Keisti kalbą:

Pasinaudokite specialiu pasiūlymu – investuokite su investicijų robotu naudodamiesi ETF portfelio valdymo paslauga, ir iki 2022 m. rugpjūčio 1 d. mes netaikysime portfelio valdymo mokesčio. 

Paragraphs

Apie ETF portfelio valdymo paslaugą

Pasirinkus investicijų roboto portfelio valdymo paslaugą, Jūsų lėšos bus investuojamos į mūsų investavimo profesionalų sudarytą iš ekonomiškai efektyvių ir diversifikuotų biržoje prekiaujamų fondų (angl. ETF).

Investicijų robotas bus Jūsų gidas ir parinks Jums portfelį pagal  Jūsų investavimo tikslus, finansinę padėtį, rizikos toleranciją,  žinias ir investavimo patirtį. Informacija, kurią mums pateiksite, turi būti tiksli, nes, remdamiesi ja, pasiūlysime Jūsų poreikius labiausiai atitinkantį portfelį.

Naudodamiesi SEB programėle, galite nustatyti periodines investicijų sumas, pervesti papildomai investuojamas lėšas, parduoti visas investicijas ar dalį jų.  

Mūsų nuomone, investavimas yra ilgalaikis užsiėmimas, todėl nepatariame investuoti pinigų, kurių Jums gali prireikti artimiausiu metu ar net kitais metais. Kuo ilgiau išlaikysite savo investicijas, tuo mažesnė tikimybė patirti nuostolį parduodant investicijas. Didesnė tikėtina grąža reiškia ir didesnę riziką prarasti investicijas ar jų dalį. 

Per anksti arba skubotai pardavus savo investicijas didėja  nuostolio tikimybė. Todėl pasirūpinkite, kad visada turėtumėte pakankamai  santaupų netikėtiems gyvenimo atvejams ir trumpalaikiai investicijų vertės svyravimai nekeltų Jums nerimo ir poreikio jas parduoti.

Pagrindiniai ETF portfelių ypatumai

 • Investicijų rizika diversifikuojama pagal įvairių šalių ir turto klasių biržoje prekiaujamų fondų indeksus (ETF).  
 • ETF portfeliai bus periodiškai peržiūrimi ir subalansuojami, kad būtų išlaikyta kiekvieno kliento pasirinkta investicijų rizika.
 • Investuokite nuo 50 Eur į portfelį, kurį gali sudaryti iki 10 biržoje prekiaujamų fondų (ETF).
 • Dažnoms nedidelėms investicijoms pritaikyta kainodara: taikomas tik portfelio valdymo mokestis (žr. kainyną), jokių tarpininkavimo mokesčių, prekybos ar portfelio subalansavimo mokesčių.  
 • Einamąjį ETF mokestį taiko fondo valdymo įmonė. Šis mokestis įtrauktas į ETF vieneto kainą. 
 • Mūsų siūlomuose ETF portfeliuose dividendai nemokami.
 • Portfelių akcijų ETF valdytojai laikosi atsakingo investavimo principų. Tai reiškia, kad ETF neinvestuoja į įmones, kurių veikla neatitinka su tvarumu ir ESG (aplinkosauga, socialiniais aspektais ir valdymu) susijusių kriterijų. 
 • Prekybos pavedimai vykdomi kartą per savaitę antradieniais, o atsiskaitymai už sandorius trunka papildomai dvi darbo dienas. Atkreipiame dėmesį, kad lėšų paėmimas iš ETF portfelio gali užtrukti iki aštuonių darbo dienų. 
 • Nepamirškite, kad privalote deklaruoti pajamas už bet kokį pinigų paėmimą (ETF pardavimą) iš portfelių ir sumokėti pajamų mokestį nuo gauto pelno. Jūsų patogumui kiekvienais metais parengsime ataskaitas, kurios padės Jums deklaruoti sandorius pajamų deklaracijoje.

Portfeliai

Konservatyvi strategija

Mažos rizikos portfelis. Jūsų portfelio vertė gali svyruoti 7,91 proc. per metus1. Pagal strategiją Jūsų portfelyje esantys pinigai bus investuojami tokiomis proporcijomis: 

 • 19–25  proc. – į Europos Sąjungoje, JAV ir Azijoje registruotų įmonių akcijas
 • 75–81 proc. Jūsų portfelio sudarys Europos Sąjungos, JAV, besivystančių rinkų vyriausybių ir įmonių išleistos obligacijos


Su šiuo portfeliu susijusių išlaidų ir mokesčių pavyzdys 

Subalansuota strategija

Vidutinės rizikos portfelis. Jūsų portfelio vertė gali svyruoti 14,03 proc. per metus1. Pagal strategiją Jūsų portfelyje esantys pinigai bus investuojami tokiomis proporcijomis:

 • 42–50  proc. – į Europos Sąjungoje, JAV ir Azijoje registruotų įmonių akcijas
 • 50–58 proc. Jūsų portfelio sudarys Europos Sąjungos, JAV, besivystančių rinkų vyriausybių ir įmonių išleistos obligacijos


Su šiuo portfeliu susijusių išlaidų ir mokesčių pavyzdys 

Augimo strategija

Vidutinės rizikos portfelis. Jūsų portfelio vertė gali svyruoti 19,08 proc. per metus1. Pagal strategiją Jūsų portfelyje esantys pinigai bus investuojami tokiomis proporcijomis:

 • 65–75 proc. – į Europos Sąjungoje, JAV ir Azijoje registruotų įmonių akcijas
 • 25–35 proc. Jūsų portfelio sudarys Europos Sąjungos, JAV, besivystančių rinkų vyriausybių ir įmonių išleistos obligacijos


Su šiuo portfeliu susijusių išlaidų ir mokesčių pavyzdys 

Maksimalaus augimo strategija

Didelės rizikos portfelis. Jūsų portfelio vertė gali svyruoti 25,60 proc. per metus1. Jūs investuosite

 • 100 proc. į JAV, Europos Sąjungoje ir Azijoje registruotų įmonių akcijas


Su šiuo portfeliu susijusių išlaidų ir mokesčių pavyzdys

1Apskaičiuota kaip rizikos vertė esant 95 proc. statistinio patikimumo lygiui remiantis praėjusių 10 metų duomenimis.