Keisti kalbą:

Elektroninė sąskaita

Paragraphs

E. sąskaitos gyvenimą daro kur kas patogesnį

Nustatykite, kad visos Jūsų pasirinktos įmonės savo sąskaitas už paslaugas siųstų į Jūsų interneto banką. Jas apmokėti bus ypač patogu, kadangi mokėjimo nurodyme jau bus užpildyta visa reikalinga informacija ir mokėtina suma, o Jums tereikės patvirtinti mokėjimą. Dar didesniam patogumui, galite nustatyti automatinį e. sąskaitų apmokėjimą – taip jomis visada bus pasirūpinta laiku.

  • Nemokamai gaukite ir peržiūrėkite e. sąskaitas savo interneto banke
  • Pasirinkite automatinį jų apmokėjimą
  • Prisidėkite prie aplinkos saugojimo – venkite popierinių sąskaitų

Nustatykite, kad visos Jūsų pasirinktos įmonės savo sąskaitas už paslaugas siųstų į Jūsų interneto banką. Jas apmokėti bus ypač patogu, kadangi mokėjimo nurodyme jau bus užpildyta visa reikalinga informacija ir mokėtina suma, o Jums tereikės patvirtinti mokėjimą. Dar didesniam patogumui, galite nustatyti automatinį e. sąskaitų apmokėjimą – taip jomis visada bus pasirūpinta laiku.

Apie paslaugą

E. sąskaita yra elektroninis dokumentas, kurį paslaugos teikėjas siunčia vietoje popierinės sąskaitos faktūros. E. sąskaitos gali būti gaunamos iš tų paslaugų teikėjų, kurie savo klientams suteikia tokią galimybę. Kad galėtumėte šia paslauga naudotis, turite pateikti prašymą paslaugos teikėjui. Interneto banke galite matyti iki 15 mėn. senumo sąskaitas, praėjus šiam laikui jos iš sistemos yra ištrinamos. Jei norite matyti senesnes e. sąskaitas –išsisaugokite jas savo kompiuteryje.

Visas savo gautas e. sąskaitas galite peržiūrėti interneto banke, tai reiškia, kad kur bebūtumėte, visas jas matysite vienoje vietoje.

Ši paslauga – saugi, kadangi e. sąskaitos saugomos interneto banke ir nėra prieinamos trečiosioms šalims.

Apmokėti e. sąskaitas paprasta ir patogu – atsidarę e. sąskaitą pamatysite, kad mokėjimo nurodyme užpildyta visa reikiama informacija. Galite nustatyti automatinį apmokėjimą, tuomet tvarkyti savo e. sąskaitas bus dar paprasčiau.

Kaskart Jums gavus naują e. sąskaitą,  atsiųsime žinutę interneto banke. Jeigu norite, galite užsisakyti žinutę apie naują e. sąskaitą gauti ir pranešimu mobiliojoje programėlėje ar SMS.

Užsisakyti e. sąskaitas galite prisijungę prie interneto banko ir pasirinkę „Mokėjimai“ --> „E. sąskaitos“. Jeigu užsisakyti paslaugos nepavyksta, skambinkite telefonu 8 5 268 2800 arba registruokitės į susitikimą skyriuje. Nepamirškite su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

E. sąskaitos apmokėjimas

Sąskaitas apmokėti automatiškai – patogiausia. Galite pasirinkti, kurią dieną bankas apmoka sąskaitą – paskutinę apmokėjimo termino dieną, trečią dieną po sąskaitos gavimo arba konkrečią dieną, jei lėšų gavėjas leidžia tokį apmokėjimo būdą. E. sąskaitos suma kiekvieną kartą gali būti skirtinga, tačiau kartu Jūs galite pasirinkti, kad apmokėjimas būtų įvykdytas tik tuomet, kai neviršys Jūsų nurodyto limito.

Naudojant automatinį e. sąskaitų apmokėjimą būsite tikri, kad sąskaitos apmokėtos laiku ir negaišite savo laiko.
 

Naudinga žinoti

Pasirūpinkite, kad Jūsų banko sąskaitoje pasirinktą mokėjimo dieną, ne vėliau kaip 16:00 val., būtų pakankamai lėšų. Jei iki nurodyto laiko sąskaitoje lėšų nepakanka ar e. sąskaitos suma viršija Jūsų nurodytą limitą, automatinis e. sąskaitos apmokėjimas nebus atliktas. Jeigu pasirinksite, kad būtų atliekamas dalinis e. sąskaitos apmokėjimas – pervesime tik dalį lėšų.

Leisdami dalinį sąskaitos apmokėjimą turite nepamiršti, kad, pavyzdžiui, leidinių prenumeratos ar draudimo sutartys nepratęsiamos, kol e. sąskaita neapmokama pilnai. Rekomenduojame už tam tikras paslaugas e. sąskaitas apmokėti nedelsiant ir pilnai.

Siūlome užsisakyti gauti pranešimą mobiliojoje programėlėje ar SMS apie tai, kad Jūsų banko sąskaitoje apmokėjimo termino paskutinę dieną nepakanka lėšų ar gautos e. sąskaitos suma viršija Jūsų nustatytą limitą.

Užsisakyti e. sąskaitas galite prisijungę prie interneto banko ir pasirinkę „Mokėjimai“ --> „E. sąskaitos“. Jeigu užsisakyti paslaugos nepavyksta, skambinkite telefonu 8 5 268 2800 arba registruokitės į susitikimą skyriuje. Nepamirškite su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 

Dažnai užduodami klausimai

Patogiausia tai padaryti interneto banke. Prisijunkite ir užsukite į skiltį „Mokėjimai“ --> „E. sąskaitos“, kur galėsite sukurti naują prašymą teikti e. sąskaitą. Paieškos langelyje susiraskite reikiamą paslaugos teikėją pagal įmonės pavadinimą ar įmonės kodą bei užpildykite kitą prašomą informaciją. Savo mokėtojo kodą (paslaugos gavėjo identifikacinį numerį) dažniausiai rasite savo sutartyje su paslaugos teikėju arba anksčiau gautose sąskaitose.

Jeigu užsisakyti paslaugos nepavyksta, skambinkite telefonu 8 5 268 2800 arba  registruokitės į susitikimą skyriuje. Nepamirškite su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 

Taip, tokiu atveju bankui bus atsiunčiama e. sąskaita su daline informacija, kuria remiantis sąskaita bus automatiškai apmokama. Pilną sąskaitą su išsamia informacija iš paslaugos teikėjo gausite kitu Jūsų sutartu kanalu – pavyzdžiui, elektroniniu ar paprastu paštu.

Jei norite užsisakyti tokią paslaugą, skambinkite telefonu 8 5 268 2800 arba registruokitės į susitikimą skyriuje. Nepamirškite su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir savo mokėtojo kodą (paslaugos gavėjo identifikacinį numerį), kurį dažniausiai rasite savo su paslaugos teikėju arba anksčiau gautose sąskaitose.
 

Ne visos įmonės yra sudariusios sutartį su SEB banku ir tokiu būdu siunčia savo sąskaitas. Jei bandėte ieškoti įmonės įvesdami jos pavadinimą ar įmonės kodą ir neradote, deja, kol kas galimybių užsisakyti šios įmonės e. sąskaitas nėra.

E. sąskaitų automatinis apmokėjimas yra nemokamas.

Jei nustatytą apmokėjimo dieną Jūsų sąskaitoje yra nepakankamas lėšų likutis arba e. sąskaitos suma viršija Jūsų nurodytą galimą limitą, sistema bandys atlikti apmokėjimą iki e. sąskaitoje nurodytos paskutinės galimos mokėjimo dienos ir kai tik Jūsų banko sąskaitoje bus reikiamas pinigų likutis – mokėjimą atliks. Kitu atveju, t. y. jei sąskaitoje pinigų nebus arba nepadidinsite galimo e. sąskaitos sumos limito, mokėjimas nebus atliktas.

Jei esate nustatę dalinį sąskaitos apmokėjimą, bankas paslaugos teikėjui paskutinę apmokėjimo dieną perves tokią sumą, kokia bus Jūsų sąskaitoje. Atkreipkite dėmesį, kad, pilnai neapmokėjus e. sąskaitų, negalėsite naudotis tam tikromis paslaugomis, pavyzdžiui, leidinių prenumerata, sporto klubo mėnesiniu abonementu, mėnesiniu viešojo transporto bilietu ar draudimu. Todėl rekomenduojame tokioms paslaugos nenustatyti dalinio apmokėjimo.
 

Žinoma, interneto banke arba atvykę į skyrių galite atsisakyti gauti e. sąskaitas. Taip pat galite pakeisti banko sąskaitos numerį, mokėjimo dieną, dienos ar mėnesio limitus, sutarties nutraukimo dieną ir leisti / drausti dalinį apmokėjimą. Pakeitimai įsigalios iškart, nebent bus pakeista e. sąskaitos apmokėjimo diena. Toks pakeitimas įsigalios tik gavus kitą e. sąskaitą.

Jei gavote e. sąskaitą ir esate nustatę automatinį apmokėjimą, reikėtų atšaukti automatinį apmokėjimą konkrečiai sąskaitai. Bankas nėra atsakingas už e. sąskaitos turinį, todėl kilus neaiškumų, susisiekite su paslaugos teikėju. Jei vėliau visgi prireiks apmokėti tą pačią sąskaitą, galėsite atlikti vienkartinį sąskaitos apmokėjimą, pervesdami lėšas rankiniu būdu.

Įkainiai

Mokestis / Operacija Įkainis
Elektroninės sąskaitos pateikimas nemokamai
Automatinis elektroninės sąskaitos apmokėjimas nemokamai
Vienkartinis elektroninės sąskaitos apmokėjimas pinigų pervedimo įkainiai
Vienkartinis elektroninės sąskaitos apmokėjimas pasirinkusiems paslaugų planą paslaugų plano įkainiai