Switch to mobile version. Į viršų

Privatiems klientams

Investavimo į fondus ABC

Investavimo į fondus ABC

Investiciniai fondai tinkami daugumai žmonių

 • Nebūtina didelė investavimo patirtis ar gilios investavimo žinios
 • Galite investuoti ir didelę, ir mažą sumą (nuo 10 eurų)
 • Galite investuoti daug pinigų vienu kartu arba po nedaug, bet reguliariai

Prieš pradėdami investuoti į fondus, apsvarstykite, kiek pinigų ir kuriam laikui galite investuoti, kokios investicijų grąžos tikitės ir kokia rizika Jums priimtina. Atvykite į konsultaciją, ir mes mielai Jums padėsime įvertinti poreikius ir galimybes bei pasirinkti fondą.

Kas yra investicinis fondas ir kam jis tinkamas?

Investicinis fondas — tai bendras daugybės investuotojų turtas, perduotas valdyti investicijų valdymo įmonei. Šį turtą investicinis fondas investuoja pagal apibrėžtą strategiją ir laikydamasis fondo prospektuose nustatytos tvarkos bei sąlygų.

Fondai investuoja ne į pavienius vertybinius popierius ar finansines priemones, o į jų rinkinius, todėl vienos priemonės vertė nelemia galutinių investavimo rezultatų. Išskaidant investicijas sumažinama rizika.

Investiciniai fondai — investavimo priemonė, tinkama įvairių poreikių turintiems žmonėms:

 • fondai investuoja į įvairias turto klases, finansines priemones, regionus ir pramonės sektorius. Atsižvelgiant į tai, kur ir kaip investuoja, fondai skirstomi į:
  • diversifikuotus fondus, investicijas paskirstančius tarp įvairių turto klasių
  • fondus, investuojančius į tam tikrą turto klasę arba tam tikrame regione ar sektoriuje
 • investuoti į fondus gali ne tik patyrę ir aktyvūs investuotojai, bet ir žmonės, neturintys tiek laiko ar žinių, kad galėtų patys sudaryti ir valdyti investicijų portfelį (investicinius fondus aktyviai valdo specialistai)
 • nebūtina iškart investuoti daug pinigų — galima pradėti investuoti nuo 10 eurų
 • į fondus galima investuoti ir trumpam, ir vidutiniam, ir ilgam laikotarpiui

Kaip pradėti investuoti į fondus?

 1. Atvykite į bet kurį SEB banko skyrių ir atsidarykite vertybinių popierių sąskaitą.
 2. Sudarykite:

  Vertybinių popierių sąskaitos tvarkymo sutartį (PDF, 200 KB)

  Elektroninių paslaugų teikimo sutartį (PDF, 150 KB)

 3. Mes Jus supažindinsime su investavimo tvarka ir reikiamais dokumentais.

Kas yra vertybinių popierių sąskaitos tvarkymo sutartis?

Norint pradėti investuoti, reikia sudaryti vertybinių popierių sąskaitos tvarkymo sutartį. Ši sutartis reglamentuoja banko ir Jūsų, kliento, santykius, atsirandančius, kai:

 • bankas Jūsų vardu atidaro arba uždaro vertybinių popierių sąskaitą
 • Jūs teikiate pavedimus bankui
 • bankas Jūsų pavedimu atlieka vertybinių popierių operacijas, saugo Jūsų vertybinius popierius ir teikia Jums informaciją apie vertybinius popierius, gaunamą iš reguliuojamosios rinkos operatorių

Bankas, gavęs Jūsų pavedimą, vertybinių popierių sandorį sudaro Jūsų vardu, lėšos nurašomos iš Jūsų vertybinių popierių sąskaitos arba pervedamos į ją.

Vertybinių popierių sąskaitos tvarkymo sutartis (PDF, 200 KB)

Ar saugu investuoti į investicinius fondus?

Investicinio fondo rizika priklauso nuo fondo rūšies. Paprastai mažiausios rizikos yra pinigų rinkos priemonių investiciniai fondai, didžiausios — akcijų, privataus kapitalo, taip pat kai kurie alternatyvaus investavimo fondai.

Daugiau informacijos apie rizikos veiksnius, susijusius su investavimu į fondus, rasite leidinyje „Finansinių priemonių rizikos aprašymas“ (PDF, 150 KB). Taip pat galite teirautis paskambinę telefonu +370 5 268 2800 arba atvykę į bet kurį SEB banko skyrių.

Ką turėčiau žinoti prieš pradėdamas (-a) investuoti, jei esu susituokęs (-usi)?

Sutuoktinių investuojamos lėšos ir kitas turtas laikomas bendra jungtine nuosavybe (išskyrus atvejus, kai turtas įgytas iki santuokos, paveldėtas ar gautas dovanų ir pan.).

Pavedimą dėl finansinių priemonių, kurios yra viešai siūlomos ir (ar) įtrauktos į prekybą reguliuojamojoje rinkoje ir (ar) daugiašalėje prekybos sistemoje, perleidimo ar teisių į jas suvaržymo gali pateikti tik abu sutuoktiniai, išskyrus atvejus, kai vienas iš sutuoktinių pateikia kito sutuoktinio suteiktą įgaliojimą.

Tinkamas yra paprastas rašytinis įgaliojimas, tačiau jį reikia pasirašyti banko darbuotojo akivaizdoje. Sutuoktinio įgaliojimas sudaryti sandorius dėl kitų finansinių priemonių perleidimo ar teisių į jas suvaržymo turi būti patvirtintas notaro.

Sutuoktinio įgaliojimas (PDF, 94 KB)

Apie tai, kaip investuoti į fondus, gauti norimą investicijų grąžą, valdyti investicijų portfelio riziką ir išnaudoti tinkamas investavimo galimybes, galite skaityti leidinyje „Investavimo menas“ (PDF, 1,2 MB). Taip pat galite teirautis paskambinę telefonu +370 5 268 2800 arba atvykę į pageidaujamą SEB banko skyrių.


Rekomenduojame prieš sudarant bet kokią finansinių paslaugų sutartį atidžiai išnagrinėti paslaugų teikimo sąlygas ir, jei reikia, pasikonsultuoti su banko darbuotojais.

Čia pateikiama reklaminio pobūdžio informacija apie SEB banko teikiamas investavimo paslaugas. Ši informacija negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors ši informacija parengta remiantis šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas neatsako už galimus netikslumus ar nuostolius, kurių gali turėti ja besivadovaujantys investuotojai. Informacija, susijusi su apmokestinimu, ateityje gali būti keičiama ir tapti Jums netaikytina.

Investicijų grąža yra susijusi su rizika: investicijų vertė investavimo laikotarpiu gali ir mažėti, ir didėti. Jei anksčiau grąža buvo teigiama, nebūtinai tokia ji bus ateityje. Tam tikrais atvejais nuostoliai gali viršyti pradinės investicijos sumą. Jei investuojama į finansines priemones užsienio valiuta, keitimo kurso pokyčiai gali turėti įtakos investicijų grąžai. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus, todėl, prieš juos priimdami, turėtumėte išsamiai susipažinti su visais susijusiais dokumentais, fondų, struktūrinių ir kitų finansinių priemonių prospektais.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad čia minimos paslaugos nėra skirtos investuotojams, kurie priklauso kitai jurisdikcijai negu šias paslaugas teikiantys SEB banko padaliniai, o investavimo galimybių sudarymas, leidimas investuoti ir investavimas tam tikroms jurisdikcijoms priklausančiose vietose, tarp jų ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje, gali būti neteisėtas. SEB bankas negali teikti konsultacijų investavimo klausimais, reklamuoti investicijų, siūlyti ar raginti investuoti ten, kur tai gali būti neteisėta. Jei gyvenate ar šiame tinklalapyje pateikiamą informaciją skaitote būdami vietoje, kuri nepriklauso tai pačiai jurisdikcijai kaip šią informaciją teikiantis SEB banko padalinys, Jūs esate atsakingas už įstatymų ir kitų teisės aktų, kurie gali būti Jums taikomi, laikymąsi. Prireikus daugiau informacijos, prašom kreiptis į savo vadybininką SEB banke arba bet kurį SEB banko skyrių.

 

Kas yra periodinis investavimas?

Periodinis investavimas — tai vienas patogiausių taupymo būdų, ypač tinkamas didelių santaupų ar investavimo patirties neturintiems žmonėms. Investuodami periodiškai, galite taupyti pinigus įvairiems tikslams ir nedaryti didelės įtakos savo biudžetui.

Jūsų pageidaujama pinigų suma norimu periodiškumu į pasirinktą fondą būtų investuojama automatiškai. Net ir atidėdami po nedaug, palaipsniui didintumėte savo finansinį turtą, išmoktumėte jį valdyti.

Ilgą laiką investuodami periodiškai, išskaidote riziką ir galite tikėtis stabilesnės ilgalaikės investicijų grąžos. Fondų valdytojai turi galimybę neramiais finansų rinkoms laikais periodines įmokas investuoti į atpigusias finansines priemones ir sukaupti daugiau turto rinkų augimo laikotarpiui.

Pradėti investuoti periodiškai galite vos nuo 10 eurų.

Kam tinkamas periodinis investavimas?

Periodinis investavimas tinkamas žmonėms, kurie:

 • neturi investavimo patirties
 • neturi didelių santaupų
 • jau yra investavę, tačiau nori pasinaudoti ilgalaikio periodinio investavimo privalumais
 • tikisi stabilesnės ilgalaikės investicijų grąžos
 • tikisi sukaupti lėšų didesniems pirkiniams, vaikų mokslams, kitiems ateities poreikiams patenkinti

Į kokius investicinius fondus pravartu investuoti periodiškai ir kodėl?

Periodiškai naudinga investuoti į „SEB Strategy“ fondus, nes:

 • investicijų portfeliui sudaryti Jums nereikia skirti daug laiko, nebūtina turėti specifinių žinių
 • Jums tereikia pasirinkti priimtiną riziką ir tikėtiną investicijų grąžą, ir visa kita, siekdami Jums kuo didesnės ir stabilesnės investicijų grąžos, atliekame mes
 • išskaidydami investicijas, mažiname riziką, siekiame stabilesnės investicijų grąžos
 • investuojame į septynias turto klases atsižvelgdami į patraukliausias galimybes gauti pageidaujamą investicijų grąžą
 • iš viso pasaulio investicinių fondų kruopščiai atrenkame tinkamiausius investuoti

Apie tai, kaip investuoti į fondus, gauti norimą investicijų grąžą, valdyti investicijų portfelio riziką ir išnaudoti tinkamas investavimo galimybes, galite skaityti leidinyje „Investavimo menas“ (PDF, 1,2 MB). Taip pat galite teirautis paskambinę telefonu +370 5 268 2800 arba atvykę į pageidaujamą SEB banko skyrių.


Rekomenduojame prieš sudarant bet kokią finansinių paslaugų sutartį atidžiai išnagrinėti paslaugų teikimo sąlygas ir, jei reikia, pasikonsultuoti su banko darbuotojais.

Čia pateikiama reklaminio pobūdžio informacija apie SEB banko teikiamas investavimo paslaugas. Ši informacija negali būti interpretuojama kaip rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti konkrečių finansinių priemonių ar jas parduoti ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors ši informacija parengta remiantis šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas neatsako už galimus netikslumus ar nuostolius, kurių gali turėti ja besivadovaujantys investuotojai. Informacija, susijusi su apmokestinimu, ateityje gali būti keičiama ir tapti Jums netaikytina.

Investicijų grąža yra susijusi su rizika: investicijų vertė investavimo laikotarpiu gali ir mažėti, ir didėti. Jei anksčiau grąža buvo teigiama, nebūtinai tokia ji bus ateityje. Tam tikrais atvejais nuostoliai gali viršyti pradinės investicijos sumą. Jei investuojama į finansines priemones užsienio valiuta, keitimo kurso pokyčiai gali turėti įtakos investicijų grąžai. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus, todėl, prieš juos priimdami, turėtumėte išsamiai susipažinti su visais susijusiais dokumentais, fondų, struktūrinių ir kitų finansinių priemonių prospektais.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad čia minimos paslaugos nėra skirtos investuotojams, kurie priklauso kitai jurisdikcijai negu šias paslaugas teikiantys SEB banko padaliniai, o investavimo galimybių sudarymas, leidimas investuoti ir investavimas tam tikroms jurisdikcijoms priklausančiose vietose, tarp jų ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Japonijoje ir Australijoje, gali būti neteisėtas. SEB bankas negali teikti konsultacijų investavimo klausimais, reklamuoti investicijų, siūlyti ar raginti investuoti ten, kur tai gali būti neteisėta. Jei gyvenate ar šiame tinklalapyje pateikiamą informaciją skaitote būdami vietoje, kuri nepriklauso tai pačiai jurisdikcijai kaip šią informaciją teikiantis SEB banko padalinys, Jūs esate atsakingas už įstatymų ir kitų teisės aktų, kurie gali būti Jums taikomi, laikymąsi. Prireikus daugiau informacijos, prašom kreiptis į savo vadybininką SEB banke arba bet kurį SEB banko skyrių.

Kontaktai

 • Rašykite mums
 • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.