Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2019 05 29 - 13:05

SEB banko tyrimas: praktikos reikšmę būsimai karjerai pripažįsta vis daugiau jaunuolių

Beveik du trečdaliai Lietuvos jaunuolių studijuodami yra atlikę profesinę praktiką. SEB banko Lietuvoje atliktas jaunimo taupymo ir finansinės elgsenos tyrimas atskleidė, kad 64 proc. 18−25 metų gyventojų įgijo profesinių žinių ir įgūdžių praktikos metu. Palyginti su ankstesniais metais, šį žinių gilinimo būdą besirenkančių jaunuolių daugėja – 2018 metų tyrimo duomenimis, praktiką atliko 60 proc. apklaustųjų.

Jaunųjų Lietuvos gyventojų nuomone, didžiausias praktikos privalumas yra galimybė įgyti tikros darbo patirties. Pastarąją įvardijo 84 proc. apklaustųjų. Kad praktika suteikia galimybę išsamiau susipažinti su pasirinkta profesija, mano 78 proc. respondentų, o 63 proc. apklausos dalyvių praktiką laiko proga pasitikrinti, ar tinkamai pasirinko profesiją. Tik maždaug trečdalis (35 proc.) apklaustųjų didžiausiu praktikos privalumu laiko progą geriau pažinti dominantį darbdavį. Tačiau 58 proc. jaunuolių praktikos metu siekia ne tik susipažinti su galimu darbdaviu, bet ir sulaukti pasiūlymo likti dirbti.

„Tokie lūkesčiai nėra be pagrindo, ir tai rodo SEB banko patirtis – iš tiesų praktikos metu gerai pasirodę jaunuoliai neretai sulaukia kvietimo likti čia dirbti. Jeigu tuo metu ir neturime pasiūlyti laisvos darbo vietos, gauta rekomendacija labai praverčia toliau planuojant savo karjerą. Todėl visiems šiuo metu studijuojantiems ir praktikai besirengiantiems būsimiesiems specialistams rekomenduojame praktiką vertinti taip pat kaip ir pirmąją savo nuolatinio darbo vietą. Pastebime, kad vis daugiau jaunuolių puikiai suvokia praktikos reikšmę būsimai karjerai. Kasmet sulaukiame gausaus būrio smalsių, labai motyvuotų jaunųjų kolegų“, − sako Vaidas Žagūnis, SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės departamento vadovas.

Anot jo, įgytos žinios ir patirtis būsimiesiems specialistams padeda ugdyti savivertę ir didinti jų paklausą darbo rinkoje. SEB banko tyrimo duomenimis, trečdalis jaunųjų gyventojų mano, kad šiuo metu labiausiai jų patirtį ir žinias atitinkantis atlyginimas būtų 500–800 eurų atskaičius mokesčius. Kiek didesnė dalis apklaustųjų, bemaž 37 proc., mano, kad jų gebėjimus atitiktų 800 – 1 200 eurų alga. Tik apie 15 proc. respondentų šiuo metu jaučiasi esą verti didesnio negu 1 200 eurų atlyginimo.

Keturi iš dešimties jaunuolių per artimiausius penkerius metus tikisi gauti dabartinį Lietuvos vidurkį (961,7 euro) lenkiantį atlyginimą ir per mėnesį uždribti nuo 1 000iki 1 500 eurų. Bemaž ketvirtadalis, 23,5 proc., savo perspektyvas vertina optimistiškiau – prognozuoja uždirbsiantys nuo 1 500 iki 2 000 eurų per mėnesį. Šią ribą perkopti ir dar didesnes pajamas gauti tikisi apie 17 proc. apklaustųjų. Panaši dalis, 18 proc., kiek pesimistiškesnė ir prognozuoja iki 1 000 eurų į rankas siekiantį atlyginimą.

„Trečius metus iš eilės atliekamas tyrimas liudija, kad jaunosios kartos gyventojų lūkesčiai ir toliau yra gana geri − jaunuoliai tikisi gana spartaus savo pajamų augimo, ir ši ambicija yra sveikintina. Belieka siekti, kad ambicijos būtų grindžiamos jaunuolių įgūdžiais, žiniomis ir patirtimi, kuriai įgyti profesinė praktika yra vienas efektyviausių būdų“, – pažymi V. Žagūnis.

Norėdamas suteikti būsimiesiems specialistams galimybių įgyti tokios patirties, SEB bankas šiemet antrus metus įgyvendina vasaros praktikos programą „Jaunimo laboratorija“, kurios metu jaunuoliai stažuosis įvairiuose banko padaliniuose, spręs tikrus verslo iššūkius, įgys praktinio darbo patirties ir galbūt užmegs būsimai karjerai svarbius profesinius ryšius. Iš viso į praktiką įvairiuose SEB padaliniuose jau atrinkta daugiau nei 20 pirmų–ketvirtų kursų studentų. Norą atlikti praktiką SEB banke šiemet pareiškė net 300 jaunuolių, studijuojančių Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose. „Jaunimo laboratorija“ prasidės birželį ir truks du mėnesius.

SEB banko taupymo ir finansinės elgsenos tyrimas atliktas šių metų kovo ir balandžio mėnesiais. Apklausoje dalyvavo 1 956 SEB banko klientai, kurių amžius 18–25 metai.
 

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.