.
„Biržos laikmačio“ prenumerata
Pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. AB SEB bankas šį dokumentą parengė remdamasis informacija, gauta iš, banko nuomone, patikimų, tačiau jo paties nepatikrintų šaltinių. AB SEB bankas neatsako už šios informacijos tikslumą ar išsamumą. Dokumentas negali būti kopijuojamas, dauginamas, perspausdinamas, ar kitaip atgaminamas be SEB banko sutikimo. Leidinys parengtas pagal Bloomberg, BNS, Verslo žinios, NASDAQ OMX informaciją.