„Meta“ ir „Tesla“ ketvirčio rezultatai įvertinti teigiamai, o „Microsoft“ – nuvylė
JAV akcijų biržos vakar judėjo nedaug. NASDAQ indeksas ūgtelėjo 0,17 proc., o S&P 500 dieną uždarė su nedideliu minusu, nors prekybos sesijos metu indeksas buvo pakilęs į naujas aukštumas, peržengdamas psichologiškai svarbią 7 000 punktų ribą. Iš sektorių vakar labiausiai kilo energetikos (+0,7 proc.) ir informacinių technologijų (+0,6 proc.) sektoriai, o didžiausius kritimus užfiksavo nekilnojamojo turto (-0,9 proc.) ir būtinojo vartojimo (-0,8 proc.) sektoriai. Investuotojams technologijų sektoriuje optimizmo vakar suteikė pranešimai, kad „Nvidia“, „Microsoft“ ir „Amazon“ svarsto galimybę kartu investuoti į „ChatGPT“ kuriančią bendrovę „OpenAI“ net 60 mlrd. JAV dolerių. „Nvidia“ akcijų kaina vakar pakilo 1,6 proc., o visas puslaidininkių sektorius bendrai augo apie 2 procentus.
Vakar paskelbti „Meta“ ir „Tesla“ ketvirčio rezultatai investuotojų buvo įvertinti teigiamai, tuo tarpu „Microsoft“ rezultatai nuvylė. „Meta“ pranešė apie geresnius nei tikėtasi pajamų ir pelno rodiklius bei rekordinio dydžio investicijų planus, orientuotus į dirbtinio intelekto infrastruktūros plėtrą. Bendrovė taip pat pateikė stiprias gaires dėl ateinančio ketvirčio rezultatų. Po prekybos valandų „Meta“ akcijų kaina šoktelėjo 7,5 procento. „Tesla“ automobilių pardavimų pajamos mažėjo, tačiau padidėjusios maržos ir išaugusios pajamos iš kitų veiklų leido bendrovei viršyti pelno lūkesčius. „Tesla“ akcijų kaina pakilo 2,5 procento. Tuo tarpu „Microsoft“ akcijos smuko beveik 6 proc., investuotojams neigiamai įvertinus lėtėjantį debesijos verslo pajamų augimą bei iki rekordinių aukštumų išaugusias investicines išlaidas.
Kaip ir buvo tikėtasi, FED vakar palūkanų normų nepakeitė – jos liko ties 3,75 procento. Po posėdžio paskelbtame pranešime ir spaudos konferencijos metu buvo akcentuota, kad matomi darbo rinkos stabilizacijos ženklai, ekonomika augo pakankamai sparčiu tempu, o infliacijos rizikos išlieka padidėjusios. Apskritai makroekonominė situacija vertinama šiek tiek geriau nei per praėjusį posėdį, todėl rinka kiek atitolino lūkesčius dėl tolesnio palūkanų normų mažinimo, bet vis gana užtikrintai tikisi, kad kitas mažinimas įvyks birželio mėnesį. Kartu tai reiškia, kad kitas FED palūkanų žingsnis bus daromas naujam FED vadovui, kadangi Jerome’o Powello kadencija baigiasi gegužės mėnesį. Kas jį pakeis, kol kas nėra aišku.
D. Trumpas vakar socialiniame tinkle pranešė, kad link Irano juda didelės JAV karinio laivyno pajėgos, pasirengusios smogti Iranui, jei nebus greitai pasiektas susitarimas dėl Irano branduolinės programos. Trumpas įspėjo, kad kita JAV ataka būtų gerokai didesnė nei ankstesnė, nukreipta prieš Irano branduolinės programos taikinius. Šie grasinimai atnaujino rizikas dėl galimo karo Artimųjų Rytų regione, kuris galėtų sutrikdyti naftos tiekimą per laivybai itin svarbų Hormūzo sąsiaurį. Auganti geopolitinė įtampa ir pastarosiomis dienomis susilpnėjęs JAV doleris šią savaitę kilstelėjo „Brent“ rūšies naftos kainą apie 6 proc. ir priartino ją prie 70 JAV dolerių už barelį lygio. Tuo pačiu metu toliau fiksuojamas tolesnis spartus tauriųjų metalų kainų augimas. Aukso kaina vien šiandien pabrango beveik 3 proc. ir priartėjo prie 5 600 JAV dolerių už Trojos unciją lygio, o sidabro kaina pakilo daugiau nei 2 proc. – link 120 JAV dolerių už Trojos unciją.
Dauguma Europos biržų vakar krito. STOXX 600 indeksas traukėsi 0,75 proc., daugiausia dėl smukusių sveikatos priežiūros (-2,5 proc.), nebūtinojo vartojimo (-1,9 proc.) ir informacinių technologijų (-1,0 proc.) sektorių. Didžiausią augimą vakar fiksavo nekilnojamojo turto (+1,3 proc.) ir energetikos (+1,1 proc.) sektoriai. Vokietijos DAX vakar krito 0,29 proc., Prancūzijos CAC – 1,06 proc., Italijos FTSE MIB – 0,66 procento. Tuo tarpu Baltijos birža išsiskyrė 0,12 proc. augimu.
Pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. AB SEB bankas šį dokumentą parengė remdamasis informacija, gauta iš, banko nuomone, patikimų, tačiau jo paties nepatikrintų šaltinių. AB SEB bankas neatsako už šios informacijos tikslumą ar išsamumą. Dokumentas negali būti kopijuojamas, dauginamas, perspausdinamas, ar kitaip atgaminamas be SEB banko sutikimo. Leidinys parengtas pagal Bloomberg, BNS, Verslo žinios, NASDAQ OMX informaciją.