Keisti kalbą:

Pensijų fondo informacija apie tvarumą

Paragraphs

Santrauka

Šia paslauga skatinami aplinkos  ir / arba socialiniai ypatumai, bet nesiekiama tvarių investicijų tikslo.

Investicijos į fondą padeda pereinant prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos, investuojant į švaresnės energijos alternatyvas ir technologijas, aukštos energetinės klasės pastatus, miškus ir kt.

Fondo valdytojai laikosi aktyvaus valdymo strategijos, kurios tikslas yra uždirbti konkurencingą investicijų grąžą ir skatinti aplinkos ir socialinius veiksnius. Taip pat investuojant fondo turtą, taikomi apribojimai tiesioginėms investicijoms į šiuos sektorius: prieštaringai vertinami ir branduoliniai ginklai, lošimai, tabakas, anglis ir kai kurie naftos ir dujų pramonės sektoriai.

Valdant fondą, yra nustatytas pagrindinis veiklos rodiklis, pagal kurį ne mažiau kaip 70 proc. į fondą investuojamų lėšų turi skatinti aplinkos ir socialinius ypatumus. Likusi turto dalis investuojama į turtą, priklausantį  kategorijai „Kita“, norint tinkamai diversifikuoti fondo turtą į turto klases ar rinkos segmentus, kuriuose dar nėra tinkamų investicijų, skatinančių aplinkos ir socialinius ypatumus. Siekiant skatinti aplinkos ir / ar socialinius ypatumus, investicijos į fondą yra atliekamos tiesiogiai investuojant į obligacijas ir akcijas (išleistas įmonių ir vyriausybių) arba netiesiogiai per investicinius fondus.

Fondo skatinamų aplinkos ir socialinių ypatumų bei tvarumo rodikliai yra neatsiejama investavimo sprendimų priėmimo ir valdymo  dalis. Viso investicijų gyvavimo ciklo metu jie yra reguliariai stebimi pagal Bendrovės nustatytas vidines procedūras. Visos naujos investicijos į fondą yra analizuojamos tvarumo atžvilgiu.

Aplinkos ir socialinių ypatumų duomenys gaunami iš išorinių duomenų teikėjų. Tai apima išmetamųjų dujų emisiją ir kitus aplinkos rodiklius, taip pat socialinių ir valdymo rodiklių vertinimą. Šiuo metu naudojami duomenų teikėjai yra ISS ir „Sustainalytics“ („Morningstar“ grupės įmonė). Duomenų teikėjai gauna duomenis tiesiogiai iš įmonės metinių ar tvarumo ataskaitų arba patys įvertina prieinamus viešus duomenis. Pagrindinis apribojimas yra duomenų trūkumas apskritai, nes įmonės neskelbia pakankamai tvarumo duomenų.

Šia paslauga skatinami aplinkos  ir / arba socialiniai ypatumai, bet nesiekiama tvarių investicijų tikslo.

Atliekant tvarias investicijas, siekiama prisidėti prie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų, klimato tikslų, apibrėžtų Paryžiaus klimato susitarime, ir Europos Sąjungos  teisės aktuose nustatytų ekonominių ir socialinių bei kitų tikslų įgyvendinimo. 

Investicijos į fondą padeda pereinant prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų ekonomikos, investuojant į švaresnės energijos alternatyvas ir technologijas, aukštos energetinės klasės pastatus, miškus ir kt. Siekiant užtikrinti sklandų perėjimą prie tvarios ateities ekonomikos, vis dar investuojama į gyvybiškai svarbius tradicinius iškastinio kuro sektorius (energetika, ištekliai ir komunalinės paslaugos).

Fondo valdytojai laikosi aktyvaus valdymo strategijos, kurios tikslas yra uždirbti konkurencingą investicijų grąžą ir skatinti aplinkos ir socialinius veiksnius. Fondo valdytojai, priimdami investavimo sprendimus, naudojasi skirtingomis priemonėmis, kurios padeda skatinti aplinkos ir / ar socialinius veiksnius:

- draudžiamų investicijų sąrašu
- pirmenybę teikia aukštus aplinkos apsaugos, socialinių arba įmonių valdymo standartus atitinkančioms investicijoms
- aktyviai valdo nuosavybę
- atlieka tvarumą skatinančias investicijas

Investuojant fondo turtą, taikomi apribojimai tiesioginėms investicijoms į šiuos sektorius: prieštaringai vertinami ir branduoliniai ginklai, lošimai, tabakas, anglis ir kai kurie naftos ir dujų pramonės sektoriai. Be šių kriterijų vertinimo, fondo valdytojai yra įtraukę tvarumo rizikos vertinimą į priimamus investavimo sprendimus, o visos investicijos yra vertinamos atsižvelgiant į tvarumą, siekiant, kad parenkamos investicijos padėtų skatinti  tvarumą. Valdant fondo turtą, užtikrinama, kad tvarumo rizika ir jos valdymo galimybės būtų dėmesio centre vietinėse įmonėse ir fonduose į kuriuos investuojama. 
Įvairių veiksnių (draudžiamų investicijų sąrašai, aplinkos apsaugos, socialinių arba įmonių valdymo aspektų įtraukimas, aktyvus įsitraukimas į įmonių valdymą, tikslinės investicijos į teigiamą įtaką tvarumui darančias investicijas) sąveika ir pusiausvyra yra gyvybiškai svarbūs norint sukurti tvarią, ilgalaikę vertę. Tvarumo strategija yra neatsiejama nuo procesų, susijusių su investicijų vertinimu, parinkimu ir valdymu. 
Tikrinama, kad nebūtų Jungtinių Tautų Pasaulinio Susitarimo ir kitų aktualių standartų pažeidimų ar neatitikimų jiems. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Valdant fondą, yra nustatytas pagrindinis veiklos rodiklis, pagal kurį ne mažiau kaip 70 proc. į fondą investuojamų lėšų turi skatinti aplinkos ir socialinius ypatumus. Likusi turto dalis investuojama į turtą, priklausantį  kategorijai „Kita“, norint tinkamai diversifikuoti fondo turtą į turto klases ar rinkos segmentus, kuriuose dar nėra tinkamų investicijų, skatinančių aplinkos ir socialinius ypatumus. Laikui bėgant, šio kitokio turto dalis mažės, nes finansų rinkose atsiras naujų tinkamų investicinių priemonių. Be to, fondo sudėtyje yra nedidelė dalis investicijų, kuriomis nėra galimybės prekiauti rinkoje ir kurios buvo padarytos prieš keletą metų, kai dar nebuvo galiojančių tvarumo taisyklių. Laikui bėgant šios lėšos bus perinvestuojamos į investicijas, skatinančias aplinkos ir socialinius ypatumus.

Siekiant skatinti aplinkos ir / ar socialinius ypatumus, investicijos į fondą yra atliekamos tiesiogiai investuojant į obligacijas ir akcijas (išleistas įmonių ir vyriausybių) arba netiesiogiai per investicinius fondus. Tikslus padalinimas tarp tiesioginių ir netiesioginių investicijų nėra planuojamas, nes tai priklauso nuo rinkoje esančių investavimo galimybių. Dažniausiai didžiausia investicijų dalis yra investuojama per netiesiogines investicijas.

Fondo skatinamų aplinkos ir socialinių ypatumų bei tvarumo rodikliai yra neatsiejama investavimo sprendimų priėmimo ir valdymo  dalis. Viso investicijų gyvavimo ciklo metu jie yra reguliariai stebimi pagal Bendrovės nustatytas vidines procedūras.

Siekiant įvertinti, ar užsibrėžti tikslai atitinka socialinius ir / ar aplinkos ypatumus,  fondo rodikliai nuolat stebimi ir kontroliuojami. Tvarumo rodikliai stebimi reguliariai. Svarbūs tvarumo rodiklių pakeitimai vertinami kiekvienu atveju individualiai.

Aplinkos ir socialinių ypatumų duomenys gaunami iš išorinių duomenų teikėjų. Tai apima išmetamųjų dujų emisiją ir kitus aplinkos rodiklius, taip pat socialinių ir valdymo rodiklių vertinimą. Šiuo metu naudojami duomenų teikėjai yra ISS ir „Sustainalytics“ („Morningstar“ grupės įmonė). Duomenų teikėjai gauna duomenis tiesiogiai iš įmonės metinių ar tvarumo ataskaitų arba patys įvertina prieinamus viešus duomenis.
Siekiant efektyviai valdyti ir užtikrinti kokybę, išoriniai tvarumo duomenys apdorojami SEB grupės centriniame duomenų centre glaudžiai bendradarbiaujant su duomenų teikėjais. Jei bendradarbiaujama  su keliais tokių pat duomenų teikėjais, galima atlikti jų patikrą ir turėti daugiau galimybių vertinant jų kokybę.  
Daugiausia yra naudojami išmetamųjų dujų emisijos duomenys, o vertinamų duomenų dalis priklauso nuo konkrečios finansinės paslaugos.

Pagrindinis apribojimas yra duomenų trūkumas apskritai, nes įmonės neskelbia pakankamai  tvarumo duomenų. Siekiant pagerinti turimų duomenų kokybę, taikomi tam tikri įverčiai, taip pat nuolat bendraujama su duomenų teikėjais norint padidinti gaunamų duomenų kiekį, todėl šie netikslumai neturi įtakos fondo valdymui. 

Visos naujos investicijos į fondą yra analizuojamos tvarumo atžvilgiu. Atliekant analizę, vertinami šie aspektai:
- išimčių sąrašo laikymasis
- nesutarimai, susiję su emitentu ar išorės fondo valdytoju
- tvarumą skatinančios investicijos
- fondo tvarumo rodiklių atitikimas.

Jokie išorės kontrolės mechanizmai nenumatyti.

Analizės rezultatai yra investicinių sprendimų priėmimo proceso dalis ir yra reguliariai peržiūrimi. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Fondo valdytojas bendradarbiauja su įmonėmis ir trečiųjų šalių fondų valdytojais, veikiančiais Baltijos šalyse. Fondo valdytojas aktyviai ir / ar reaktyviai bendradarbiauja su įmonėmis ir fondų valdytojais, siekdamas tobulinti bendras tvarumo iniciatyvas arba pagerinti konkrečias sritis. Su tvarumu susijusių nesutarimų vertinimas yra  investicijų vertinimo proceso dalis.

Bendrovė atsižvelgia į pagrindinį neigiamą savo investavimo sprendimų poveikį tvarumo veiksniams. Šis pareiškimas dėl pagrindinio neigiamo poveikio tvarumo veiksniams apima ataskaitinį laikotarpį nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d. Bendrovė parinkdama investicijas ir priimant sprendimus dėl jų,  atsižvelgia į neigiamo poveikio veiksnius, suderintus su finansinių produktų aplinkos, socialine ir valdymo (ESG) strategija, jeigu yra tam reikalingų duomenų. Neigiamo poveikio rodikliai yra stebimi kas ketvirtį ir kasmet skelbiami viešai. Bendrovė finansinių produktų iki-sutartinėje informacijoje ir  periodinėse ataskaitose atskleidžia, kaip atsižvelgta į neigiamo poveikio rodiklius tvarumo veiksniams. Bendrovė renka ir peržiūri informaciją apie neigiamo poveikio rodiklius pagal žemiau lentelėse nurodytą informaciją, tačiau prioritetiniai rodikliai vertinami investicinių sprendimų priėmimo procese yra šie:

  • įmonių, į kurias investuojama, šiltnamio efektą sukeliančių dujų intensyvumą (anglies dioksido intensyvumą)
  • investicijas į įmones, aktyviai veikiančias iškastinio kuro sektoriuje
  • Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijų daugiašalėms įmonėms pažeidimus
  • investicijas į prieštaringai vertinamus ginklus.

Šis pareiškimas apie pagrindinį neigiamą investavimo sprendimų poveikį tvarumo veiksniams apima visą Bendrovės valdomą turtą.

Pareiškimas apie pagrindinį neigiamą investavimo sprendimų poveikį tvarumo veiksniams