Switch to mobile version. Į viršų

NAUJIENOS - 2019 06 17 - 16:00

SEB spartaus verslo augimo programos renginyje apdovanotos inovatyvios verslininkų idėjos

Sukūrusios inovatyvų produktą, paslaugą ar naują verslo modelį trylika mažų ir vidutinių įmonių baigė trečiąkart įgyvendintą SEB banko spartaus verslo augimo mokymų programą. Tris mėnesius trukusios nemokamos programos tikslas – diegiant inovacijas padėti įmonėms verslo mastą padidinti ne procentais, o keliais kartais.

Didžiausią pažangą padariusiomis įmonėmis pripažintos bendrovės „Igis“, sukūrusi sienų dažus ir glaistą viename, „Inovatyvių procesų sprendimai“, sukūrusi alkotesterių darbuotojų blaivumui tikrinti sistemą, ir „Pando Moto“, sukūrusi stilingą ir funkcionalią aprangą elektrinių transporto priemonių vairuotojams.

„Vienas svarbiausių dalykų, kad smulkusis ar vidutinis verslas galėtų augti ne procentais, o kartais, yra tinkamai išnagrinėti rinkos sąlygas. Tikėtina, kad iš tiesų rinka yra daug didesnė, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio, nes sukurtas inovatyvus produktas ar paslauga gali patraukti dėmesį net tų, kuriems anksčiau ji nebuvo įdomi. Globalizacija atveria naujas galimybes verslo plėtrai, tad vystant unikalius, analogų neturinčius ir dideliu konkurenciniu potencialu pasižyminčius produktus ar paslaugas, reikia neriboti savo ambicijų ir drąsiai žengti į užsienio rinkas. Taip pat svarbu suvokti, kad inovacija nebūtinai reiškia naują išrastą ar pritaikytą technologiją – konkuruoti galima inovatyviais kainų sprendimais, verslo modeliais, kokybe“, ‒ apie verslo augimo programą pasakojo SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

Mokymų programos partnerio, konsultacijų bendrovės „Civitta“ partneris Rokas Šalaševičius pabrėžė tiesioginio bendravimo su klientais svarbą: „Norint išsiaiškinti rinkos poreikius, būtina kuo anksčiau užmegzti dialogą su potencialiais pirkėjais. Jei norime, kad mūsų verslo idėja gyvuotų, reikia kuo daugiau kalbėtis su tais, kas norėtų pirkti mūsų produktą ar paslaugą, nes gauta informacija gali padėti išvengti problemų ateityje. Žinoma, rengiant verslo planą tikrai daug lengviau įsivaizduojamas problemas tiesiog surašyti popieriuje, bet dažnu atveju realybė pasirodo visai kitokia negu teorinės galimybės.“

Geriausių trejetuke – alkotesterių, drabužių ir dažų kūrėjai

Baigiamajame spartaus verslo augimo programos renginyje ekspertų komisija išrinko tris didžiausią pažangą padariusias komandas ir jų diegiamas inovatyvias idėjas. Ekspertų komisija vertino įmonių pristatytą problemą, vertės pasiūlymą, inovatyvumą, rinką ir komercializacijos planą. Iš viso komisija apdovanojo tris didžiausią pažangą padariusias bendroves.

SEB spartaus verslo augimo programos nugalėtojai

Pirmoji jų – tarptautinėje rinkoje jau spėjusi įsitvirtinti ir tolesnę plėtrą planuojanti įmonė „Igis“. Statybų sektoriuje veikianti bendrovė kuria sienų dažų ir glaisto mišinį, leidžiantį remonto darbus sutrumpinti net keturis kartus – optimizuoti procesus ir mažinti darbų skaičių.

Antroji įmonė, pelniusi komisijos skirtą prizą, – „Inovatyvių procesų sprendimai“. Ši bendrovė sukūrė išmaniųjų alkotesterių paslaugą, kurią ketina teikti įvairioms statybų, transporto, logistikos įmonėms. Paslauga skirta bendrovių darbuotojų blaivumui matuoti. Remdamasi rinkos tyrimų duomenimis, įmonė orientuojasi į Jungtinės Karalystės rinką. „Inovatyvių procesų sprendimai“ taip pat apdovanoti ir papildomu programos partnerio „Google“ prizu.

Trečioji apdovanota bendrovė – „Pando Moto“, iki šiol kūrusi motociklininkams skirtą aprangą. Mokymų programos metu bendrovė išvystė naują verslo idėją – sukūrė elektrinių transporto priemonių, tokių kaip motoroleriai ar paspirtukai, vairuotojams skirtą daugiafunkcę aprangą, vienu metu suderindama ne tik apsauginę funkciją, patogumą, bet ir stilių.

Suvienijo įvairių sričių ekspertus

Verslo augimo programa įgyvendinta naudojant akceleratoriaus modelį, kai ne tik suteikiamos teorinės žinios, bet įmonės kartu su mentoriais dirba visos programos įgyvendinimo metu. Dalyviams spartaus verslo augimo mokymų metu padėjo nepriklausomos konsultacijų bendrovės „Civitta“ asocijuoti partneriai, verslo vystymo profesionalai ir SEB ekspertai.

Programos renginiuose nagrinėtos įvairios temos: verslo idėjos įgyvendinimo procesas, klientų poreikių suvokimas, inovacijų pozicionavimas ir galimybių rinkoje vertinimas, idėjos realizavimo finansavimo apskaičiavimas, pardavimų skatinimas, klientų pritraukimas ir kiti aktualūs klausimai. Iš viso programos metu mokymuisi ir seminarams dalyviai paskyrė daugiau negu 50 valandų, daugiau negu 70 valandų dirbo su mentoriais.

Nors trečioji SEB spartaus verslo augimo mokymų programa baigta, įmonės galės toliau dirbti ir konsultuotis su mentoriais, o trys baigiamajame renginyje geriausiai įvertintos įmonės tai galės daryti nemokamai su geriausiais programos metu įvertintais lektoriais M. Wallace Green‘u ir Patrick‘u Collins‘u.

Dalyvauti spartaus verslo augimo programoje pretendavo beveik 70 įmonių. Iš jų buvo atrinktos bendrovės, labiausiai išsiskiriančios savo motyvacija, vadovų įsitraukimu. Tai nealkoholinių gėrimų, tekstilės, dažų gamintojai, telekomunikacijų, žemės ūkio sektoriaus atstovai ir kiti. Dauguma programoje dalyvavusių įmonių savo veiklą plėtoja jau kelerius ar keliolika metų, daugelis veikia ne tik į Lietuvos, bet ir užsienio rinkoje.

Verslo augimo mokymų programoje dalyvavusias ir savo idėjas pristačiusias įmones vertino komisija, kurią sudarė įmonės „Švaros broliai“ vykdomasis direktorius Donatas Voveris, vienas „Oberlo“ įkūrėjų ir internetinės rinkodaros vadovas Tomas Šlimas, įmonės „ACME Grupė“ direktorius Sergėjus Artemiukas, „Telesofto“ vadovas ir vienas įkūrėjų Algirdas Stonys, „Civitta“ partneris Rokas Šalaševičius, „Katalista Ventures“ vadovė ir viena įkūrėjų Greta Radzevičiūtė, „Google“ atstovas Audrius Janulis ir SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

SEB spartaus verslo augimo programos komisija

SEB banko spartaus verslo augimo programa yra nemokama ir skirta atrinktoms mažoms ir vidutinėms įmonėms. Programos dalyviai, įmonių vadovai, padedami bendrovės „Civitta“ konsultantų ir kviestinių lektorių, gali įgyti teorinių ir tiesiogiai versle pritaikomų žinių, kurios padėtų verslo mastą per trumpą laiką padidinti ne procentais, o keletą kartų. Ketvirtąją SEB banko spartaus verslo augimo programą planuojama įgyvendinti rudenį, dalyvių registracija į programą planuojama vasaros pabaigoje - rudens pradžioje.

SEB bankas šiai programai skyrė daugiau kaip 50 tūkst. eurų.

Pensija

Kontaktai

  • „Skype“
  • Savitarnos zonos
  • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.