Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2016 12 08
automobilio pirkimas | lizingas

Šeši patarimai, kaip nusipirkti labiausiai tinkantį automobilį

Šeši patarimai, kaip nusipirkti labiausiai tinkantį automobilį

Automobilio pirkimas yra svarbus ir atsakingas sprendimas, o jo paieškos reikalauja ir laiko, ir kantrybės. Atsižvelgdami į tai išskyrėme svarbiausius dalykus, į kuriuos vertėtų atkreipti didžiausią dėmesį renkantis mašiną, kad ji geriausiai atitiktų jūsų poreikius ir lūkesčius.

Prieš pradėdami rinktis automobilį, atsakykite sau į šiuos klausimus:

• kokiais atstumais dažniausiai važinėjate ir kaip dažnai planuojate leistis į ilgas keliones nusipirktu automobiliu?
• kas labiausiai atitinka jūsų finansines galimybes: naujas, apynaujis ar naudotas automobilis?
• koks kėbulo tipas jums patinka labiausiai: universalas, sedanas, hečbekas, kupė ar kt.?
• kokiai pavarų dėžei teikiate pirmenybę: mechaninei ar automatinei? Koks turėtų būti variklio galingumas?
• ar reikės automobilyje vežiotis specialią įrangą (vaikišką automobilinę kėdutę, vežimėlį, naminį gyvūną su jam skirtu narvu ir pan.)?
• kelintas tai automobilis šeimoje? Kiek žmonių dažniausiai juo važinės, ar artimiausiu metu laukiate šeimos pagausėjimo?

1. Naujas ar naudotas – kokį rinktis?

Svarių argumentų galima rasti ir naujo, ir naudoto automobilio naudai.

Vienas iš naujo automobilio privalumų – gerokai lengviau prognozuoti išlaidas jo eksploatacijos metu (bent jau tuo laikotarpiu, kol galioja gamintojo suteikta garantija). Be to, naujas automobilis paprastai yra ekonomiškesnis ir ekologiškesnis už seną. Nereikėtų pamiršti ir to, kad rinkdamiesi naują automobilį galite užsisakyti tokią įrangą, kurios patys norite, o pirkdami seną mašiną turite tenkintis tuo, kas yra.

Pagrindinis naudoto automobilio privalumas – gerokai žemesnė kaina. Tiesa, ilgą laiką eksploatuojant mašiną šis teiginys gali pasirodyti ne visiškai teisingas, mat niekada negali žinoti, kokie remonto ir priežiūros kaštai dar laukia ateityje. Todėl geriausia ieškoti naudoto automobilio pas patikimus pardavėjus ir su serviso bei priežiūros istorija. 

Apie tai, į ką atkreipti dėmesį renkantis tarp seno ir naujo automobilio plačiau skaitykite: seb.lt/infobankas/automobilis/naujas-automobilis-pirkti-ar-nepirkti

2. Mechaninė ar automatinė pavarų dėžė?

Abu variantai turi ir pliusų, ir minusų. Važinėti automobiliu, turinčiu automatinę pavarų dėžę, labai patogu, ypač mieste, esant intensyvioms eismo sąlygoms. Bet tokio tipo automobiliai naudoja daugiau degalų (ypač senesni modeliai). Jei mašinoje įmontuota mechaninė pavarų dėžė, važinėsite ekonomiškiau, bet ji nebus tokia patogi mieste ir spūstyse, nes nuolat teks junginėti pavaras. 

Kita vertus, mašinos su mechaninėmis pavarų dėžėmis kainuoja pigiau, mechaninės dėžės yra patikimesnės, jų remonto išlaidos gedimo atveju mažesnės nei „automatų“.

3. Variklio galia – svarbu

Jeigu dažniausiai važinėjate tik mieste ir jums svarbu ekonomiškumas, tuomet pirkti galingą variklį turintį automobilį nėra tikslinga.

Ir priešingai – ekonomiškas automobilis silpnu varikliu jums visai netiks, jeigu dažnai važinėjate ilgais atstumais, pervežate sunkius daiktus ar dažnai tempiate priekabą.

4. Dyzelinis, benzininis, hibridinis ar elektromobilis?

Dyzelinis variklis tinka tiems, kurie dažniausiai leidžiasi į ilgas keliones, nes būtent tuomet išryškėja bene pagrindinis dyzelinio variklio privalumas – ekonomiškumas. Bet dyzelinio variklio priežiūra yra brangesnė nei benzininio. Be to, ir patys dyzeliniai automobiliai kainuoja brangiau nei benzininiai.

Pasirinkimas benzininio variklio naudai turėtų nusverti tuomet, kai dažniausiai važinėjate mieste nedideliais atstumais. Toks automobilis greičiau įšyla žiemą, lengviau užsiveda spaudžiant šalčiams. Benzininio variklio priežiūros kaštai yra mažesni, bet degalų sąnaudos didesnės nei dyzelinio.

Tiems, kurie gana retai išvažiuoja iš miesto, verta pagalvoti apie hibridinio arba elektromobilio pirkimą. Hibridinis labiausiai taupo degalus būtent važinėjant miesto režimu, bet jis yra brangesnis už įprastais varikliais varomus automobilius.

Elektromobilio privalumai aiškūs – jis visai neteršia aplinkos ir juo važiuoti pigu, bet akivaizdūs ir trūkumai – labai ribota rida ir didelė pačios mašinos kaina. O jeigu gyvenate daugiabutyje, apie elektromobilį galite pamiršti — tik pagalvokite, kaip kasdien jį krausite iš elektros lizdo.

5. Kėbulo tipas

Kėbulo tipų pasirinkimas iš tiesų didelis: sedanas, universalas, hečbekas, vienatūris, SUV tipo, kupė ir pan. Pastaruoju metu klasikinius sedanus vis dažniau išstumia gerokai praktiškesni vienatūriai ir hečbekai. Todėl kėbulo pasirinkimas labiausiai priklauso nuo jūsų praktinių poreikių, kiek mažiau – nuo pačio automobilio grožio.

Jeigu tenka dažnai pervežti didelius daiktus ar, sakykim, stambų šunį, protingiau rinktis universalą arba erdvų vienatūrį. Jeigu esate įsitikinę, kad užteks gana nedidelės bagažinės ir nereikės pervežti baldo ar šaldytuvo, turėtų tikti ir sedanas. Jeigu šeimoje auga vaikas ar du, dviejų durų kupė ir kabrioletai tikrai nebus pats protingiausias pasirinkimas.

6. Kada kreiptis į lizingo bendrovę?

Jeigu apsisprendėte, kokio automobilio norite ir matote, kad trūksta lėšų, galite naudotis automobilių lizingo (išperkamosios nuomos) paslauga. Automobilių lizingas (išperkamoji nuoma) – patogus būdas greitai įsigyti automobilį, kuriam šiuo metu turimų santaupų nenorėtumėte skirti ar jų nepakaktų.

Lizingo paslauga teikiama perkant ir naują, ir naudotą automobilį. Sudarę lizingo sutartį ir sumokėję pradinę įmoką, kuri sudaro nedidelę automobilio kainos dalį, jūs iš karto galėsite naudotis savo naujuoju pirkiniu. Tačiau prieš sudarydami lizingo sutartį objektyviai įvertinkite savo galimybes – skolinkitės atsakingai.

Planuodami įsigyti automobilį, atsižvelkite į šiuos SEB banko ekspertų patarimus:

• jei perkate naudotą automobilį ir abejojate dėl jo būklės, atidžiai išanalizuokite jo privalomosios techninės apžiūros istoriją
• jei įmanoma, kreipkitės į specialistus ir patikrinkite automobilio techninę būklę
• pasidomėkite, kokie yra tokio pat modelio automobilių vairuotojų atsiliepimai, susipažinkite su ekspertų vertinimais ir nuomone
• nepirkite automobilio jo neišbandę. Jei įmanoma, susitarkite su automobilio pardavėju, kad jis jums leistų nors vienai dienai išbandyti automobilį

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2016 09 22

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Automobiliai, kuriuos renkasi norintys važiuoti taupiau

  Vis dažniau skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į ekologiškų sprendimų svarbą ir skatinti rinktis priemones, padedančias išsaugoti švarią aplinką. Viena šių priemonių – ekologiški automobiliai, kurių CO2 emisija neviršija 110 g/km.  

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 05 09

  Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Naujas automobilis: pirkti ar nepirkti?

  Pirkti ar nepirkti? Lyg kirminas graužia klausimas, įsigeidus naujo automobilio. Automobilio pirkimas – svarbus ir atsakingas sprendimas. Todėl prieš apsispręsdami pirkti automobilį, atsižvelkite į toliau išvardytus svarbius dalykus.

  Daugiau

 • Automobilis - 2016 08 11

  Pasirinkę hibridinius automobilius pamiršo, kas yra gedimai

  Pasirinkę hibridinius automobilius pamiršo, kas yra gedimai

  Lietuvoje vis daugiau įmonių vadovų stengiasi neatsilikti nuo vakarietiškų organizacijos valdymo pavyzdžių, todėl planuodami savo veiklą sąmoningai atsižvelgia ir į socialinius bei aplinkos apsaugos aspektus. Vienas tokių socialinės atsakomybės veiklos pavyzdžių – netradicinis bendrovės „Švyturys – Utenos alus“ sprendimas atnaujinti savo automobilių parką.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.