
Pozityvios ekonominės naujienos kilstelėjo JAV akcijų indeksus į naujas aukštumas
Ketvirtadienį pagrindiniai JAV akcijų indeksai dieną užbaigė aukščiau, investuotojams pozityviai įvertinus didesnį nei tikėtasi mažmeninės prekybos atsigavimą. Mažmeninė prekyba birželį augo 0,6 proc., viršydama 0,1 proc. prognozes ir demonstruodama ženklų atsigavimą po 0,9 proc. sumažėjimo gegužę. Atsigavimas buvo plataus masto, apėmė daugelį prekių kategorijų, o tai sumažino investuotojų baimes, kad Amerikos vartotojai mažina apsukas. Visgi pastebima, kad išlaidos mažėjo elektronikos ir baldų parduotuvėse, kuriose kainų kilimas labiausiai susijęs su tarifais. Pozityvumo taip pat įnešė ir darbo rinkos rodikliai – naujų bedarbių skaičius mažėjo penktą savaitę iš eilės ir pasiekė žemiausią lygį nuo balandžio vidurio, kas rodo tebesitęsiantį darbo rinkos atsparumą. JAV obligacijų rinkoje 10 metų pajamingumas liko nepakitęs ties 4,45 %, o 2 metų augo 1 baziniu punktu iki 3,90 %. JAV dolerio indeksas stiprėjo 0,35 %.
S&P500 kilo 0,54 proc., o NASDAQ – 0,75 proc. – abu indeksai prekybos sesiją uždarė naujose aukštumose. Tarp sektorių geriausiai pasirodė finansų ir technologijų įmonių akcijos, o silpniausiai – sveikatos priežiūros sektorius. Technologijų sektoriaus optimizmą pakurstė Taivano puslaidininkių gamybos korporacijos TSMC paskelbti II ketv. finansiniai rezultatai, kurie viršijo rinkos lūkesčius. Be to, įmonė pranešė, kad 2025 m. tikisi spartesnio pardavimų augimo (30 %) nei anksčiau prognozuoti 20 proc., o tai sustiprino lūkesčius, jog didžiosios technologijų korporacijos ir toliau aktyviai investuos į dirbtinio intelekto technologijas ir duomenų centrus. Bendrai iki šiol paskelbti įmonių finansiniai rodikliai daugiausia stebina teigiama linkme – iš maždaug 50 S&P 500 įmonių, kurios jau paskelbė rezultatus, net 88 proc. viršijo analitikų prognozes.
Europos akcijų biržos vakar taip pat fiksavo stiprų augimą. STOXX600 indeksas kilo 0,96 proc., geriausius rezultatus demonstravus informacinių technologijų ir pramonės įmonėms. Vienintelis pastebimą kritimą fiksavęs sektorius buvo farmacijos – čia lūkesčius temdo gręsiantys JAV muitai. Vokietijos DAX vakar šoktelėjo 1,51 proc., Prancūzijos CAC – 1,29 proc., Italijos FTSEMIB – 0,92 procento. Europoje pozityvumą skatino lūkesčiai dėl prekybos susitarimo su JAV, reaguojant į žinią, kad ES prekybos komisaras M. Sefcovic išvyko deryboms į Vašingtoną. Be to, D. Trumpas interviu vakar pareiškė, kad JAV „galbūt galėtų sudaryti susitarimą“ su ES, dar labiau sustiprindamas rinkos nuotaikas. Ekonominėse naujienose – paskelbti patikslinti euro zonos infliacijos rodikliai patvirtino, kad birželį metinė infliacija paspartėjo iki 2 proc., o grynoji infliacija išliko nepakitusi ties 2,3 procento. Obligacijų pajamingumai vakar keitėsi nedaug: Vokietijos 10 metų sumažėjo 1 baziniu punktu iki 2,68 proc., Prancūzijos – liko nepakitęs ties 3,38 procento. Euras dolerio atžvilgiu vakar silpnėjo 0,16 proc., laikydamasis ties 1,16 riba.
„Biržos laikmačio“ prenumerata
Pateikiama informacija negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti ar parduoti konkrečias finansines priemones ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. AB SEB bankas šį dokumentą parengė remdamasis informacija, gauta iš, banko nuomone, patikimų, tačiau jo paties nepatikrintų šaltinių. AB SEB bankas neatsako už šios informacijos tikslumą ar išsamumą. Dokumentas negali būti kopijuojamas, dauginamas, perspausdinamas, ar kitaip atgaminamas be SEB banko sutikimo. Leidinys parengtas pagal Bloomberg, BNS, Verslo žinios, NASDAQ OMX informaciją.