Keisti kalbą:

II pensijų pakopa - Nauda

Paragraphs

Disciplinuotai, nuosekliai ir tikslingai kaupsite savo pensijai

 

Papildoma paskata iš valstybės – įmoka iš valstybės biudžeto nuo šalies užpraėjusių metų vidutinio darbo užmokesčio (apie 21 Eur/mėn.).

Paskirstysite riziką: „Sodros“ mokama senatvės pensija priklauso nuo dirbančiųjų sumokėtų mokesčių ir pensijų gavėjų skaičiaus, o II pakopos pensijų fonduose kaupiama pensija – nuo į šiuos fondus pervedamų įmokų dydžio, pensijos kaupimo trukmės ir fondų investicijų grąžos.

Tikėtina, kad sukaupsite didesnę pensiją, tačiau atkreipiame dėmesį, kad pensijų kaupimo bendrovė negarantuoja pensijų fondų pelningumo. Jei vienų metų rezultatai geri, nebūtinai kitų metų rezultatai bus tokie pat. Investicijų vertė gali ir kilti, ir kristi. Jūs galite atgauti mažiau, negu būsite investavę.

Pensijų fonde kaupiamos lėšos toliau investuojamos, net nustojus mokėti pensijų įmokas, pavyzdžiui, netekus darbo, ligos atveju, pensijų reformų laikotarpiais (2013 m. ar 2019 m. pirmą pusmetį) pateikus prašymą sustabdyti pensijų įmokų pervedimą į pensijų fondus ar dėl kitų priežasčių. Vėl ėmus dirbti ir gauti draudžiamųjų pajamų ar atnaujinus pensijų įmokų pervedimą po sustabdymo, „Sodros“ įmokos vėl pervedamos į II pakopos pensijų fondą.

Mažėjant fondų turto valdymo mokesčiams didėja dalyvio gaunama investicijų grąža.

Valstybė skatina mažamečius vaikus auginančius tėvus: nuo 2014 m. vienam iš tėvų, auginančių vaiką iki trejų metų ir gaunančių motinystės (tėvystės) pašalpą arba draudžiamų socialiniu draudimu valstybės lėšomis, į pensijų fondą iš valstybės biudžeto bus pervedamos 1,5 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio pensijų įmokos (skaičiuojamos nuo užpraeitų metų keturių ketvirčių šalies ūkio darbuotojų vidutinio bruto darbo užmokesčio vidurkio). Pensijų įmokos pervedamos už kiekvieną vaiką iki trejų metų.

Suteikiama galimybė bet kada keisti pensijų kaupimo bendrovę, jei dalyvio asmeninėje pensijų sąskaitoje yra lėšų.

Suteikiama galimybė iš pensijų fondų išmoką gauti anksčiau, jei dalyviui paskiriama išankstinė valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija (ne anksčiau negu 5 metai iki senatvės pensinio amžiaus).

Dalyviai tebeturi teisę gauti „Sodros“ mokamas socialines išmokas: ligos, motinystės ir kitas. Ir jos nėra mažinamos.

Pensijų fonde sukauptos lėšos yra paveldimos. Jūsų netekties atveju artimieji ar kiti Jūsų paskirti paveldėtojai gaus sukauptus pinigus.

Pensiją gausite iš kelių šaltinių – iš „Sodros“ ir iš pensijų fondo.

Išsamesnės informacijos apie papildomos pensijos kaupimą galite teirautis paskambinę telefonu +370 5 268 2800 arba atvykę į pageidaujamą SEB banko skyrių.