
JAV muitų grąžinimas nukeliamas į rugpjūtį
JAV akcijų indeksai vakar smuktelėjo D. Trumpui paskelbus „atviruosius laiškus“ dėl 25–40 proc. dydžio muitų įvedimo Japonijai, Pietų Korėjai, Pietų Afrikai ir dar kelioms šalims nuo rugpjūčio 1 d. Nors S&P 500 ir Nasdaq traukėsi atitinkamai 0,79 proc. ir 0,92 proc., rinkų reakciją galima laikyti pakankamai nuosaikia – iš dalies dėl to, kad rugpjūčio 1 d. terminas reiškia daugiau laiko prekybos susitarimams pasiekti. Be to, pripažįstama, jog naujas terminas nėra griežtas ir gali būti koreguojamas, kaip ir iki šiol paskelbti tarifų dydžiai. JAV iždo sekretorius S. Bessentas tikino, kad artimiausiomis dienomis bus pristatyta keliolika prekybos susitarimų. Be to, planuojamas susitikimas su Kinijos atstovais, kurio metu bus aptarta prekyba. JAV dolerio indeksas vakar stiprėjo 0,53 proc., euras dolerio atžvilgiu krito 0,37 proc., o Japonijos jena – 0,93 procento. Nepaisant vyraujančio neapibrėžtumo finansų rinkoje, JAV ilgo laikotarpio obligacijos vakar pigo – 10 metų obligacijų pajamingumas šoktelėjo 4 baziniais punktais, priartėdamas prie 4,4 proc. ribos.
„Politico“ vakar pranešė, kad JAV pasiūlė ES susitarimą, pagal kurį visam ES importui būtų taikomas 10 proc. muitas, numatant išimtis daliai jautrių sektorių, tokių kaip orlaiviai ir alkoholiniai gėrimai. ES pusėja tikimasi, kad iki rugpjūčio 1 d. pavyks pasiekti tarpinį susitarimą su 10 proc. muitais, o vėlesniame etape bus deramasi dėl ilgalaikio susitarimo. Pozityvios naujienos prekybos derybų fronte kilstelėjo Europos akcijų indeksus aukštyn. Europos įmonių indeksas Stoxx 600 augo 0,44 proc., vedamas informacinių technologijų ir finansų sektoriaus. Dauguma regioninių biržų taip pat fiksavo teigiamus rezultatus: Vokietijos DAX kilo 1,2 proc., Prancūzijos CAC – 0,35 proc., Italijos FTSEMIB – 0,74 procento. Baltijos šalių OMX Baltic Benchmark vakar smuktelėjo 0,63 proc., daugiausia dėl telekomunikacijų ir finansų sektoriaus įmonių kritimo.
„Tesla“ akcijos vakar krito beveik 7 proc., kai bendrovės vadovas E. Muskas paskelbė apie naujos politinės partijos – „America Party“ – steigimą. Tai sukėlė aršią JAV prezidento D. Trumpo reakciją ir įžiebė nerimą tarp investuotojų, kad E. Muskas vis giliau įsitraukia į politinę veiklą, kuri jau kurį laiką laikoma žalinga jo verslui. Tai buvo didžiausias „Tesla“ akcijų kritimas nuo birželio pradžios, kai E. Muskas susikirto su D. Trumpu dėl mokesčių reformos, kurią E. Muskas smarkiai kritikavo dėl didėsiančio biudžeto deficito ir augsiančios valstybės skolos – tai pagrindinės problemos, kurias jis siekė spręsti, imdamasis vadovauti Vyriausybės efektyvumo departamentui (DOGE).
Pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. AB SEB bankas šį dokumentą parengė remdamasis informacija, gauta iš, banko nuomone, patikimų, tačiau jo paties nepatikrintų šaltinių. AB SEB bankas neatsako už šios informacijos tikslumą ar išsamumą. Dokumentas negali būti kopijuojamas, dauginamas, perspausdinamas, ar kitaip atgaminamas be SEB banko sutikimo. Leidinys parengtas pagal Bloomberg, BNS, Verslo žinios, NASDAQ OMX informaciją.